Zavrieť

Porady

Mozu ma nutit absolvovat skolenie v sobotu?

aan aan

aan je offline (nepripojený) aan

Zdravim, mame mat dvojdnove skolenie mimo nase pracovisko (v rovnakom meste), v piatok a sobotu, skolenie je maximalne zbytocne, moja otazka je - moze ma zamestnavatel nutit ist nan v sobotu s tym ze mi zan ponuka nahradne volno? V pracovny den si to tam kludne odsedim nech maju tesu, ale mat jeden volny den v tyzdni mi nestaci, moze ma nutit ist nan v sobotu? Pri skoleni vopred mi to nemusia nejako pisomne s podpisom vopred oznamit? Lebo som dostal akurat rozpis mailom, bez toho aby som dostal nieco na podpis ci tam pojdem alebo nie.
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Pôvodca textu príspevku: majoneza
Pracovny poriadok a zakonnik prace su dohodnute inymi ludmi ako je dotycny zamestnanec. Aan nedohodol so zamestnavatelom, ze bude musiet ist do prace v sobotu.

Asi podpisal nejaku klauzu v PZ, co hovori "plati aj ustanovenia ZP". To je paradox modernej spolocnosti, musi to byt vzdy ocakavane, ze clovek v spolocnosti jednoducho pozna zakon perfektne, ale zaroven spolocnost nemoze nedovolit aby hocikto pracoval ako pravnik. :-) Tiez, aj bez tej klauzy ZP este plati, tak neda sa povedat, ze on to dohodol. Tak, zamestnavatel ho dostal.

evina Pozri príspevok
Samozrejme, že pracovný poriadok a Zákonník práce sú nie dohodnuté , ale vytvorené inými ľuďmi, ako aj Ústava a všetky ostatné zákony a my sa im musíme podriadiť- treba trocha čítať aj medzi riadkami... Veď zamestnávateľ nebude vypracovávať Pracovný poriadok, resp. zákonodarca Zákonník práce pre každého zamestnávateľa osobitne.... A keby ho aj "dostal" ako píšeš, raz do roka....predsa prežijeme... a musíme si vybrať čo chceme ako píše misomiso vyššie
až dnes čítam túto tému a súhlasím s väčšinou poraďákov, takmer nie je čo dodať, alebo skôr načo, keď zadávateľ je apriori naladený negatívne na nutnosť absolvovať dané školenie.
moja rada preň:
Dohodni sa zo zamestnávateľom, že na to školenie nepôjdeš, lebo ti to v tú sobotu nevyhovuje, zober si dovolenku cez týždeň, napr. utorok-streda /nezabudni, že v pondelok to nepôjde, lebo máš veľa práce.../, zariadiť si to školenie sám, zaplať si ho a buď takto ústretový a užitočný s vedomosťami pre tvojho zamestnávateľa potrebnými vedomosťami z vlastných zdrojov a v čase, ktorý Ti vyhovuje....

Apropó k poznámke:
Tiez, aj bez tej klauzy ZP este plati, tak neda sa povedat, ze on to dohodol. Tak, zamestnavatel ho dostal.

Nemohli by sme sa aj my brániť vo všetkých oblastiach, napr. mzdovom účt., persoalistike, účtovníctve, a pod., že to ja nebudem dodržiavať, to som ja nedohodol - nedohodla....?
to by bolo.....ale nedalo mi.
Naposledy upravil atka4 : 31.08.09 at 22:04
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať