Zavrieť

Porady

šijací stroj - patchwork a quiltovanie

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť nejaký nie príliš drahý šijací stroj, vhodný pre patchwork a quiltovanie?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Skúšali ste dievčatá patchworkovať aj bez rezátka len s klasickými nožnicami?
Už dávnejšie sa poihrávam s myšlienkou, že sa pustím do tohto umenia. Tvoríme si chalúpku svojich snov a vidím, že aj dcérka inklinuje ručným prácam, len sa ju bojím ešte pustiť k šiaciemu stroju. Ako ju poznám, pri svojej netrpezlivosti mi zamotá niť do spodného člnku a zadrie stroj.
Ale práve sme pozerali videjko o patchworku a tuším obe nezaspíme .

Priložte sem fotky svojich dielok a dajte rady a skúsenosti, ktoré Vám spočiatku komplikovali toto umenie.
Možno sa viaceré pustíme do práce...
bud rada ja by som ju pustila, síce by som sa tiež bála, ale ked nevyskúšaš nezistíš..... verím že by si bola pyšná keby sa jej niečo podarilo mne sa táto technika veľmi páči, sú to hotové umelecké diela
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Šije ručne, ja som začínala na šlapacej singerke a potom keď mamka pochopila, že ma to baví a naozaj mi to ide, kúpila mi kufríkovú Veritasku. Och to bolo radosti .
Nuž neostáva mi iné, ako jeden víkend sadnúť s dcérkou a zasvätiť ju do tajov tohto sveta.
Ale Lujzi, pamätaj! Môj šiací stroj máš na svedomí !
(inak ten stroj som si kúpila z pôrodného za dcérku...)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Šije ručne, ja som začínala na šlapacej singerke a potom keď mamka pochopila, že ma to baví a naozaj mi to ide, kúpila mi kufríkovú Veritasku. Och to bolo radosti .
Nuž neostáva mi iné, ako jeden víkend sadnúť s dcérkou a zasvätiť ju do tajov tohto sveta.
Ale Lujzi, pamätaj! Môj šiací stroj máš na svedomí !
(inak ten stroj som si kúpila z pôrodného za dcérku...)
OK beriem ale budem s tebou tešiť ked to tvojej dcérke " pojde od ruky" a ty budeš mať niečo pekné do chalúpky, lebo tam si to takéto vecičky pýta
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať