Zavrieť

Porady

Moze byt zena, ktora nevie varit dobra mama a manzelka?

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Darina1234 Pozri príspevok
Bionda , ked si spomenula svokru, ja som si spomenula na tie prispevky o jej tangačoch, tričkach .... a smejem sa do popuku.

Darinka a teraz nedávno sme boli na jednej oslave a tričko - špci blúzku bez rukávikov s ovisnutými rukami ( úžasný pohľad), o číslo menšie vyfodričkované s volánikmi na nie práve štíhlej postave ( To treba jednoducho vidieť a..... nemáte slov ).... och jáj, moja 17-tka povedala, že trošku je to pre mladšie a to bola slušná - ale to poznáte : chcela stará mladou byť , šuchala si pieskom r... ť ....
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

Dik za podporu, pravdupovediac, dufala som, ze mi niekto ponukne nejaky "hrncek, var" ale asi to budem musiet zvladnut sama Evidentne ale vacsina zien ovlada toto mne zahadne umenie, klobuk dole
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

laicka Pozri príspevok
Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Tak hlavne vobec, ale vobec nezufaj - mam znamu, ktora ma 4 deti, jej kucharske zrucnosti teda nie su nic moc, ale jej detom aj tak najviac chuti to, co navari ona
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

laicka Pozri príspevok
Dik za podporu, pravdupovediac, dufala som, ze mi niekto ponukne nejaky "hrncek, var" ale asi to budem musiet zvladnut sama Evidentne ale vacsina zien ovlada toto mne zahadne umenie, klobuk dole
Život nás donútil
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

laicka ja do podnes deň som pečeného králika ani neskúšala, a to mám už aký-taký vek. Knižku a maminu ber k sebe, a uč sa, ale hlavne začni jednoduchými jedlami. Držím palčoky, budeš dobrá mamina, lebo hlavne chceš.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Bionda tak to vieš presne s citom opisať, že ja ti naozaj verim a horšie, že si to hned aj viem živo predstaviť. Lebo mne strašne vadi, ked si žena nevie uvedomiť, že starne a chce sa vyrovnat mladým 17 kam, akoby im zavidela, ale, ved každa sme si 17 užili.
0 0
MartuskaN MartuskaN

MartuskaN je offline (nepripojený) MartuskaN

Tiež si myslím, že by si sa nemala trápiť. Mám 8 mesačnú dcéru, varím tak ako mnohé iné ženy a aj tak jej viac chutí strava kúpenská /ja som sa zo začiatku obávala, aké chemikálie to všetko môže obsahovať, ale teraz varujú aj pred chemikáliami v ovocí a zelenine ktoré kúpiš. Napriek tomu, že mám záhradu a väčšinu si dopestujem, z času na čas jej dám aj takúto stravu/. Takže čo sa týka malých detí, tak to môžeš vyriešiť práve touto formou. Dokonca mám kamošku s rovnako starým dieťaťom, tiež nevie variť a malý prekypuje zdravím a je to veľmi veselé dieťa... Takže čo sa týka detí, tak sa netráp. A čo sa týka chlapa - mnoho mužov varí /aj také kamošky mám, ktorých muž varí a dokonca aj uprace a sú to manželstvá ako každé iné/- tak ak máš takého, tak si zavodou /a mnohé ti budeme aj závidieť/ a ak nie, tak by mu to hlavne nemalo vadiť. Lebo ak mu to vadí, mohli by neskôr vznikať problémy - to by som sa asi radšej posnažila, a sem-tam niečo navarila - veď je určite veľa žien, ktoré varia nie z radosti z varenia, ale pretože aj jesť treba . Hlavne najväčší problém asi je: Čo budem dnes variť? Muž mi vždy povie že zje hocičo a potom ohrňa nosom /rezník by ho viac potešil/.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

laicka Pozri príspevok
Dik za podporu, pravdupovediac, dufala som, ze mi niekto ponukne nejaky "hrncek, var" ale asi to budem musiet zvladnut sama Evidentne ale vacsina zien ovlada toto mne zahadne umenie, klobuk dole
Aj na Porade je mnoho receptov, niektoré sú veľmi jednoduché. Pozri si napríklad tému http://www.porada.sk/t113919-co-dnes-na-obed.html. Iste nájdeš aj nejakú inšpiráciu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Moja mamina nevedela variť, ocino ju učil. Naučila sa. A tiež ju to moc nebaví. Mňa hneď zapriahla do varenia, boli jedlá, ktoré som len ja varila a každú sobotu mal ocino koláč. Teraz keď dojdem, tak si poklebetíme o varení, čo som nové vymyslela a pod. Ale keď som potrebovala niečo vedieť, tak som vždy išla za ocinom. Aj tak mám najradšej jedlá, ktoré urobia moji rodičia, lebo viem, že vždy je to pripravované s láskou.
Neboj sa aj ty, naučíš sa.
Naposledy upravil lenkak : 20.08.09 at 21:19
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

A najvacsi problem mam s masovymi jedlami, co je alfou a omegou jedalnicka takmer kazdeho chlapa...nehovoriac, ze mi je surove maso nechutne, ale ked ho niekto uvari, mozem ho jest donekonecna...takze skusim teda najst nejake jednoduche recepty s masom ahor sa do toho
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dievčatá, ja mám mám v pamäti stále obraz rodiny môjho muža :
Svokor varí a umýva riad, svokra si maľuje nechty a pije kávičku, svokor k nej beží, aby jej pripálil cigaretku, aby si čerstvé nechty neodrela..... prosím vás! priznajme už, že ako si to naučíme , tak to budeme mať
Laicka, trochu to smeruj ku tomu, že variť bude muž a ty budeš milujúca mama a manželka .... a koniec koncov, budeš mať aspoň viac času hrať sa s deťmi - ako to tu už bolo napísané lepšia mama, neznamená mama, ktorá varí! Plne súhlasím .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bionda Pozri príspevok
Dievčatá, ja mám mám v pamäti stále obraz rodiny môjho muža :
Svokor varí a umýva riad, svokra si maľuje nechty a pije kávičku, svokor k nej beží, aby jej pripálil cigaretku, aby si čerstvé nechty neodrela..... prosím vás! priznajme už, že ako si to naučíme , tak to budeme mať
Laicka, trochu to smeruj ku tomu, že variť bude muž a ty budeš milujúca mama a manželka .... a koniec koncov, budeš mať aspoň viac času hrať sa s deťmi - ako to tu už bolo napísané lepšia mama, neznamená mama, ktorá varí! Plne súhlasím .
Bionda, zaujímalo by ma prečo si Tvoja svokrička takto nevyučila aj svojho syna...
Inak, čo na to hovorí on?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som


Darinka, ale tá blúzka bola naozaj pekná, ale bola aj úplne priesvitná
to som ešte zabudla dodať biela - ale naozaj veľmi pekná- ale tak pre
-násť ročné.

toho jej syna, to som si naučila ja - nie je to ako môj svokor- to zas sa mi bridí-
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

laicka Pozri príspevok
palacinky zrovna viem, len ten moj ich moc nemusi, ja by som ich robila aj kazdy druhy den...
Veď mu ich urob s mäsovou plnkou, so špenátom, ...vymazala som text, lebo to nezobrazovalo, asi neviem ešte kopírovať. Zemiakové placky vieš?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

laicka Pozri príspevok
palacinky zrovna viem, len ten moj ich moc nemusi, ja by som ich robila aj kazdy druhy den...
Tak to si dobrá, to nie každý vie
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

placky neviem ani masovz plnku, ale dobry napad, spenat viem robit
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Blankake Pozri príspevok
Tak to si dobrá, to nie každý vie
náhodou už rok ich viem, aj cesto spravím bez nákuku do receptu
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

jozka56 Pozri príspevok
náhodou už rok ich viem, aj cesto spravím bez nákuku do receptu
No vidíš, a takto to pôjde aj s ostatnými jedlami... najprv budeš každú chvíľu pozerať do receptu a potom to bude pre Teba hračka.
Len začni jednoduchšími jedlami (pečený králik to podľa mňa veľmi nie je )
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja som prve jedlo vedela urobiť: kelová polievka, moje dieťa malo už vyše roka
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Laicka chceš môj recept na zemiakové placky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať