Zavrieť

Porady

darovanie resp. závet ???

Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť ohľadom nasledovnej veci. Babka chce prepísať svoj byt 2 vnukom jedného svojho syna a to kvôli veľmi zlým vzťahom s druhým synom a jeho potomkom - ďalším vnukom. Spôsob darovania a všetky úkony s tým spojené sú nám známe, napadla nás ešte jedna možnosť, či nie je jednoduchšie spísať závet, v ktorom babka určí ako jediných dedičov svojich dvoch vnukov. Ako je to prosím Vás z právneho hľadiska ? Je lepšie darovať byt s vecným bremenom doživotného bývania alebo spísať závet s určením konkrétnych dedičov po jej smrti. Administratívne sa mi alternatíva závetu zdá jednoduchšia, len neviem ako je to s právnej stránky ? Poradíte niekto ???? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ami05 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som sa poradiť ohľadom nasledovnej veci. Babka chce prepísať svoj byt 2 vnukom jedného svojho syna a to kvôli veľmi zlým vzťahom s druhým synom a jeho potomkom - ďalším vnukom. Spôsob darovania a všetky úkony s tým spojené sú nám známe, napadla nás ešte jedna možnosť, či nie je jednoduchšie spísať závet, v ktorom babka určí ako jediných dedičov svojich dvoch vnukov. Ako je to prosím Vás z právneho hľadiska ? Je lepšie darovať byt s vecným bremenom doživotného bývania alebo spísať závet s určením konkrétnych dedičov po jej smrti. Administratívne sa mi alternatíva závetu zdá jednoduchšia, len neviem ako je to s právnej stránky ? Poradíte niekto ???? Ďakujem
    V každom prípade je lepšie darovanie nehnuteľnosti. V prípade závetu babka by nemohla vynechať svojho syna ( toho s ktorým má zlý vzťah ) a nepíšete či otec vnukov ( babkin syn ) je živý alebo nie. Takže ak to chcete mať bez problémov väčších tak darovanie je jediná voľba.

    ami05 je offline (nepripojený) ami05

    ami05
    Dakujem za odpoved. Ja si tiez myslim, ze darovanie je lepsie ako zavet, aj z pravneho hladiska. Je potrebne pri darovacej zmluve aj znalecky posudok na predmetnu nehnutelnost ? A ako je to s danami po zapise do KN ?

    darovanie resp. závet ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.