Zavrieť

Porady

Zamietnutie zápisu spoločnosti

Dobrý deň,
Vie mi niekto poradiť čo má byť uvedené pri vyplňaní podkladov
vyplývajúcich z OZ § 110/1 i,j?

Dostal som zamietnutie zápisu spoločnosti z dôvodu chýbajúcich
informácií v týchto bodoch.

Spoločenská zmluva musí obsahovať:
i. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo
na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
j. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti

Ako mám teraz postupovať voči obchodnému registru,
môžem tieto údaje doplniť?

Nemáte niekto skúsenosti?

Michal
Usporiadat
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

prosim, napiste mi niekto ako ma vyzerat ten podpisovy vzor. pocul som niekolko verzii, tak nech to mame spravne (aky text tam ma byt)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som napísala na papier len názov PODPISOVÝ VZOR a pod to som nižšie dala čiaru pod ktorou som uviedla meno, priezvisko,dátum nar., bydlisko konateľa /toto pre každého konateľa/ a pred notárom na tú čiaru sme to podpísali. Spravila som to 2x a zaslala na OR. Spätne odo mna chceli 1000,-Sk kolok do Zbierky listín. Minulý týždeň som podala námietku a teraz čakám na verdikt sudcu. Som zvedavá, čo si zase vymyslia. Držím všetkým spoluzúfalcom palce!
0 0
Nuno Nuno

Nuno je offline (nepripojený) Nuno

dodatky treba spravit, k tomu aj uplne nove znenie spolocenskej zmluvy resp. zakladatelskej listiny. samozrejme nezabudnut na rozhodnutie valneho zhromazdenia v pripade, ak to je tak ustanovene v SZ ze zmenu spolocenskej zmluvy musi schvalit valne zhromazdenie.
lehota na podanie namietok je 15 dni s tym, ze namietky budu obsahovat aj uvedene dokumenty v potrebnom pocte vyhotoveni.
neviem, ci sa to fakt oplati to pisat sam, napr. my (a vsetci ostatni notari na slovensku tiez) si uctujeme notarsky podplatok podla vyhlasky o nahradach a odmenach notarov, tzn. vyjde to zhruba na nejakych 3000 sk bez dph v pripade ak je ZI 200.000,-Sk. a mate to zapisane na prvykrat bez problemov. k tomu este zaratate aj zopar overenych podpisov a kopii a neexistuje, ze sa to oplati pisat sam alebo u advokata.
Naposledy upravil Nuno : 11.12.04 at 18:05
0 0
minno6 minno6

minno6 je offline (nepripojený) minno6

Budete taky dobry a poslete tu spolocensku zmluvu i mne? dakujem minno6@zoznam.sk
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Prikladám vzor podpisového vzoru.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Pripájam vzor Dodatku k SZ. Samozrejme podľa toho čo máte napísané v SZ - mal by byť odsúhlasený VZ. Pripájam aj prvú stranu z úplného znenia SZ - ostatné je SZ so zapracovaným dodatkom. Na konci nový dátum z dodatku k SZ.



palino78
dakujem za reakcie!

volali sme na OR: do 15 dni, ak odmietli (nam odmietli), nie zamietli, tak mame podat namietku s tym, ze tam bude aj ten dodatok k SZ a netreba nic platit, len to podat na podatelni

mate niekto predstavu ako ma vyzerat dodatok k Spolocenskej zmluve? dodatok sa spoji so SZ a spolu budu tvorit novu SZ?
a ako sa podava namietka?
0 0
Nuno Nuno

Nuno je offline (nepripojený) Nuno

naco robite dodatky? vsak zakon jasne hovori, ze ich nie je treba. s dodatkami to je kapanek komplikovanejsie.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Veď dodatky sa už nerobia vôbec. Ak chcete urobiť nejakú zmenu, tak sa musí napísať NOVÁ spoločenská zmluva, ktorá obsahuje už aj potrebnú zmenu.
0 0
Nuno Nuno

Nuno je offline (nepripojený) Nuno

Katarina STR: to je len cast pravdy. ak chcete urobit zmenu, potrebujete v prvom rade rozhodnutie valneho zhromazdenia.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Áno máš pravdu, potrebuješ rozhodnutie valného zhromaždenia, ale to nie je dodatok k zmluve.
0 0
nepto nepto

nepto je offline (nepripojený) nepto

vladan
palino, myslím, že dodatok ku spoločenskej zmluve sa už nerobí, vypracováva sa už úplné znenie spoločenskej zmluvy - to úplné znenie (aktuálne) vždy posielaš do zbierky listín. Ja navrhujem zvolanie valnej hromady (mimoriadne), kde bude bod programu zmena, resp. doplnenie spoločenskej zmluvy.
S tou námietkou ti nepomôžem (sorry, ja nepravik) :-)))
Pekný deň
Obavam sa, ze mimoriadne Valne zhromazdenie, ako organ firmy, neprichadza do uvahy, vzhladom nato, ze firma este neexistuje (nevznikla, bola sice zalozena spolocnikmi, ale zaroven odmietnuta pri zapise do OR).
0 0
Varadero Varadero

Varadero je offline (nepripojený) Varadero

prosim vas, mne tiez zamietli zakladatelsku listinu, ze mi tam chyba rodne cislo, co mam robit? napisat novu ?alebo doplnit dodatok c.1? ako ma taky dodato vyzerat?poradte mi please niekto, je to surne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Varadero
prosim vas, mne tiez zamietli zakladatelsku listinu, ze mi tam chyba rodne cislo, co mam robit? napisat novu ?alebo doplnit dodatok c.1? ako ma taky dodato vyzerat?poradte mi please niekto, je to surne
Podľa mňa najjednoduchšie je napísať nové znenie a podať ho v najktratšom termíne na OR.
0 0
nepto nepto

nepto je offline (nepripojený) nepto

Potrebujes ale sformulovat tiez namietku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nepto
Potrebujes ale sformulovat tiez namietku.
čo bude namietať, ked tá chyba je jasná?
0 0
nepto nepto

nepto je offline (nepripojený) nepto

Lida
čo bude namietať, ked tá chyba je jasná?
Namietka nie je nato aby sa namietalo. Namietka je dokument, ktorym sa da dat aj sudu za pravdu. Asi tazko tam je mozne priniest len Spolocensku Zmluvu a tvarit sa, ze je vsetko OK. Akurat zajtra idem spravit to iste. Spolu s namietkou podat novu spolocensku zmluvu, ktora ma opravene chyby, ktore sme tam mali.

Ja to chapem takto:
- pokial niekto nesuhlasi s rozhodnutim sudu = odvolanie
- pokial suhlasi = namietka
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja som posielala takúto námietku. Možno to pomôže ako vzor.
.................................................. .................................................. .............................



Okresný súd ...................
Obchodný register
.....................
........................




k č. ..........................


Vec : Námietka proti Oznámeniu o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra


Dňa ..................... nám bolo doručené Oznámenie Okresného súdu ................................. zo dňa ............................... o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra, týkajúcich sa spoločnosti .................................................. ......, z dôvodu, že
1. návrh na zápis podali a podpísali neoprávnené osoby, nakoľko návrh podali a podpísali bývalí konatelia spoločnosti, ktorým zanikla funkcia konateľa ........................
2. navrhovateľ spolu s návrhom na zápis nepredložil súdu listinu, ktorou sa preukazuje vznik funkcie nového konateľa, t.j. rozhodnutie valného zhromaždenia o vymenovaní nového konateľa, z ktorého vyplývajú zapisované údaje o konateľovi a rozhodnutie spoločníkov alebo valného zhromaždenia spoločnosti o zmene spoločenskej zmluvy, z ktorého vyplýva zmena spôsobu konania štatutárneho orgánu v mene spoločnosti.
3. údaje uvedené v návrhu na zápis v časti deň skončenia funkcie konateľov (uvedené ....................... ) sa nezhodujú s údajmi vyplývajúcimi z predloženej prílohy – zápisnice valného zhromaždenia spoločnosti zo dňa ................ (uvedené ................. ).

Proti odmietnutiu vykonania zápisu podávame námietku, ktorú odôvodňujeme nasledovne.

1. nedopatrením z našej strany sa stalo, že návrh podali a podpísali bývalí konatelia spoločnosti, ktorým zanikla funkcia. Uvedený nedostatok odstraňujeme a opravujeme nesprávne údaje na strane P8/15 návrhu a súčasne v prílohe predkladáme notárom overené splnomocnenie od konateľa ............................ ktorým splnomocňuje .........................- advokátku na zastupovanie a vykonanie všetkých úkonov súvisiacich s prevodom obchodného podielu a s podaním návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov do obchodného registra na registrovom súde.
2. nedopatrením z našej strany sme v zápisnici z valného zhromaždenia neuviedli rozhodnutie valného zhromaždenia o vymenovaní nového konateľa ..................., r.č. ............................. Uvedený nedostatok odstraňujeme a v prílohe predkladáme zápisnice z valného zhromaždenia s doplnenými chýbajúcimi údajmi.
3. v návrhu sme omylom uviedli v kolónke deň skončenia funkcie konateľov ............... Uvedený nedostatok odstraňujeme na strane P8/3 – výmaz bod 7opravou na deň ................... pri obidvoch konateľoch. Rovnako odstraňujeme nesprávny údaj deň vzniku funkcie nového konateľa ......................... uvedený na strane P8/3 - zápis v bode 6 z pôvodného údaju ....................... na nový údaj .....................


Na základe uvedenej skutočnosti žiadame, aby súd námietke vyhovel a povolil zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra.

V Bratislave .........................


S úctou
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Takže moja prvá osobná skúsenosť. Súd mi akceptoval moje námietky napísané v príspevku 38 a zapísal mi spoločnosť (aj keď to bol prevod OP, ale námietky sa určite podávajú rovnako aj pri zápise novej spoločnosti s prihliadnutím k zákonu o obchodnom registri).
0 0
skatja skatja

skatja je offline (nepripojený) skatja

Môžeš mi napísať, či treba celý návrh na zmeny napísať odznovu celý aj s prázdnymi stranami a overiť podpisy znovu u notára, alebo stačí len opravenú stranu napr.P8/3.Potrebujem dať námietku ,mali sme chybu v časti štatutárny orgán a rozsah splatenia ZI.Ďakujem za odpoveď
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Je potrebný celý návrh kompletne s opravenou chybou uvedenou v odmietnutí a aj s osvedčením notárom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať