Zavrieť

Porady

Zmena konateľa v jednoosobovej sro

Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.

Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:
  • rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
  • vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu
  • zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku
  • dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod
  • vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur


Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...
Usporiadat
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem pekne za pomoc. Čiže keď som to správne pochopila je to moja s.r.o. a chcem tam dať aj svojho syna - budú tam dvaja konateľia aj dvaja spoločníci - chcela by som previesť na neho časť svojho OP napristúpi novým vkladom. Mení sa aj spoločenská zmluva. Neviem koľko z môjho OP môžem previesť na neho ? Z DÚ vyžiadám súhlas u oboch len chcem sa spýtať či náhodou nemá dakto nato formulár alebo to majú daňové úrady.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
na stránke drsr.sk nájdeš vzor žiadosti

áno bude spoločenská zmluva. Jeden spoločník môže mať najmenej 750.- Eur.

Tu je hlavný text

Žiadosť o vydanie súhlasu správcu dane so zápisom zmeny v obchodnom registri
podľa § 115 (resp. § 117) Obchodného zákonníka
Spoločnosť Alfa s r.o., IČO:.................., DIČ: ................., so sídlom Vodná 23, Nitra (resp.
Jozef Mak, nar. 26.4.1969, bytom Hviezdoslavova 15, Zlaté Moravce), za účelom zápisu
zmeny údajov do obchodného registra podľa § 115 (resp. § 117) Obchodného zákonníka
(opísať čo sa prevádza, z koho na koho), žiada správcu dane o vydanie súhlasu na zápis
zmeny v OR, a to v osobe:
prevodcu: Ing. Peter Kováč, nar. 10.10.1942, bytom Hlavná 130, Vráble
a
nadobúdateľa: Jozef Mak, nar. 26.4.1969, bytom Hviezdoslavova 15, Zlaté Moravce
1 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem pekne za pomoc a ochotu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ešte ti môžem povedať, že pri elektronickom podaní návrhu do OR môžeš ušetriť na súdnych poplatkoch. Sama nemusíš vlastniť ZEP, ale môžeš využiť služby niekoho, kto takéto služby poskytuje.
Od toho je tu porada, aby pomohla.
1 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
Vierka, moja kamarátka by si chcela založiť účtovnícku sro cez elektronickú podateľňu. Ja ako účtovníčka zakladám sro len svojim budúcim klientom.Môžem teda doporučiť Teba? Páčia sa mi Tvoje presné odporúčania. Nevadí, že kamarátka je z Bratislavy a Ty si Zvolena? Zuzana
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aknazuz Pozri príspevok
Vierka, moja kamarátka by si chcela založiť účtovnícku sro cez elektronickú podateľňu. Ja ako účtovníčka zakladám sro len svojim budúcim klientom.Môžem teda doporučiť Teba? Páčia sa mi Tvoje presné odporúčania. Nevadí, že kamarátka je z Bratislavy a Ty si Zvolena? Zuzana
Samozrejme, to že som zo ZV nie je žiadny problém.... Ozvi sa kľudne hoci aj cez môj e-mail... alebo SS....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať