Zavrieť

Porady

Udavac

Zdravim vsetkych.Som Tu novy tak neviam ci som to aj dobre pridal ak nie tak prepacte a teraz moj problem som na PN skoro rok a doteraz som nemal ziadnu kontrolu posledne dva tyzdne som v zahranici a vedia o tom aj moji blizky problem je v tom ze ak som vycestoval tak kontrola mi prisla uz tri krat pri tom ma zakrili moji znamy a preto musim sa vratit aj skor.Mojim cielom je sa vas opytat a poradit ci sa nejako da zistit kto si dal tolku namahu a pravdepodobne ma nahlasil.Som nezamestnany takze neviem ako to chodi a odkial prisla na mna kontrola.Som poisteny v poistovni Apollo.Dakujem za vase rady a namety.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Ono je to jedno,platí štát či neplatí,invalidita,neinvalidita,pokiaľ sa neskončí tá naša národná tolerancia k drobným zlodejinám,vždy budeme mať na čele štátu kradnucu luzu.
Ale prečo len k tým drobným ???

Veď ryba smrdí od hlavy , vymeň si slovo " luza " za iné / možností je viac / , radšej budem akceptovať 100 drobunkých ikierok ako jedného , ale teda poriadného sumca ....
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Pôvodne som myslela, že sa do tejto témy nezapojím, ale spomenula som si , čo mi rozprával syn. Pracoval v Nemecku na stavbe. Po krátkom čase ich prišla skontrolovať polícia, či majú všetky potrebné doklady, ked nezistila žiadne nedostatky, ospravedlnila sa, popriala nech sa im darí a odišla. Ked sa to zopakovalo viackrát, synovi to nedalo a spýtal sa takého staršieho Nemca, prečo to robia. Takto mu to vysvetlil: Po vojne, potrebovali Nemci čo najskôr obnoviť krajinu, vštepovali im do hlavy, aby každého, kto zneužíva akýmkoľvek spôsobom štátne peniaze , nahlasovali, lebo to nezneužíva štátne peniaze, ale ich peniaze. Oni to neberú ako udávanie, ani to slovo nepoužívajú, ale je to pre nich podnet na overenie skutočnosti. A ono to v nich takto zostalo a je im úplne jedno, ked niečo nahlasujú ,či sa jedná o domácich, či cudzincov a robia to pri akomkoľvek náznaku zneužívania štátnych prostriedkov. A čo robíme my ? Nahlásenie považujeme za udavačstvo, a pátrame kto to asi mohol byť , aby v prípade potreby sme vedeli s kým sa máme zúčtovať. Schody sa ale zametajú od vrchu. Zametanie je v nedohladne, každý kto má nejaký vplyv na čerpanie štátnych prostriedkov sa snaží z nich uchmatnúť čo najviac. My tu dole môžeme chytiť nejakú rybičku, ale tie veľké si v pokoji budú plávať dalej. Niekedy mám pocit, že nám Skovákom nie je pomoci a zamýšlam sa nad tým, čo také by sa muselo stať, aby sme zmenili myslenie. Pri mnohých diagnozach skutočne ani ja , nevidím dôvod , aby boli nezmyselne obmedzované vychádzky, 2 hod. doobeda a 2 poobede, prečo nie vtedy ked to vyhovuje mne ? To si len sociálna poisťovna zľahčuje prácu, pretože, len v týchto hodinách môžete byť mimo domu, s tým, že by ste to museli zdôvodnovať. Prečo ked má niekto zlomenú ruku, by nemohol celý den chodiť na vychádzky alebo si zacestovať aj na viac dní k vzdialeným príbuzným aj do zahraničia napr. k deťom, alebo aj na dovolenku, ved chodiť môže. Každú zmenu pobytu viac ako na den, by malo stačiť nahlásiť to len lekárovi, a ten by mal posúdiť, či je to vhodné alebo nie. Tie vychádzky sú holý nezmysel, skutočne pozostatok socializmu. Lenže to tak nefunguje. Lekár sa bude vyhovárať, že to musí nahlásiť SP, že to, že nebudete doma počas PN bolo treba nahlásiť pri začiatku PN, aby to on mohol vyznačiť na PN, proste x výhovoriek prečo sa to nedá. My to potom porušujeme, ked je problém hľadáme niekoho kto nám pomôže. Mne sa len žiada dodať, že je niečo zhnité v štáte Dánskom.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
susann2 Pozri príspevok
.... Pri mnohých diagnozach skutočne ani ja , nevidím dôvod , aby boli nezmyselne obmedzované vychádzky, 2 hod. doobeda a 2 poobede, prečo nie vtedy ked to vyhovuje mne ? To si len sociálna poisťovna zľahčuje prácu, pretože, len v týchto hodinách môžete byť mimo domu, s tým, že by ste to museli zdôvodnovať. Prečo ked má niekto zlomenú ruku, by nemohol celý den chodiť na vychádzky alebo si zacestovať aj na viac dní k vzdialeným príbuzným aj do zahraničia napr. k deťom, alebo aj na dovolenku, ved chodiť môže. Každú zmenu pobytu viac ako na den, by malo stačiť nahlásiť to len lekárovi, a ten by mal posúdiť, či je to vhodné alebo nie. Tie vychádzky sú holý nezmysel, skutočne pozostatok socializmu. Lenže to tak nefunguje. Lekár sa bude vyhovárať, že to musí nahlásiť SP, že to, že nebudete doma počas PN bolo treba nahlásiť pri začiatku PN, aby to on mohol vyznačiť na PN, proste x výhovoriek prečo sa to nedá. My to potom porušujeme, ked je problém hľadáme niekoho kto nám pomôže. Mne sa len žiada dodať, že je niečo zhnité v štáte Dánskom.

Túto časť si hádam nemyslela celkom vážne. Veď ak dokážeš cestovať dokonca niekde do zahraničia, čo ti bráni chodiť do roboty? Pri niektorých diagnózach aj u nás sú takmer celodenné vychádzky, ale predsa nechceš povedať, že taká dovolenka pod rúškom návštevy deti by tebe či už ako zamestnavateľovi alebo zamestnancovi nevadila. Ty musíš byť v robote a kolega za ktorého musíš robiť si v rámci PN bude cestovať hore-dole. Stalo sa mi, že počas PN som požiadala lekára o zmenu adresy pobytu a bez problémov to urobil. Išlo o to, že som mala dýchacie problémy a odišla som z mesta na dedinu.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Tutiola, občas by si odchodom z mesta vymenila kaluž za mláku- na dedinách ľudia milujú vypaľovanie odpadu na záhradách ( či už je to rastlinný odpad, alebo aj textil, guma atď.). Najviac to poteší, keď vyvešiaš čistučkú vypranú bielieň...
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Do 21 rokov a znovu od roku 2003 bývala a bývam na dedine, ale to je nepodstatné. Podstatné je, že to bolo po konzultácií a súhlasom ošetrujúceho lekára a nie svojvoľne. Predsa nie je možné, aby človek ktorý je PN mál väčšiu slobodu ako ten, ktorý robí a teda je automatický obmedzený počas pracovnej doby.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Zadávateľ témy sa troška odklonil od štandardu... Väčšinou (aspoň z mojich skúseností) ľudia, ktorí chcú ísť pracovať do zahraničia a nechcú sa nahlasovať na ÚP každý mesiac a nechcú riskovať kontroly, keď sú na PN, prihlásia sa ako dobrovoľne poistení do ZP a nechajú doma peniaze na šeky, po pol roku, roku sa vrátia so zárobkom a fungujú tu ďalej
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať