Zavrieť

Porady

Zamietnutie zápisu spoločnosti

Dobrý deň,
Vie mi niekto poradiť čo má byť uvedené pri vyplňaní podkladov
vyplývajúcich z OZ § 110/1 i,j?

Dostal som zamietnutie zápisu spoločnosti z dôvodu chýbajúcich
informácií v týchto bodoch.

Spoločenská zmluva musí obsahovať:
i. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo
na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
j. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti

Ako mám teraz postupovať voči obchodnému registru,
môžem tieto údaje doplniť?

Nemáte niekto skúsenosti?

Michal
Usporiadat
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

nie, ta lehota na podanie navrhu 90 dni po vydani zivnostenskeho listu sa prerusuje az do pravoplatneho skoncenia veci.
0 0
Gastanko Gastanko

Gastanko je offline (nepripojený) Gastanko

Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
0 0
klaudiak klaudiak

klaudiak je offline (nepripojený) klaudiak

áno zamietna Vám veľmi podobný prípad a prišlo mi zamietnutie
0 0
veja79 veja79

veja79 je offline (nepripojený) veja79

Zdravím poraďáci, vie mi prosím niekto poradiť?
Tiež mi prišlo odmietnutie zápisu pre" nezrozumiteľné udanie ZI - nakoľko bolo v SZ ktorá je ešte z 11/2008 uvedené v korunách. navrhli nám aby sme spravili dodatok v eurách. Stačí v námietke doložiť dodatok, alebo musíme nanovo aj návrh na klad aj vyhlásenie správcu vkladu? Tie boli duálne aj SK aj €
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Ano, musis vypracovat dodatok SZ, kde budes mat eura... podpisy vsetkych spolocnikov overit a kedze vychadzam z toho, ze aj do formulara a prehlasenia spravcu vkladu ste pisali SK, tak treba podat novy navrh a nove prehlasenie, kde budu len eura.
0 0
veja79 veja79

veja79 je offline (nepripojený) veja79

T.j. úplne odznova aj s poplatkom? Vo formulári aj v prehlásení boli aj € aj SK.
Bude chyba ak tie veci spravíme a nebude ich treba?Môžu nám odpustiť ten poplatok?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Nie odznova podat navrh, ale v ramci namietok opat podat spravne vyplneny formular...Inak, nejak si neviem predstavit ako ste do prvozapisu dali euro aj SK.
0 0
veja79 veja79

veja79 je offline (nepripojený) veja79

Nejak sme nevedeli čo s tými korunami tak sme tam dali koruny a v zátvorke prepočítané na euro- preto to neprešlo- vraj nezrozumiteľné. Treba aj úplné znenie? Treba aj zasadnutie valného zhromaždenia? Ide to do Trnavy.
Mienime len dodatok, vyhlásenie a návrh- tlačivo s novým dátumom a pridanými prílohami len v eurách všetko overené+námietka- stačí?
Ďakujem všetkým
0 0
veja79 veja79

veja79 je offline (nepripojený) veja79

Námietku nám zamietli nakoľko sme podľa nich nedoložili premenu ZI na euro - podľa nás to ale bolo doplnené dodatkom k SZ, ktorá bola podpísaná všetkými spoločníkmi a overené u notára- to neni dosť?
Poslali sme aj nový návrh na vklad - overený aj vyhlásenie správcu nové overené- lebo na týchto troch to bolo pôvodne duálne. Čo tam chýbalo?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Prosim o radu - co su predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti?
Zamietli nam navrh na registraciu sro,lebo to nemame uvedene v spolk.zmluve.poradte,prosim....
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Vivi Pozri príspevok
Prosim o radu - co su predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti?
Zamietli nam navrh na registraciu sro,lebo to nemame uvedene v spolk.zmluve.poradte,prosim....
1. su to napr. spravne poplatky, notarske poplatky, sudne poplatky, odmena advokata a pod...

2. je to povinnou sucastou spolocenskej zmluvy a staci tam uviest napr:

Predpokladane naklady spolocnosti suvisiace so zalozenim a vznikom spolocnosti su 500.- EUR
0 0
VODCA VODCA

VODCA je offline (nepripojený) VODCA

Dobry den,
potreboval by som poradit.
Podaval som navrh na zapis sro elektronicky. zamietli mi to z dovodu,ze spolocnost bola zalozena zakladatelskou listinou az po tom,co boli vydane zivnostnenske listy. Ako z toho von ?
Vec sa ma tak,ze ja blbec som raz overil zakladatelsku u notara, potom podal na zivnosti a ked som dostal zivnostenske listy,tak az potom som to overil 2x a to nascanoval do prilohy pri elektronickom podani ? Da sa s tym nieco robit ? Kedze pri elektronickom podani nemusi byt overena u notara zakladatelska zmluva? Jedna sa o jednoosobovu sro a zakladatel je drzitelom ZEP, ktorym to aj podpisal vsetko.

dakujem..prosim o rychlu odpoved..kedze cas na namietky bezi..
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Nechapem...ty si nechal overit podpis na zakl. listine po tom co si podal povodnu ZL na zivnostensky urad? Lebo ak ano, tak jasne, ze to zamietli. Stacilo vyhotovit overene kopie povodne ZL, aj keby to bolo potom co si dal navrh ZL na zivnostensky urad. A kde si zobral, ze pri elektronickom podani nemusi byt overena ZL? Jasne, ze musi.
Ak mas povodnu ZL, tak na register odosli jej overenu kopiu, aby bolo zrejme, ze spolocnost uz bola zalozena, ked si podaval ziadost o vydanie zivn. listov, nie overeny podpis!
0 0
VODCA VODCA

VODCA je offline (nepripojený) VODCA

vec je taka,ze som si dal overit len jednu ZL a tu som podal na zivnostensky urad. Potom,ked mi vydali zivnostenske listy,tak som si dal overit 2x ZL a tu som nascanoval. Moja chyba..
Cital som to tu na fore,ze niekto to tak podaval,ze zakladatelsku ako wordacky dokument klasicky podpisal cez ZEP a to poslal a ze mu to preslo.. z toho som vydedukoval,ze asi to netreba overit, nascanovat, podpisat cez ZEP a tak poslat.

Ako to potom je ? som z toho uplny magor ) :
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať