Zavrieť

Porady

Preberanie bytu a problemy s bytovym

Dobry den,
neviem ci som zaradil dobre temu ale nevedel som uz kam.

Potreboval by som pomoct. Kupil som byt a panelak spravuje TT - komfort. S byvalym majitelom sme tam boli nahlasit zmenu majitela a aby my spravili novy vymer. Lenze teta mi tam povedala ze pokial nemam list vlastnictva nema sa so mnou o com bavit. Nestacil jej ani papier z katastra navrh na vklad. Mne list vlastnictva pride tak za dva mesiace. Preberaci protokol mame spisany ku 31.7.2009. Byvali majitel mi povedal aby som za neho platil najom + fond oprav uz od teraz aj ked nemam spraveny vymer.Byt uz uzivam od 1.8.2009 Co mam teraz robit Ked zaplatim za neho bude TT komfort to brat ze som to platil ja alebo on? Ja som sam on ma 4-clennu rodinu urcite najom bude mensi. Existuje nejaky zakon ktory urcuje podmienky prepisu bytu na noveho majitela. Lebo oni maju svoje postupy. V mojom rodnom meste bytove druzstvo mi povedalo ze mi staci navrh na vklad z katastra.A myslim si ze je to standartne vsade.

Dakujem
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Sú veci, ktoré pre byt robí správca. Ale, elektrina, plyn, smeti to robí niekto iný, tie si nevybaví u správcu. Takže starosti až - až. Keď chceš byť férový voči predošlému vlastníkovi, aby bol aj on k tebe. Potom sa dá rozumne dohodnúť.

Držím palce.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Opäť navrhujem aby si neplatil a doplatil až ked ta zaevidujú. Jemu pošlu upomienku až tak počítam po mesiaci a to už možno budeš mať aj LV s katastra. Ak mu pošlú upomienku jemu to nič na veci nemení lebo zdokladuje že už v tej dobe nebol majiteľom bytu. Tak to budú chcieť od teba ale ty už to budeš mať doplatené a úrok z omeškania (ak ho vôbec dajú) je smiešny a aj by som som odvolal lebo snaha o platenie bola ale im sa to evidenčne nechcelo riešiť. Všetko sa za jeden až dva mesiace dá do poriadku a nebude žiaden problém. S bývalým majiteľom by som už nič neriešil lebo jemu príde vyúčtovanie až budúci rok v máji. A to môže byť preplatok alebo nedoplatok. A ako si potom po roku budeš od neho peniaze pýtať???? A čo keď ti ich proste nedá ??? A keď ti povie že mal nedoplatok a tak ti proste nič nemusí vrátiť ???? A čo keď ho po roku už nenájdeš ??? Samozrejme ty ho poznáš osobne a musíš sa rozhodnúť sám podľa seba.
0 0
maartinka1 maartinka1

maartinka1 je offline (nepripojený) maartinka1

Vidim, ze tato temo je uz par rokov stara len mne sa stal teraz presne ten isty problem,tak som sa chcela spytat ako to dopadlo s vami, pretoze nam prisiel velky nedoplatok a nevieme ako postupovat dalej. Kupili sme byt v septembri, od septembra do oktobra sme aj platili za predchadzajuceho majitela najom, za november a december sme uz platili podla nasho vymeru. vcera nam prislo vyuctovanie a mame nedoplatok 150€ . nevieme ako postupovat dalej, ci si pytat peniaze od povodneho majitela alebo sa obratit na tt komfort ktory nam odmieta ale uznat ze sme platili dva mesiace za povodneho majitela. dakujem za rady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať