Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Ahojte poraďáci.
Viete mi povedať niečo bližšie o zamestnaneckej prémii, kto má na ňu nárok?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nevadí, ak by si mala aj PN.. ak by ti pri posúdení vyšiel nárok na ZP z hľadiska príjmu, doležité je, aby si mala v každom mesiaci zdanitelný príjem čo i len jeden cent..
0 0
mimusa mimusa

mimusa je offline (nepripojený) mimusa

Chcem sa spytat, ci je nutne dolozit potvrdenie z dohody o vykonani prace , ktora bola subezne s hlavnym pracovnym pomerom u ineho zamestnavatela k ziadosti o zamestnanecku premiu a ci sa tento prijem zapocita do celkoveho prijmu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mimusa Pozri príspevok
Chcem sa spytat, ci je nutne dolozit potvrdenie z dohody o vykonani prace , ktora bola subezne s hlavnym pracovnym pomerom u ineho zamestnavatela k ziadosti o zamestnanecku premiu a ci sa tento prijem zapocita do celkoveho prijmu
Áno, treba doložiť, započítava sa do celkového príjmu.
4 0
mimusa mimusa

mimusa je offline (nepripojený) mimusa

dakujem
0 0
farina28 farina28

farina28 je offline (nepripojený) farina28

Dobry den, mam doplnujucu otazku. Pocula som, ze vraj moze zamestnavatel vylucit ZP? Citala som si znovu §32a, ale nikde to tam nevidim a pochybujem, ze by zmienka o takom niecom bola inde v zakone...
Dakujem
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Dobry den,

Vylucit.. o tom nic neviem, ale su podmienky, za ktorych nevznika narok na ZP - napriklad ak dostava zamestnavatel Príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie - §32a, ods 1, písm.b - poznámka 122b)...
2 0
farina28 farina28

farina28 je offline (nepripojený) farina28

ale to sa tyka vzdy len konkretnej osoby ten prispevok, nie?
0 0
adela.p adela.p

adela.p je offline (nepripojený) adela.p

Prosím Vás tiež o pomoc.

Zamestnanec nastúpil 11.7.2011, jeho výška úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti je 2680,64€, čiastkový základ dane bol 2321,57€ a úhrn preddavkov na daň bez uplatnenia daňového bonusu bol 112,28€.

Má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď neodpracoval celých 6 mesiacov (resp. mu chýba 11 dní) a ak hej, tak v akej výške (resp. ako to vypočítam)

Dakujem.
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
adela.p Pozri príspevok
Prosím Vás tiež o pomoc.

Zamestnanec nastúpil 11.7.2011, jeho výška úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti je 2680,64€, čiastkový základ dane bol 2321,57€ a úhrn preddavkov na daň bez uplatnenia daňového bonusu bol 112,28€.

Má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď neodpracoval celých 6 mesiacov (resp. mu chýba 11 dní) a ak hej, tak v akej výške (resp. ako to vypočítam)

Dakujem.
Zjednodušene:
50,34/12*6=25,17

Vysvetlenie:
Pozrite §32a zákona o dani z príjmov - Zákon o dani z príjmov od 01.01.2012.

Názornejšie obsvetlenie výpočtu tu:http://portal.gov.sk/portal/sk/defau...pe=-1&aid=2034

Alebo ešte názornejšie tu: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...remia_2011.pdf

P.S.: Do odpracovaných mesiacov sa mu zarátavajú aj mesiace, v ktorých odpracoval čo len 1 deň.
2 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Poprosím tiež o jednu radu. Zamestnanec bol u nás zamestnaný celý rok,príjem mal za 6 mesiacov a od 01.07.2011 bol naPN, pričom za mesiac júl 2011 mu bola vyplatená náhrada príjmu pri PN (to sa nepovažuje za príjem na posúdenie nároku na ZP), ale zároveň mu bol vyplatený príspevok zamestnávateľa na DDS a takýto príjem je zdaniteľný. Nie som si istá, či mu nárok na ZP mám počítať za 6 mesiacov alebo za sedem.Ja by som počítala za 7 , keďže ten príspevok je zdaniteľný príjem a vznikol z titulu HPP.
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Ahojte. Viete mi,prosím Vás pomôcť pri výpočte zamestnaneckej prémie. Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov bol : 3776,54 Eur. Odpracované má mesiace 5-12 v roku 2011. Iný príjem nemala. Ďakujem.
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Stebielko Pozri príspevok
Ahojte. Viete mi,prosím Vás pomôcť pri výpočte zamestnaneckej prémie. Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov bol : 3776,54 Eur. Odpracované má mesiace 5-12 v roku 2011. Iný príjem nemala. Ďakujem.
Ahoj,

50,34/12*8=33,56

Skús si prepočítať:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...remia_2011.pdf
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Stebielko Pozri príspevok
Ahojte. Viete mi,prosím Vás pomôcť pri výpočte zamestnaneckej prémie. Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov bol : 3776,54 Eur. Odpracované má mesiace 5-12 v roku 2011. Iný príjem nemala. Ďakujem.
Koľko boli zrazené odvody? Predpokladám, že dosť vysoká na to, aby si mala nárok na celú ZP.

stan013 Pozri príspevok
Dobry den,

Vylucit.. o tom nic neviem, ale su podmienky, za ktorych nevznika narok na ZP - napriklad ak dostava zamestnavatel Príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie - §32a, ods 1, písm.b - poznámka 122b)...
Aj napr. pridelenie vozidla a zdaňovanie 1% jeho OC nezakladá nárok na ZP.
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Koľko boli zrazené odvody? Predpokladám, že dosť vysoká na to, aby si mala nárok na celú ZP.


Aj napr. pridelenie vozidla a zdaňovanie 1% jeho OC nezakladá nárok na ZP.
..alebo napr. výhra v tombole na firemnej akcii

tá ZP je proste taká malá, úradnícka gorilka

príjemný víkend
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
[QUOTE=Rozalka;1958286]Koľko boli zrazené odvody? Predpokladám, že dosť vysoká na to, aby si mala nárok na celú ZP.

Btw - ak je úhrn príjmov menší, než 3804E, tak sa odvody počítajú akoby "fiktívne", z minimálnej (mesačnej) mzdy. Takže základ ZP bude 50,34E, ktorý sa bude krátiť počtom odpracovaných mesiacov z kal. roka.

Pekný víkend
0 0
Marta 257 Marta 257

Marta 257 je offline (nepripojený) Marta 257

nič moc, výkonná podľa počasia ...viac
Zdravím Vás poraďáci, tiež mám dilemu ohľadom zamestnaneckej prémie a poskytnutých príspevkov na podporu udržania zamestnania. V ZDP sa v §32a odst.1 pís.b/ pod vyslvetlivkou č. 122b - spomína len § 50a zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti.... No takýchto príspevkov tohoto zákona je viac §47, §50c,d, §53, §53a,b, §56a, §59, §60... Tak neviem či zamestnanec má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď zamestnávateľ poberal niektorý z týchto príspevkov alebo nie. Nenašla som to ani na daňových informáciách. Poradíte? Ďakujem moc
0 0
farina28 farina28

farina28 je offline (nepripojený) farina28

Ahojte,
dakujem vsetkym, ktori reagovali na moje otazky.
Zistila som ze moja HM a dokonca aj cista bola vyssia ako 3804,-, takze sa ma ZP netyka. Inak som tiez zistila, ze pokial clovek aj s minimalnou mzdou odpracuje cely rok, tak mu aj tak ZP nevyjde. To chcel byt zasa niekto za pekneho, ale skutek utek. No co uz, asponze dan mi vratia...
Este raz vdaka a vsetko dobre,
rh
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
farina28 Pozri príspevok
Ahojte,
dakujem vsetkym, ktori reagovali na moje otazky.
Zistila som ze moja HM a dokonca aj cista bola vyssia ako 3804,-, takze sa ma ZP netyka. Inak som tiez zistila, ze pokial clovek aj s minimalnou mzdou odpracuje cely rok, tak mu aj tak ZP nevyjde. To chcel byt zasa niekto za pekneho, ale skutek utek. No co uz, asponze dan mi vratia...
Este raz vdaka a vsetko dobre,
rh

Ahoj,

V istých prípadoch ti môže výjsť ZP aj keď máš "HM" vyššiu, než 3804, ale ak máš čistú mzdu vyššiu, než nezdaniteľné minimum, tak sa ti naozaj ZP vždy napočíta 0-ová. Avšak ak máš "HM" (Úhrn príjmov) rovný alebo menší, než 3804, tak je ZP maximálna (50,34) a potom sa už len kráti počtom mesiacov, v ktorých si poberala príjem (počet mesiacov/12*maxZP).

Pekný víkend
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Vyšla niekomu vôbec zamestnanecká prémia? Vlani mali u nás 4 ľudia, toho roku nikto To aký príjem musí byť aby ZP vyšla????
1 0
farina28 farina28

farina28 je offline (nepripojený) farina28

stan013 Pozri príspevok
Ahoj,

V istých prípadoch ti môže výjsť ZP aj keď máš "HM" vyššiu, než 3804, ale ak máš čistú mzdu vyššiu, než nezdaniteľné minimum, tak sa ti naozaj ZP vždy napočíta 0-ová. Avšak ak máš "HM" (Úhrn príjmov) rovný alebo menší, než 3804, tak je ZP maximálna (50,34) a potom sa už len kráti počtom mesiacov, v ktorých si poberala príjem (počet mesiacov/12*maxZP).

Pekný víkend

no tak teda skusme: HM 4496,04; SF: 45,-; odm. 80,-; pred. dane 92,80; odvody 613,15
čistu mzdu som mala teda 3915,09...stale mi totiz nie je jasny pojem uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov; ja si pod tym predstavujem cistu mdzu, nie hrubu, ked je tam vyplatenych

dakujem

a este, nevies nahodou, co moze byt "nep. prijem"? mam to na paske kazdy mesiac vo vyske 10,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať