Zavrieť

Porady

Samozdanenie sluzby z Čiech

zazi zazi

zazi je offline (nepripojený) zazi

Dobrý deň!
Mám fa z Čiech na ktorej je uvedené átum zdanitel.plnenia 8.7.2009
dátum vystavenia 12.8.2009
Fa prišla 14.8.2009. Na faktúre je uvedená oprava a údrzba chladenia mliečnice.Hodnita fa je bez dph. V ktorom mesiaci ju mám dať do samozdanenia?
Naposledy upravil Dav : 16.01.11 at 19:09
Usporiadat
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

aj keď na predfaktúre nebola vyčíslená suma bez dph a samotné dph? Tak potom si to musím poriadne prečítať, lebo doteraz to brala ich účtovníčka stále k vydaniu faktúry nie predfaktúry.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Bola vystavená predfaktúra, ktorá bola uhradená. K dátumu úhrady predfaktúry sa vystaví buď zálohová faktúra - daňový doklad, alebo ak bol tovar dodaný, ostrá faktúra - daňový doklad.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Ďakujem za informácie, budem to tlmočiť majiteľovi, snáď keď mu ukážem príslušný paragraf tak to zoberie na vedomie. takže teda môže kľudne vystaviť už aj faktúru v tomto roku, lebo bude lepšie ak dá dátum do 31.12 aby nemuseli sme preratávať dph. A ako by to bolo, aby trval na svojom a dph potom dorátať a vo faktúre napísať z textom, že fakturujeme vám dodanie tovaru v sume... a k tomu text, z dôvodu zvýšenia dph hladiny vám týmto fakturujeme rozdiel a to v sume ....
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ono79 Pozri príspevok
Ďakujem za informácie, budem to tlmočiť majiteľovi, snáď keď mu ukážem príslušný paragraf tak to zoberie na vedomie. takže teda môže kľudne vystaviť už aj faktúru v tomto roku, lebo bude lepšie ak dá dátum do 31.12 aby nemuseli sme preratávať dph. A ako by to bolo, aby trval na svojom a dph potom dorátať a vo faktúre napísať z textom, že fakturujeme vám dodanie tovaru v sume... a k tomu text, z dôvodu zvýšenia dph hladiny vám týmto fakturujeme rozdiel a to v sume ....
Nemôže trvať na svojom, ak bola predfaktúra uhradená, daňová povinnosť je deň úhrady.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Ďakujem za informácie, zatiaľ Ďakujem. Mumím sa vzdialiť, takže nebudem odpovedať,ale ak by vás ešte čosi napadlo, tak si to neskôr prečítam...
Pekný deň prajem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dátum úhrady nepustí, netreba vystavovať faktúru zákazníkovi, ak nie je platiteľ, určite však treba urobiť doklad tak, aby sa z prijatej platby odviedla DPH. do konca roka platí sadzba 19%.
Ak by nešlo o 100%-nú zálohu, a ešte by ste v r.2011 od zákazníka požadovali nejaký doplatok, tak potom na ten doplatok uplatníte už 20% DPH. IBA NA TEN DOPLATOK.
1 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

lenkam68 Pozri príspevok
A prečo do 12/2010, vtedy bola prijatá plaba? Lebo ak nie, mal by byť dátum dodania budúco ročný, kedy bude služba poskytnutá.
Nie, nebola prijatá platba. Prišla mi opravená s dátumom vystavenia 10.1.2011, DZP 31.12.2010 ,za obdobie 01-03/2011. Samozdanenie urobím 10.1.2011 alebo 31.03.2011 ? Alebo to bude dátum úhrady?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ivuchak Pozri príspevok
Nie, nebola prijatá platba. Prišla mi opravená s dátumom vystavenia 10.1.2011, DZP 31.12.2010 ,za obdobie 01-03/2011. Samozdanenie urobím 10.1.2011 alebo 31.03.2011 ? Alebo to bude dátum úhrady?
Myslím si, že faktúru znovu vystavili s nesprávnym dátumom dodania, ak, ako píšeš neprebehla v decembri 2010 žiadna platba. Ak bude služba poskytnutá v období od 1.1. do 31.3. 2011, dátum dodania by mal byť niekedy v tomto období. Neviem ti povedať konkrétny dátum, pretože neovládam znenie českého zákona o DPH. Ak by som ho mala určiť podľa nášho zákona platného pre r. 2011 bol by to hociktorý deň v tomto období.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

lenkam68 Pozri príspevok
Myslím si, že faktúru znovu vystavili s nesprávnym dátumom dodania, ak, ako píšeš neprebehla v decembri 2010 žiadna platba. Ak bude služba poskytnutá v období od 1.1. do 31.3. 2011, dátum dodania by mal byť niekedy v tomto období. Neviem ti povedať konkrétny dátum, pretože neovládam znenie českého zákona o DPH. Ak by som ho mala určiť podľa nášho zákona platného pre r. 2011 bol by to hociktorý deň v tomto období.
Myslím aj ja, že dátum 31.12.10 nemá logiku. V zmysle " čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra " samozdaním 10.1.11. Je to dátum, ktorý spadá do intervalu 01-03/2011. V podstate mi to neovplyvní mesačnú DPH , tak snáď nič nepokazím. Ďakujem za názor .
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

môžete mi niekto poradiť. mám problém s určením § pri dodaní do ČR, ide o tovar. Potrebujem to pri súhrnom výkaze do 20.1.2011. A aj § pri dovoze z ČR. neviem sa z toho vysomáriť. Prosím o radu.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ono79 Pozri príspevok
môžete mi niekto poradiť. mám problém s určením § pri dodaní do ČR, ide o tovar. Potrebujem to pri súhrnom výkaze do 20.1.2011. A aj § pri dovoze z ČR. neviem sa z toho vysomáriť. Prosím o radu.
Dovoz z ČR neexistuje - jedná sa o nadobudnutie. Dovoz je iba z tretích krajín.
Dodanie tovaru do iného ČŠ - § 43
Nadobudnutie tovaru z iného ČŠ - § 20
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

učtujem v progr. MRP JU a tu pri zaevidovaní faktúry v záväzku mám rôzne možnosti zaučtovania podľa § no paragraf 20 tu nie je. Ale je tu formulácia nadobudnutie tovaru z iného ČŠ s možnými odpočtami

pozri prílohu

podľa toho, by som mal dať nadobudnutie bez nároku na odpočet. Potom v súhrnom výkaze bude dodanie §43

môžete mi poradiť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pozri sem: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=388
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

preto mi to nepreklápa, lebo to vediem v evidencii pohladávok a tie typy dph treba zadávať pri vydaní faktúry, čo je rozdiel.
ale dakujem za linku,
pekný večer
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Ahojte, mne teraz prišla taká krásna fakturka. Poprosím o radu. Máme konateľa spoločnosti, ktorý má aj spoločnosť v ČR. Bol teraz na Slovensku a tá jeho česká spoločnosť fakturuje slovenskej spoločnosti cestovné a súviasice náklady (náhrada mzdy, parkovné, stravné, amortizácia, nákup PHL) - toto všetko bez DPH s povinnosťou samozdanenia. A potom ešte nákup pohonných hmôt v Čechách s 20%-tnou daňou. Myslíte, že je to v poriadku? Ak áno, čo potom s DPH? Poraďte mi, prosím. ĎAKUJEM
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Už viem, nákup PHL zaúčtujem a potom požiadam finančný úrad v ČR o vrátenie DPH.
0 0
nina91 nina91

nina91 je offline (nepripojený) nina91

Ahojte, prosím o radu.
Neviem si rady s faktúrou z Čiech. Faktúra za školenie v Čechách vystavená v EUR s Českou DPH 20% (faktúra z 17.12.2010) a ďalší hotelový účet za ubytovanie v Českých korunách s 10% DPH. Ako to mám správne zaúčtovať - účtujem v POHODE.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Naposledy upravil nina91 : 24.01.11 at 12:12
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak bolo školenie konané v ČR, tak DPH účtuješ do nákladov. V zmysle zákona môžeš požiadať o vrátenie DPH. Tvoj soft nepoznám, takže v tom ti neporadím.
0 0
nina91 nina91

nina91 je offline (nepripojený) nina91

Ďakujem za odpoveď.
Takže to znamená, že fakturovaná suma 119,87 + 23,97 DPH = 143,84.- a tuto sumu zaúčtujem? a potom tak isto ubytovanie 640 + 64 = 704 CZK zaúčtujem 704.- CZK a nerobím nic ine - samozdanenie?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Nie, nerobíš samozdanenie, pretože miestom dodania služieb je ČR. Nárok na DPH na SR nemáš, preto ju účtuješ do nákladov. Ale máš možnosť požiadať DÚ v ČR o vrátenie tejto DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať