Zavrieť

Porady

Spanie počas pracovnej doby

Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

možno som mimo témy, ale v dnešnej dobe sa už naozaj neplatí ani stavbárom od hodiny. Čo tak radšej im dať úkolovú mzdu? Ak už dlhé roky podnikáte v stavebníctve, musíte vedieť, koľko práce za hodinu (samozrejme - tej-ktorej) jeden zamestnanec je schopný vykonať. Takže ak zadáte úkol, bude to pre vás omnoho výhodnejšie - zamestnanec dostane zaplatené len za to, čo skutočne odrobí. Každý sa bude snažiť čo najviac odmakať, aby zarobil. A aby ste si zabezpečili, že vám tam nebudú chodiť podriemkavať za nejaký základný plat - porozmýšľajte nad variantou - práce budú odovzdané do..., vtedy budú nejaké prémie, ak nebudú odovzdané do... bude nejaký postih. Keď to podpíšu zamestnanci, ste aj vy chránení.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zuzanadv,
mňa ešte tak napadlo, či náhodou nemáte našich dvoch zamestnancov. Tiež šli na stavbu, podriemkali, pospali a dostali zaplatené. Samozrejme už viac ako rok u nás nerobia. A o pripisovaní hodín ani nehovorím. Treba vládnuť pevnou rukou
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

KeĎže tému som stihla ešte neuzavretú prikladám možno ti to raz pomôže:
Pracovné náplne, ktoré máme ako neodlučiteľnú časť pracovnej zmluvy a tiež ešte vstupnú inštruktáž ktorá je taktiež neodeliteľnou súčaasťou pracovnej zmluvy
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

Xanti Pozri príspevok
Zuzanadv,
mňa ešte tak napadlo, či náhodou nemáte našich dvoch zamestnancov. Tiež šli na stavbu, podriemkali, pospali a dostali zaplatené. Samozrejme už viac ako rok u nás nerobia. A o pripisovaní hodín ani nehovorím. Treba vládnuť pevnou rukou
noooooooo to asi nie :-)))) 99% zamestnancov u nás pracuje viac ako 6 rokov a niektorí aj viac - výnimka som asi iba ja nastúpila som sem v októbri po asistentke, ktorá tu pracovala 12 rokov a išla na materskú, takže sme skôr stabilný kolektív a šéf vie "čo tu má" a tým pádom aj toleruje situácie "chybička se vloudila". ešte toľko na doplnenie k mojej téme.
P.S. neviem zamknúť svoju tému tak ako mi poradili v prís. 80
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
prečo? označ a odklikni
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

bv_alexandra Pozri príspevok
KeĎže tému som stihla ešte neuzavretú prikladám možno ti to raz pomôže:
Pracovné náplne, ktoré máme ako neodlučiteľnú časť pracovnej zmluvy a tiež ešte vstupnú inštruktáž ktorá je taktiež neodeliteľnou súčaasťou pracovnej zmluvy
ali sorry, už to vidím....
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

alla66 Pozri príspevok
prečo? označ a odklikni
alla v ponuke "práca s témou" sa mi nezobrazí "nástroje na moderovanie". je to prvá téma, takže neviem ešte s ponukou pracovať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať