Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Ahojte poraďáci.
Viete mi povedať niečo bližšie o zamestnaneckej prémii, kto má na ňu nárok?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
Usporiadat
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
kn-alka Pozri príspevok
K riadku 42 máš v poučení na strane 6 príklady výpočtu zam.prémie. Stačí poriadne prečítať a naštudovať.
ako čítam ...tak čítam, som z hoho pako!
moje daň.priznanie vyzerá takto:
r.34 základ dane 3048,79EUR
r.42 3400,56 EUR toto mi automaticky potiahol program
aj keď v poučení DP sa jasne píše do r.42 sa dáva r.34 ALEBO základ dane pri 12-násobku min.mzdy t.j. 3400,56RUR, tak ktoré číslo je potom správne v mojom prípade?? samozrejme, závisí aj od toho výška výpočtu zam.prémie, čo sa prejaví na r.44...ďakujem vopred....
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

vypisuješ r. 36, 37
r. 42 -3400,56 EUR
2 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Anik ĎAKUJEM!!!!!!
0 0
didulka didulka

didulka je offline (nepripojený) didulka

Dobrý deň,
poprosila by som o radu...
z potvrdení mi vyšlo, že:
r. 32 = 2461,38
r. 32a = 981,62
r. 34 = 2270,72
príjmy dosiahnuté za 11 mesiacov, z toho však len 6mesiacov pracovný pomer...
z toho mi vychádza, že by mohla táto osoba mať nárok na zamestnaneckú prémiu, ale keď od sumy 2461,38 odrátam dohody v sume 981, 62 tak je to menej ako 6násobok min.mzdy...
Berú sa príjmy dohromady všetky alebo len z pracovného pomeru? Alebo dôležité je, že odpracovala tých 6mesiacov na PP a môžem jej teda uplatniť zam.prémiu vo výške 23,20? Ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

didulka Pozri príspevok
Dobrý deň,
poprosila by som o radu...
z potvrdení mi vyšlo, že:
r. 32 = 2461,38
r. 32a = 981,62
r. 34 = 2270,72
príjmy dosiahnuté za 11 mesiacov, z toho však len 6mesiacov pracovný pomer...
z toho mi vychádza, že by mohla táto osoba mať nárok na zamestnaneckú prémiu, ale keď od sumy 2461,38 odrátam dohody v sume 981, 62 tak je to menej ako 6násobok min.mzdy...
Berú sa príjmy dohromady všetky alebo len z pracovného pomeru? Alebo dôležité je, že odpracovala tých 6mesiacov na PP a môžem jej teda uplatniť zam.prémiu vo výške 23,20? Ďakujem
-keď mal 6 mesiacov príjem z TPP, tak pre posúdenie príjmu započítavaš aj príjem z dohody.. keď je splnená podmienka 6 mesiaco TPP a príjem nad 6 x min. mzda, tak:
-ak mal zdaniteľný príjem v 11 mesiacoch /nevadí, že v 5 mesiacoch mal príjem len z dohody/, tak ZP patrí za 11 mesiacov
4 0
didulka didulka

didulka je offline (nepripojený) didulka

ďakujem... :-)
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý deň.
Spoločník s.r.o., ktorý je zároveň aj zamestnancom tej istej s.r.o. mal vyplatený podiel na zisku už aj za rok 2012, keď tam bola zmena na hospodársky rok. Má takýto zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu? ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Farks Pozri príspevok
Dobrý deň.
Spoločník s.r.o., ktorý je zároveň aj zamestnancom tej istej s.r.o. mal vyplatený podiel na zisku už aj za rok 2012, keď tam bola zmena na hospodársky rok. Má takýto zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu? ďakujem
nie, pretože je v rozpore so ZDP, konkr. § 32a/1/a/4 (poberal príjem podľa § 3/2 ZDP)
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať