Zavrieť

Porady

Odvody SZČO v súbehu so zamestnaním + pozastavenie živnosti

Dobrý deň , potreboval by som pomôcť vypočítať odvody do zdravotnej poisťovne : SZČO v súbehu so zamestnaním + pozastavenie živnosti ku dňu 05.08.2009 . Poistné som doteraz platil z minima t.j. 41,37 € . Ku dňu 05.08.2009 mám právoplatné rozhodnutie o pozastavení živnosti a potrebujem vypočítať alikvotnú čiastku odvodov za 5 dní SZČO v súbehu so zamestnaním . Vie mi niekto poradiť podľa akého vzorca to vypočítam ? Ďakujem pekne .
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

promont maja Pozri príspevok
Veronikasad, neviem, ale dobre som pochopila, ak si myslím, že je to tak, že teraz sa platia iba preddavky = zálohy na zdravotné poistenie a nie zdravotné poistenie. Preto sa vychádza z RZZP za predchádzajúci rok a je tam ten rozdiel? Mám na mysli Galcikov problém ...
nerozumiem na čo sa pýtaš. Porovnávala som svoj výpočet preddavkov za júl s tým, čo mu vypočítali v ZP a vznikol mi tam párcentový rozdiel ...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Veronikasad, vďaka za tvoju rýchlu odpoveď, ja som len rozmýšľala nad tým vzorcom, podľa ktorého je ten výpočet .. že sa berú hodnoty RZZP z predchádzajúceho roka .. a keďže je tam len párcentový rozdiel, tak to je dobre vymyslené ... Ešte raz vďaka za tvoj čas a ochotu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

promont maja Pozri príspevok
Veronikasad, vďaka za tvoju rýchlu odpoveď, ja som len rozmýšľala nad tým vzorcom, podľa ktorého je ten výpočet .. že sa berú hodnoty RZZP z predchádzajúceho roka .. a keďže je tam len párcentový rozdiel, tak to je dobre vymyslené ... Ešte raz vďaka za tvoj čas a ochotu.
Pri súbehu zamestnania a podnikania sa preddavky neplatia z min. VZ /295,50€/ ale z podielu pomernej časti základu dane.
Neviem prečo mi výpočet nevychádza rovnako ako v ZP - nemal by tam byť rozdiel.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Zo skúseností viem, že v poisťovni to vyjde vždy o trošku viac alebo menej ako ti to vyjde podľa vzorca. Neraz sme to riešili .. a nakoniec nechali tak ( myslím v poisťovni). Pravdepodobne to bude konverziou SKK na menu EUR-o. ONI ju tam majú ešte v SKK a výpočet pre rok 2009 je v EURÁCH. Tak im to vychádza inak .. . Po nejakom čase na to prídu, že im unikajú nejaké tie centíky a dajú to do poriadku. Inak ešte raz vďaka, si zlatá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať