Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Ahojte poraďáci.
Viete mi povedať niečo bližšie o zamestnaneckej prémii, kto má na ňu nárok?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
Usporiadat
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahoj Anik, nechcela som Ťa uraziť ani nič podobné, len my stále vrta v hlave, či v r. 37 má byť tá suma 4025,7e uvedená. Lebo keď to vyplním v KROSE, dám sumu 4025,7 do r.37 a vyplním r. 45a,b c, výjde tam zam. prémia. Ale keď som nevyplnila r.37 - 4025,7 a r. 45a, 45b, 45c som vyplnila tak ako v príspevku vyššie, výsledok mi vyšiel 0. Len to sa pokúšam zistiť, či mám vyplniť r. 37, tak ak som Ťa urazila, tak prepáč, ďakujem...
Ano, zabudla som v príspevku vyššie udať, že mal zrazené preddavky na daň v sume 219,12, ďakujem za upozornenie
Naposledy upravil leozka : 09.03.10 at 17:19
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

naozaj má byť v tom r. 37 tých 4025,7
máš to potvrdené vo viacerých príspevkoch
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Bodula Pozri príspevok
Ahojte, prosim o radu ak niekto viete poradte.
Osoba je SZČO - ale k 31.5.2009 zivnost prerusena. Zo zivnosti nulove prijmy aj nulove vydaje. Od 01.06.2009 - do 31.12.2009 bol zamestnanec, prijem zo zavislej cinnosti za tych 7 mesiacov cca 2 000 EUR. Ma tato osoba narok na zamestnanecku premiu aj ked mal zivnost, ale prijmy zo zivnosti nemal??? Neviem si s tym poradit. Kedze mal zivnost mal by podat DP B, ale v tomto type sa zamestnanecka premia uplatnit neda. Ked mu podam DP A, nebude mat vysporiadanu zivnost. Co citam tak vsetky podmienky na uplatnenie zamestnaneckej premie ma splnene. Vsade sa pise akurat to, ze nemoze mat prijem zo zivnosti a tie nema. Tak neviem. PORADTE. Dakujem
Ak nemal žiaden príjem zo živnosti ako píšeš, má nárok na ZP a podáš DP B. Zo živnosti mu nevznikla povinnosť podať DP, keď nemal príjem ani vykázanú stratu.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Tak sa nehnevaj, len som to chcela mať ešte potvrdené, dúfam že mi po tomto ešte niekedy poradíš, ahoj a dik...............
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

Dobrý večer, prosím vás mohol by mi niekto poradiť. Robím si DP A . Som rozvedená , žijem a starám sa o 14 ročnú dcéru.Môj príjem je vyšší , čiže ZP mi nevyjde.V danovom si uplatnujem len NZD na seba a poistky vo výške stavené zákonom. alebo? Dakujem velmi pekne.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
A ešte tu mám jednu pani, kt. pracuje na skrat. prac. úv. / 4hod. denne/, na PZ.Jej HM bola 1779,68
Poistné 236,4
ČM 1543,28

Odpracovala 12 m. V tomto prípade by mala dostať ZP v plnej výške 181,03e, však?Ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ak chceš napíš čísla a mrkneme na to čo sa s tým dá urobiť DB si mala vyplatený ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

darianelid Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím vás mohol by mi niekto poradiť. Robím si DP A . Som rozvedená , žijem a starám sa o 14 ročnú dcéru.Môj príjem je vyšší , čiže ZP mi nevyjde.V danovom si uplatnujem len NZD na seba a poistky vo výške stavené zákonom. alebo? Dakujem velmi pekne.
ZP by ti vyšla, ak máš základ dane nižší ako 4025,70 €. Ak je vyšší, môžeš si uplatniť NZD + poistky. Ak si nemala vyplácaný daňový bonus na dieťa v priebehu roka, môžeš si uplatniť aj ten.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

leozka máš pravdu nejde mi rpipojiť súhlas
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

leozka Pozri príspevok
A ešte tu mám jednu pani, kt. pracuje na skrat. prac. úv. / 4hod. denne/, na PZ.Jej HM bola 1779,68
Poistné 236,4
ČM 1543,28

Odpracovala 12 m. V tomto prípade by mala dostať ZP v plnej výške 181,03e, však?Ďakujem
Podľa týchto údajov má nárok na plnú výšku.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Timka1 Pozri príspevok
áno správne, ZP = 150,60 €
Timka,teraz neviem,či si sa pomýlila,v príspevku č.739 ja som napísala 105,60 a ty súhlasíš so mnou a napísala si 150,60
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Dik moc Anik a Tamila, prajem pekný večer..........
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

balunka tá ZP je 105,6
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

Tamila Pozri príspevok
ZP by ti vyšla, ak máš základ dane nižší ako 4025,70 €. Ak je vyšší, môžeš si uplatniť NZD + poistky. Ak si nemala vyplácaný daňový bonus na dieťa v priebehu roka, môžeš si uplatniť aj ten.
Dakujem velmi pekne. Takt som to spravila. Myslela som len nato, že ked som rozvedená a s dcérou sama či nie je ešte nejaká iná odpočitateľná položka, ktorá by sa vztahovala nato, že som sama.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
A ešte jedna otázka: ZP vypláca zamestnávateľ, ak áno do akého termínu, al. to príde z DÚ? Dik...
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

leozka Pozri príspevok
A ešte jedna otázka: ZP vypláca zamestnávateľ, ak áno do akého termínu, al. to príde z DÚ? Dik...
Zamestnávateľ vypláca ZP, ak robí ročné zúčtovanie, daňový úrad vypláca pri podaní daňového priznania.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

pokiaľ to robíš cez DP priznanie tak by to malo prísť spolu
s preplatkom , resp. DB tak do 15. mája
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

darianelid Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne. Takt som to spravila. Myslela som len nato, že ked som rozvedená a s dcérou sama či nie je ešte nejaká iná odpočitateľná položka, ktorá by sa vztahovala nato, že som sama.
Nie je žiadna odpočítateľná položka nato , že si sama.
0 0
iva.rbk iva.rbk

iva.rbk je offline (nepripojený) iva.rbk

ahojte poraďáci. potrebujem sa uistiť, či pri prípade zamestnanca, ktorý pracoval 6 mesiacov v prac. pomere a celý rok na dohodu, kde mal daň vybranú zrážkou podľa § 43 , môžem túto daň považovať za preddavkovú a z príjmu z prac. pomeru a z dohody spolu má nárok na zamest. prémiu? Ďakujem.
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

iva.rbk Pozri príspevok
ahojte poraďáci. potrebujem sa uistiť, či pri prípade zamestnanca, ktorý pracoval 6 mesiacov v prac. pomere a celý rok na dohodu, kde mal daň vybranú zrážkou podľa § 43 , môžem túto daň považovať za preddavkovú a z príjmu z prac. pomeru a z dohody spolu má nárok na zamest. prémiu? Ďakujem.
Pokiaľ si chce zamestnanec, ktorý poberal príjmy zdaňované zrážkou uplatniť nárok na ZP, nemôže zrazenú daň považovať za preddavok a odpočítať si ju v daňovom priznaní od dane. Výnimku z tohto pravidla tvoria príjmy zo ZČ zdaňované zrážkou podľa §43 ods. 3 písm. j zákona, t.j. príjmy nepresahujúce za kalendárny mesiac 165,97 eur od zamestnávateľa, u ktorého si neuplatňuje NČZD a DB.

Ak spĺňa túto a aj ostatné podmienky, tak nárok na ZP má.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať