Zavrieť

Porady

Čučoriedkový likér

žena
Kto poradí recept na čučoriedkový likér? Už tri dni spracúvam čučoriedky a tie posledné litre by som použila na takúto lahôdku, nikdy som to ale pred tým nerobila. A ešte môžete pridať aj recept na čučoriedkový koláč, aby som nepiekla stále tie isté. Díky moc Vlasta.
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja cucoriedky s cukrom zalejem cucoriedkovym vinom, po vyluhovani, cucoriedkovicou. Potom prefiltrovat a pit. Namiesto cucoriedkoveho vina je mozne pouzit cervene vino a namiesto cucoriedkovice vodka.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Čučoriedkový koláč s mandľami
IMG_5858.jpg  
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
kukučka Pozri príspevok
Likér: do litrovej fľaše cca 3dcl boroviek asi 17 Dg kryšt. cukru a doliať rumom. Nechať 2 týždne na slnku, kým sa rozpustí cukor. Pri nalievaní najprv dobre zatočíme fľašou aby sa naliali aj borovky, ináč ostanú na dne. Ak by bol málo sladký prevaríme cukor s troškou vody a dolejeme.
Týmto spôsobom sa dá pripraviť likér aj z iného ovocia.

Koláč: dobré kysnuté cesto predpečieme, potom nasypeme čučoriedky, zakryjeme sladkým snehom a zapečieme. / Na jedno bielko 4-5 Dg kryšt. cukru/
Výborný je tiež klasický kysnutý koláč s maslovou posýpkou, výborná kombinácia je marhule a čučoriedky.

Alebo buchty na pare - namiesto lekváru dať osladené čučoriedky.
Niežeby som závidela, ale tri dni? Medveďom ste nenechali?
Doporučujem, po skúsenosti, použiť na ten čučoriedkový likér fľašu so širokým hrdlom, aké sú v automatoch na mlieko.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vlastas Pozri príspevok
Urobila som jednu dávku likéru podľa tvojho receptu a druhú dávku som urobila s vodkou a všetko som to zmiešala. Koštovala celá rodina a všetkým veľmi chutil, hovorím už v minulom čase lebo už nemám ani kvapku. Teraz som dostala za úlohu znovu naložiť, a tak musím vybrať čučoriedky z mrazáku a naložím to znovu. Čučoriedky ktoré ostali po precedení sme zjedli ako "boule" so šlahačkou, čo malo po grilovačke obrovský úspech.Díky ešte raz za recept.
Zmiešala si rumové a vodkové čučoriedky spolu, a deti, čo na to vraveli? Chválili si tiež.
Píšem to pretože som hľadal tento recept, kúpil som v Ilave pred nemocnicou čučoriedky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať