Zavrieť

Porady

YTONG isté percento hliníka?

Ahojte, rozhodovala som sa medzi tehlou a ytongom. Vybrala som si ytong ale v prospekte som sa dočítala že zmes z ktorej je vyrobený obsahuje isté percento hliníka. Nie je to zdraviu nebezpečné? Veď sme niekedy dávno používali aj hliníkove hrnce a príbor a zakázali to pretože je nebezpečný. Ďakujem Vám vopred.
Usporiadat
pipula pipula

pipula je offline (nepripojený) pipula

Ja by som rada, ak by niekto vedel jednoznačne povedať - áno z tohto materiálu. Tiež sa rozhodujeme z čoho. Osobne sa prikláňam k tehle, predsa je to rokmi odskúšané, ale mladí skôr Ytong.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

zavisi, co od svojich stien ocakavas. Kazda budova je originalny "organizmus" a pokial o nej nevieme nic,tazko poradit. Pevnostne, tepelnoizolacne Ytong staci a cenovo ten Ytong je dostupnejsi. Akumulacna schopnost tehly nemusi byt vzdy vyhoda, niekedy moze. Popis aky dom staviate,budeme mudrejsi...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

pipula Pozri príspevok
Ja by som rada, ak by niekto vedel jednoznačne povedať - áno z tohto materiálu. Tiež sa rozhodujeme z čoho. Osobne sa prikláňam k tehle, predsa je to rokmi odskúšané, ale mladí skôr Ytong.
Pálená tehla je fakt rokmi odskúšaná. Avšak dierovaná tehla, ktorú v snahe dohnať tepelnoizolačné vlastnosti napr. Ytongu, Yporu ... až taká rokmi odskúšaná nie je. "Rokmi odskúšané" je väčšinou zúfalý argument predajcu. Ešte lepšie sú výroky: "Tehla je tehla".
Aby som bol objekívny, ak postavíš z tehly, tiež neurobíš chybu. Skôr sa sústreď na to, aby si nedala 44-ku "lebo netreba zatepľovať". Predajca chce predať čo najviac, tak Ti ponúkne to najhrubšie čo má. Ideál je tenka stena a hrubá izolácia.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Inac ovela dlhsie rokmi odskusana je aj jaskyna .....
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Vyhoda tehly je akumulacia tepla...vsetko ostatne je nepodstatne a skor iba marketing.
0 0
pipula pipula

pipula je offline (nepripojený) pipula

Mal by to byť rodinný dom s podkrovým. Čo poradíte? Tehla, či Ytong?
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

ciners Pozri príspevok
zavisi, co od svojich stien ocakavas. Kazda budova je originalny "organizmus" a pokial o nej nevieme nic,tazko poradit. Pevnostne, tepelnoizolacne Ytong staci a cenovo ten Ytong je dostupnejsi. Akumulacna schopnost tehly nemusi byt vzdy vyhoda, niekedy moze. Popis aky dom staviate,budeme mudrejsi...

Bude to domček menšej veľkostnej kategórie 8x8 + pristavená 4m garáž. Podľa projektu by mala byť strecha šikmá(klasika) ale chceme si ju dať prerobiť na rovnú alebo s miernym sklonom. Neviem čo by ti ešte pomohlo.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Chcete spekulovat aj o nejakej nizkoenergetike, ci normalna klasika? Ak klasika, bez zateplenia,tak Ytong. Je to lacnejsia varianta. Vsetko ma pre a proti, ale ja osobne by som bral ten Ytong.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pipula Pozri príspevok
Mal by to byť rodinný dom s podkrovým. Čo poradíte? Tehla, či Ytong?
Ak nezateplujeste,tak Ytong. Usetrite aspon obytnu plochu,lebo tehlu by bolo treba hrubsiu a celkovo je to lacnejsie.
0 0
foxdown foxdown

foxdown je offline (nepripojený) foxdown

Ja som staval z ytongu (lamda) ale len 30 cm, teraz by som už asi staval z 37-čky, inak tak či tak by som staval zasa z ytongu. Neviem o čo tu ide niektorým mudrlantom, ale obavy niesu na mieste.....Neboj sa a chod si ho objednať )
0 0
foxdown foxdown

foxdown je offline (nepripojený) foxdown

Ak nezatepľuješ? Som zvedavý kde najdeš firmu alebo majstrov, ktorí ti spravia omietku (teda ak ju chceš mať rovnú) bez vyrovnania stien, čo sa najlepšie urobí polystyrénom......ja som bol inak tiež taký bojovník ale, rýchlo som sa zbadal.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No neviem, z presnych tvarnic mame normalne rovnu stenu a rovnu omietku, roky stym nebol problem a zrazu je?
0 0
jezko7 jezko7

jezko7 je offline (nepripojený) jezko7

ja staviam z tehly urcite ma vsetko svoje vyhody a nevyhody,u tehly vidim vyhodu akumulaciu tepla a lepsiu klimu a cenu u ytongu lepsie tepelnoizolacne vlastnosti mensie medzeri medzi kvadrami,lahsia vystavba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať