Zavrieť

Porady

Ako najlahsie odstavit 21-mesacneho?

Ahoj, mate prosim nejake skusenosti, dobre tipy, ako co najrychlejsie odstavit totalneho zavislaka? Moj syn sa rano a vecer koji kazdych 10-15min, v priebehu dna a noci kazde 2-3hodiny. Snazila som sa dojcit ho rovnako dlho ako dcerku (cize 1,5roka), potom som odstavenie odlozila kvoli malej operacii, ktoru syn musel absolvovat pred 2 tyzdnami. Teraz cez vikend by som chcela skoncit s kojenim, pretoze manzel bude mat dovolenku, a tak mu az tak nevadi, ak sa nevyspi. Dcerka sa svojho casu (cakala som uz syna) odstavila vcelku bez problemov, ale ona mi popri kojeni bezne pila caj s cumlikovej flase, obcas aj nejake umele mlieko. Syn je zasadovy, odmieta cumel, cumlikovu flasku. Najradsej by bol len kojeny, nezje mi mliecne vyrobky, pecivo, ovocie, ma rad iba masovy vyvar a parky. Verim tomu, ze ak ho odstavim, jeho postoj k normalnemu jedlu sa zmeni, a okrem toho som niekde citala, ze v jeho veku sa potrebuje v noci vyspat v ramci nepretrziteho spanku, ten sled zdriemnuti prerusovanych kojenim neprospieva ani jemu, ani mne... Bojim sa vsak, ako to zvladneme. Spime vsetci v jednej izbe. Syn je tvrdohlavy, minule som mu len tak na skusku povedala, ze mliecko uz nemame, hned sa rozbehol ku stene a asi 5x o nu silno tresol čelom, potom sa hodil o zem a zuril, kopal, vrestal... vsetko komplikuje, ze mam este 3,5rocnu dcerku, ktora sa tiez potrebuje vyspat a na blizku nikoho (babka a pod), kto by mi napriklad maleho na par dni vzal.Neviem ani, cim mu to dojcenie nahradim pri vecernom zaspavani, ked nic nechce. Mam kupeny "kuzelny poharik" od aventu a chcem to skusit s kakaom, jeden raz sa nam totiz vecer podarilo, ze zaspal s kakaom - poriadne mi nim vsak pritom pokropil postel a odvtedy ho uz nikdy viac nechcel. Drzte mi prosim palce a poslite nejake dobre rady, velmi sa zidu. Dakujem.
Usporiadat
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Ahoj vsetci,

tak v nedelu na usvite som svojho syna kojila naposledy, odvtedy nic. Neosvedcilo sa nam, aby ma pri nom nahradil manzel, ako sme povodne planovali, pretoze maleho moja nepritomnost stresovala este viac. Najhorsie bolo vecerne zaspavanie, Tomas priserne plakal a jedoval sa, mlatil okolo seba, snazil sa buchat hlavou aj o stenu (ked som mu pod hlavu rychlo podsunula dlan, posunul sa dalej a skusal zase...). Kedze zo skusenosti viem, ze nanho dost dobre zabera moj "spev" ( jedina ucinna zbran na mojich nervakov - ak ma nevezmu naspat do prace, odstartujem po dvojitej materskej spevacku karieru), tak som mu spievala, hladkala som ho, prihovarala som sa mu.Zaspal. V noci sa budil, skusila som flasku s cajom i s kakaom. Odmietol oboje. Chvilu som ho drzala v naruci, aby sa upokojil, pytal mlieko; neustale som tvrdila, ze nemam, a ono mi pritom stekalo az pod kolena. Postupne bol nocny plac coraz redsi, dnes v noci prvy raz neplakal vobec. Cez den chodi pytat, ale vzdy ho nejako zabavime, odputame pozornost. Mali by ste ho vidiet, ako sa nam rozpapal. Pri obede mava pred sebou polievku, kompletny druhy chod a potom este zvlast cistu prilohu (cestovinu, ryzu a pod. - taku jedava moja dcera) a z tych troch tanierov sa na striedacku krmi, pomlaskava si, oblizuje sa az za usami. Radost pozerat, len sa vo mne pritom ozyva obava, ze ak nas pri kojeni strasili lekari nadvahou, co bude teraz, ked sa nam takto rozjedol Najvacsi problem som s odstavenim mala ja - kedze bol doteraz taky pravidelny odber mlieka, nahle odstavenie mi neurobilo dobre; nadalej ho mam velmi vela, riesim to liekmi od gynekologicky, zatial s malo presvedcivymi vysledkami. Som vsak spokojna, necakala som, ze to pojde tak prirodzene.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Teším sa s tebou láskou človek ešťe nikdy nič nepokazil.Nedostatok lásky pokazí človeka.
lienočka.jpeg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

gratulujem
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Dakujem!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj Denimama, ked som citala tvoj prispevok o ukonceni kojenia, bolo to ako pred rokom ked som prestala kojit ja, este aj ten spev :-) . Len pozor na tie lieky, kamaratka ma znameho gynekologa a povedal jej ze lieky proti laktacii by mali byt posledna moznost. Je uplne normalne ze sa ti este tvori mlieko, to postupne prestane. Mne ked sa plnili, tak som to odsala len trosku aby som ich uvolnila, masirovala som sa a postupne to ustupilo, kym sa mlieko strati uplne moze to trvat dost dlho...vela stastia.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

milá denimama, keď som čítala príspevok o tom ako sa ti to pekne podarilo, tak som ti chcela dať bodík, lebo si to zaslúžiš za to. Trpezlivosť, len trpezlivosť.
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Vsetkym velmi pekne dakujem za povzbudive slova!
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

J a verím že porada je o tom že sú tu ľudia pre ľudí.
baba.jpg.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

nika.sum Pozri príspevok
Vcera som stretla jednu znamu, mala ma teraz koncom mesiaca tri roky. Tiez ju chcela uz prestat kojit a nejako sa jej nedarilo. Jedneho dna si potrela bradavku citronom, mala odmietla, ze chce druhu, rychlo potrela aj tu a ani tu nechcela a prestala si pytat. Skuste vyskusat, mozno zaberie aj u Vas, kto ma problem s odstavením.
Ja som to vyskúšala, a funguje to. ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Bionda Pozri príspevok
Treba skúsiť a nebáť sa, aby si zbytočne "nesiala" svoje obavy do dieťaťa. Ty musíš byť presvedčená, že to čo robíš je to najsprávnejšie a najlepšie preň a uvidíš , že to tak aj bude.
Držím palce. My sme do škôlky ešte neplakali, ja som si myslela, že bude veľmi dominantná, ale je úplne v pohode .
Určite daj vedieť ako ste to zvládli.
ahoj tak uz mame niekolko tyzdnov (skoro 3) uspesneho chodenia do skolky. Maly rano neplakal ani jedno, dokonca to prve uz o 7.00 h netrpezlivo preslapoval pri dverach ze uz chce ist a skoro do nej utekal. Par dni bolo ze sa lutostivo rozplakal ked som pre neho prisla. Teraz uz dva dni po sebe tam aj spinkal- v pohode, aj sa pekne napapa a zatial sa aj celkom pekne sprava, nebije deti a nejeduje sa - aspon nie v skolke. Tak dufam ze mu to vydrzi. Jedine, ze teraz nechce ist k babickam, bezo mna, je na mna po skolke viac naviazany. Ale to snad prejde, je toho na tych drobcov asi vela....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať