Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť prosím!

Som mladý ambiciózny, časovo flexibilný...pracovitý, .... mamonár xD ...viac
Pracujem vo firme ako zásobovač. Mal som pred týždňom objednať dosky plošných spojov avšak som nato zabudol. Potom som bol týždeň PN. Prišli nato až ked si ich odberateľ chcel zobrať a oni neboli ani vyrobené. Pracujem v akciovej spoločnosti. Prepustili už 40 ludi. Je nás tu teraz už len 28 a chcú stav znížiť na 20 ľudí. A tak všemožne prepúštajú aby ľudí pripravili o nárok na odchodné. Mám narok na 2 platy. Avšak všera som bol "na koberci" a vraj dosky museli dať vyrobiť so 100% príplatkom za urgentnú výrobu. Jedná sa o to že dosky sa predražili o 1200 euro. Riaditeľ bol poverený akcionarom najvyžším aby mi dali na výber buď mi to stiahnu z platu. Pracujem tu už len 4 mesiace lebo mam druhú dobu určitu do 31.decembra. čo budú už 2 roky čo som tu. Nepodpisoval som hmotnú zodpovednosť. Som zásobovač. Teraz mi dali návrh, že bud mi to tie 4 mesiace budu strhávať z platu kým tu ešte budem alebo si dám zajtra sám výpoveď. Ja však druhú prácu nemám a chcem sa dopátrať mojeho práva a zostať tu ešte do decembra. Vie mi niekto poradiť? povedali mi že si budú nárokovať na ušlí zisk. Darmo som tvrdil že som nepodpisoval hmotnú zodpovednosť proste ma chcú vykopnúť. Vie mi niekto bližšie poradiť ako by som mal v tomto prípade postupovať? Myslím si že som v práve a nemôžu mi to dať k náhrade. No a ešte jedna otázka. Pravdepodobne mi dajú po ich neuspechu podpísať hmotnú zodpovednosť a potom budú hladať kix aby mali dôvod ma vyhodiť. MUSÍM dodatočne podpisovať takúto zodpovednosť? Čital som že nemusím. Čo v prípade ak to nepodpíšem môže nasledovať? Ďakujem krásne naozaj za každú odpoveď. Som tu nový dúfam že som to vložil do správnej témy. Ďakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

falky Pozri príspevok
Ok ďakujem všetkým...za rady...pojdem asi k tomu 29...držte sa...môžete zamknúť tému
Mal by si ísť ku 31.8.2009 aby Ti vznikol nárok na podporu.
Drž sa .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

čo ste sa všetky do neho pustili ?
on si svoju chybu odpyká - tak či tak...
na druhej strane ak firma používa nelegálny softvér to tiež nie je seriózne, keď si myslí že to treba udať, tak nech to urobí....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

liba2 Pozri príspevok
čo ste sa všetky do neho pustili ?
on si svoju chybu odpyká - tak či tak...
na druhej strane ak firma používa nelegálny softvér to tiež nie je seriózne, keď si myslí že to treba udať, tak nech to urobí....
ano odpyká dva krát, raz za to že pochybil a druhý raz za to, že pripravil o prácu aj ostatných? To mu radíš?
Samozrejme neni to s kostolným poriadkom, čo sa týka softu, ale myslím že pre zadávateľa je podstatnejšie vyjsť zo svojho problému bez väčších škôd.
Nikto mu nezakazuje o pár mesiacov napísať na BSA.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ľudkovia mojí , vy ste asi nepochopili rozmýšľanie zamestnávateľa-jemu nejde o to, aby zaplatil tú "škodu"(ktovie či aj nejaká vznikla)-oni ho chcú proste vyhodiť a toto bol akože dovod na to, aby ho pritlačili k múru a dal SÁM výpoveď- tu o nič iné nejde...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ľudkovia mojí , vy ste asi nepochopili rozmýšľanie zamestnávateľa-jemu nejde o to, aby zaplatil tú "škodu"(ktovie či aj nejaká vznikla)-oni ho chcú proste vyhodiť a toto bol akože dovod na to, aby ho pritlačili k múru a dal SÁM výpoveď- tu o nič iné nejde...
niekto objavil teplú vodu. Stanko my toto dobre vieme, ale zadávateľ nemá pozíciu na vyjednávanie o pracovnom pomere a podmienkach ukončenia PP vďaka pochybeniu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Xanti Pozri príspevok
ano odpyká dva krát, raz za to že pochybil a druhý raz za to, že pripravil o prácu aj ostatných? To mu radíš?
Samozrejme neni to s kostolným poriadkom, čo sa týka softu, ale myslím že pre zadávateľa je podstatnejšie vyjsť zo svojho problému bez väčších škôd.
Nikto mu nezakazuje o pár mesiacov napísať na BSA.
Musím zareagovať - prečo mu dávaš toto zvýraznené za vinu ??
ak k tomu dôjde, zavinila to firma porušením autorského zákona !
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

liba2 Pozri príspevok
Musím zareagovať - prečo mu dávaš toto zvýraznené za vinu ??
ak k tomu dôjde, zavinila to firma porušením autorského zákona !
A myslíš, že tý pracovníci čo tam robia to budú davať za vinu firme? Hlavne ak to tam tak funguje roky a nič sa s tým nerobí. Nemyslím, skôr obvinia zadávateľa, že sa pomstil a ich stiahol so sebou.
Poznáme ludskú povahu.
Ja mu odporúčam riešiť situáciu cestou menšieho zla. A nie pomsty.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
liba2 Pozri príspevok
čo ste sa všetky do neho pustili ?
on si svoju chybu odpyká - tak či tak...
na druhej strane ak firma používa nelegálny softvér to tiež nie je seriózne, keď si myslí že to treba udať, tak nech to urobí....
len tak mimochodom doteraz mu to nevadilo????????
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Viete koľko firiem na Slovensku používa nelegálny softvér? Jasné, že je to neseriózne, ale toto by si mali strážiť tvorcovi softvéru. Každý PC by sa mal predávať spolu so softom a bol by veľmi rýchlo kľud.
Tiež len tak mimo témy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať