Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Ahojte poraďáci.
Viete mi povedať niečo bližšie o zamestnaneckej prémii, kto má na ňu nárok?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
Usporiadat
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

ďakujem, len ešte tie riadky neviem, keď to vypisujem cez net, tak asi niečo zle vypĺňam, pretože mi to vypisuje, že nárok na ZP nemá a on pritom má!
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

kimart Pozri príspevok
ja by som ešte potrebovala usmerniť, ktoré riadky DP je teda správne vyplniť pri zamest. prémii: 32,32a,34,36,37(?),44,45a,45b,46c.
ďalej prečo mi ponúka na r.45a sumu 3199,2?
riadok 37 áno, riadok 43 nie
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ono je to také nedoriešené v tých tlačivách, lebo nesedí spočítanie riadkov... ale vypln tak, ako radí Tamila, je to tak dobre, DU to berie
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

moc pekne ďakujem za odpovede. Som sa celý deň stým trápila...ste zlatý
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
má nárok na ZP konateľ sro, ak tá sro nevykonáva žiadnu činnosť. vznikla pred 3 rokmi a nič sa tam nedeje. celú dobu je v strate. konateľ nebude mať nárok na vyplatenie podielu zo zisku (ved z akeho aj), tak má nárok aspon na ZP?
dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pri splnení príjmu , a počte odpracovaných mesiacov nárok na ZP má.


pretože :

• nebude poberať podiely na zisku (dividendy) pri majetkovej účasti v obchodnej spoločnosti alebo družstve alebo ako člen štatutárneho alebo dozorného orgánu obchodnej spoločnosti alebo družstva alebo ako tichý spoločník s.r.o. alebo ako podielnik pozemkového spoločenstva s právnou subjektivitou,
Naposledy upravil Melnick : 17.03.11 at 20:18 Dôvod: Doplnenie údajov .
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Melnick Pozri príspevok
Pri splnení príjmu , nárok na ZP má.

jeeej ty si poklad, ďakujem

zabudla som napísať, že pracuje ako zamestnanec u jedného živnostníka a zarába min.mzdu, takže ten príjem splňa
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim vas ked chcem si uplatnit zamestnanecku premiu zapocitavaju sa tam aj prijmy zo zavislej cinnosti kde bola dan zrazena zrazkova, ci tieto prijmy sa tam nezapocitavaju prosim
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

príjmy áno, ale pri posudzovaní času sa dohoda nezapočítava
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

zuzanna Pozri príspevok
prosim vas ked chcem si uplatnit zamestnanecku premiu zapocitavaju sa tam aj prijmy zo zavislej cinnosti kde bola dan zrazena zrazkova, ci tieto prijmy sa tam nezapocitavaju prosim
prispevok 1135, tam to myslim ewita pekne vysvetlila.
0 1
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ahojte,

ešte sa poradiť, či zamestnankyňa, ktorá bola od 1.1 -14.3. nezamestnaná a pracovala na dohodu a od 15.3. je zamestnaná, ale od 1.11. je dlhodobo na PNke, jej ročný úhrn miezd je 3550,52 - tak si myslim, ze narok na ZP má, mám pravdu?

a ešte podotázočka, či sa do tohoto príjmu na výpočet ZP počíta aj nemocenská.

dakujem za rady
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

monikago Pozri príspevok
ahojte,

ešte sa poradiť, či zamestnankyňa, ktorá bola od 1.1 -14.3. nezamestnaná a pracovala na dohodu a od 15.3. je zamestnaná, ale od 1.11. je dlhodobo na PNke, jej ročný úhrn miezd je 3550,52 - tak si myslim, ze narok na ZP má, mám pravdu?

a ešte podotázočka, či sa do tohoto príjmu na výpočet ZP počíta aj nemocenská.

dakujem za rady
Má nárok, nemocenská sa nepočíta.
2 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Tamila Pozri príspevok
Má nárok, nemocenská sa nepočíta.

dakujem, ale este sa spytam, ked nastupila do TPP 14.3. - zapocita sa aj marec, alebo az od aprila?

dakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

monikago Pozri príspevok
dakujem, ale este sa spytam, ked nastupila do TPP 14.3. - zapocita sa aj marec, alebo az od aprila?

dakujem
Počíta sa aj marec.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

monikago Pozri príspevok
dakujem, ale este sa spytam, ked nastupila do TPP 14.3. - zapocita sa aj marec, alebo az od aprila?

dakujem
Podmienku 6 mesiacov na PP má splnenú.
Má nárok na ZP za každý mesiac, kedy mala nejaký zdaniteľný príjem.
To znamená, že ak mala dohodu v januári až marci, aj tu by mala nárok, nárok má za marec až október. Ak v novembri už nemá zdaniteľný príjem tak už nevzniká nárok za toto obdobie.
3 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Tamila Pozri príspevok
Podmienku 6 mesiacov na PP má splnenú.
Má nárok na ZP za každý mesiac, kedy mala nejaký zdaniteľný príjem.
To znamená, že ak mala dohodu v januári až marci, aj tu by mala nárok, nárok má za marec až október. Ak v novembri už nemá zdaniteľný príjem tak už nevzniká nárok za toto obdobie.

ale čo som čítala, tak z dohody sa počíta len príjem a nie aj odpracovaný čas, takže mi vychádza, že jej budem tu ZP počítať za 8 mesiacov - spravne? lebo od 18.10. je dlhodobo PN
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

monikago Pozri príspevok
ale čo som čítala, tak z dohody sa počíta len príjem a nie aj odpracovaný čas, takže mi vychádza, že jej budem tu ZP počítať za 8 mesiacov - spravne? lebo od 18.10. je dlhodobo PN
Dohoda sa nepočíta iba do časovej podmienky 6 mesiacov v PP, aby vznikol nárok, ale do nároku na ZP sa počíta každý mesiac, v ktorom bol zdaniteľný príjem - akýkoľvek.
Tak ešte raz - nárok má na 8 mesiacov z PP + mesiace od 1-3, v ktorých bola dohoda. Ak bola vo všetkých troch, tak je nárok na 11 mesiacov.
6 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Tamila Pozri príspevok
Dohoda sa nepočíta iba do časovej podmienky 6 mesiacov v PP, aby vznikol nárok, ale do nároku na ZP sa počíta každý mesiac, v ktorom bol zdaniteľný príjem - akýkoľvek.
Tak ešte raz - nárok má na 8 mesiacov z PP + mesiace od 1-3, v ktorých bola dohoda. Ak bola vo všetkých troch, tak je nárok na 11 mesiacov.

dakujem moc si mi pomohla
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Čítala som,že ak niekto má vyplatené podiely na zisku /dividendy/ nemá nárok na zamestnaneckú prémiu. Ja sa chcem opýtať lebo moja mamka má 1 akciu a dostáva za nu každý rok peniaze. Berie sa to tiež ako vyplatený podiel na zisku?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Čítala som,že ak niekto má vyplatené podiely na zisku /dividendy/ nemá nárok na zamestnaneckú prémiu. Ja sa chcem opýtať lebo moja mamka má 1 akciu a dostáva za nu každý rok peniaze. Berie sa to tiež ako vyplatený podiel na zisku?
Podľa štvrtého bodu § 32a ods.1 písm. a) zákona o dani z príjmov nevzniká nárok na
uplatnenie zamestnaneckej prémie tomu zamestnancovi, ktorý súčasne poberá aj príjmy
- podľa § 3 ods. 2 písm. c) a d) zákona o dani z príjmov [napr. podiel na zisku (dividenda)
vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, určeného na rozdelenie
osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní, alebo členom štatutárneho
a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami
tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, alebo podiel člena pozemkového
spoločenstva s právnou subjektivitou na výnosoch a na majetku určenom na rozdelenie
medzi členov pozemkového spoločenstva s právnou subjektivitou],


Podľa tohoto nemá nárok na ZP.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať