Zavrieť

Porady

Moze byt zena, ktora nevie varit dobra mama a manzelka?

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Usporiadat
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

jasne, tie fakt lubim a rada sa ich naucim, lebo moja mama mi povie, tam das muku, zemiaky....ale pomery mi nepovie a som v koncoch
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laicka, každá ti píše, ja som nevedela variť, ani piecť, a ver, že je to pravdou. Aj ja som voľakedy (pred 42 rokmi)vedela uvariť len polievku
z kocky, placky a zemiakový prívarok o pečení ani nehovorím...No a kíl, tých som mala ani nie 50. Teraz, vraj som veľmi dobrá kuchárka, kilá sa zdvojnásobili, nebojím sa žiadneho pečenia, ani varenia, som už veľmi dávno za časom, keď som obzerala varechu, ako ju asi použiť. Myslím si, že som bola dobrou mamou, aj keď som vedela uvariť len 5-6 druhov polievky a keď som potajomky u mäsiara stála za ženičkami, akéže si to mäso pýtajú, a len tak som utrúsila, poraďte, čo variť no a pridali aj receptíky...Vtedy PC a teda aj nety neboli ešte ani vo sne, varila som zo života a začala som experimentovať a zvlášť, keď som videla, že rodinke chutí. A ver mi, že teraz by som aj bola radšej, keby im chutilo menej, lebo hoci varím vo veľkých hrncoch, sú o chvíľu hneď prázdne. Predomnou ti radili pokukať po Porade, určite tu nájdeš veľa dobrých a jednoduchých receptov... Mimochodom pečený králik, najskôr ho dobre potri olejom, oblož nakrájanou cibuľkou a posyp okrem soli mletou rascou, najskôr ho opeč na platni, len pár minút, podlej horúcou vodou, nechaj dusiť na platni cca 1/2 až 3/4 hodiny pod pokrievkou, potom ho daj do rúry na pekáč, prikry alobalom a nechaj do mäkka zapiecť. Pred koncom odlož alobal, nechaj len trošku zapiecť, lebo zajac nemá kožtičku ako kura. Daj pozor, aby ti cibuľa nezhnedla, musí byť akurát, ako rozvarená.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tak skúsim. Očistíš surové zemiaky škrabkou, napr. 6ks, potom ich nastrúhaš na strúhadle /ako strúhaš mrkvu, teda nie na najväčšom/ do misky, pridáš 1 celé surové vajce, soľ medzi prsty, viac ako medzi prsty majorán, múku hladkú 1 lyžicu/ ja ju niekedy aj nedám/ ale môžeš dať aj viac, 2-3 strúčiky očisteného a pretlačeného cesnaku. Cesto premiešavaš rukou, aby sa spojilo, to zistíš. Na panvicu dáš rozpáliť tuk, alebo masť a veľkou lyžicou na ňu ukladáš cesto, ja robím na panvici 4 malé placky. Opečieš z jednej a druhej strany do jemného pripečenia. Robím malé placky, veľké sa mi nepáčia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

laicka Pozri príspevok
A najvacsi problem mam s masovymi jedlami, co je alfou a omegou jedalnicka takmer kazdeho chlapa...nehovoriac, ze mi je surove maso nechutne, ale ked ho niekto uvari, mozem ho jest donekonecna...takze skusim teda najst nejake jednoduche recepty s masom ahor sa do toho
laicka, pozri túto tému. Tu máš rád, receptov a inšpirácii habadej ...

http://www.porada.sk/t113919-co-dnes...ight=dnes+obed
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jozka56
Očistíš surové zemiaky škrabkou, napr. 6ks, potom ich nastrúhaš na strúhadle /ako strúhaš mrkvu, teda nie na najväčšom/ do misky, pridáš 1 celé surové vajce, soľ medzi prsty, viac ako medzi prsty majorán, múku hladkú 1 lyžicu/ ja ju niekedy aj nedám/ ale môžeš dať aj viac, 2-3 strúčiky očisteného a pretlačeného cesnaku.
Tak to ja sa snažím využívať mechanizáciu. Zemiaky na "robote" nastrúham spolu s cesnakom a cibuľou, pridám vajce (alebo vajcia - nie svoje ), soľ, korenie, múka, majorán, rasca - všetko "přiměřeně" - čiže odhadom. A bisťu, stále sa trafím do vhodného pomeru. Už vôbec nerozmýšľam, koľko tam toho treba dať.

A to si stihnem popri tom urobiť kávičku a vypáliť zobák cigaretkou
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

misoft Pozri príspevok
Tak to ja sa snažím využívať mechanizáciu. Zemiaky na "robote" nastrúham spolu s cesnakom a cibuľou, pridám vajce (alebo vajcia - nie svoje ), soľ, korenie, múka, majorán, rasca - všetko "přiměřeně" - čiže odhadom. A bisťu, stále sa trafím do vhodného pomeru. Už vôbec nerozmýšľam, koľko tam toho treba dať.
Misoft, máš tam aj rascu, nechcela som ju písať, ale tiež dávam drvenú, som si myslela, že môj výmysel. Robot mám, ale nepoužívam, veď vieš zdravé SK rúčky
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

jozka56 Pozri príspevok
Misoft, máš tam aj rascu, nechcela som ju písať, ale tiež dávam drvenú, som si myslela, že môj výmysel. Robot mám, ale nepoužívam, veď vieš zdravé SK rúčky
A ja zvyknem niekedy pridať aj sušené huby na chuť (vopred namočené).
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Blankake Pozri príspevok
A ja zvyknem niekedy pridať aj sušené huby na chuť (vopred namočené).
Sa máš, ja sušené huby/u nás hríby/ nemám, iba okolo vianoc j
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Nie kazdy z nas sa 'narodil ako James Oliver', ale predsa raz v zivote sa nim moze stat, ak to clovek bude chciet. a nikdy nie je neskoro zacat, ver mi.

Laicka, ja som tiez nevedela varit, tiez ma to nebavilo.Obdobie,ked ma to nebavi (poz. autora ze musim varit), mam aj teraz, preto mam aj 1 den kucharskeho volna Manzel mi to schvaluje, ale musim mu dat vediet dopredu, aby sa uz nejako on sam zariadil.

Aj ja som zacinala s jednoduchymi receptami.Neskor som si k tomu nasla vztah a teraz ma to bavi , asi zrejme preto, ze kazdemu chuti a ma aj pochvali. V zaciatkoch to tak nebyvalo a preto ma to nebavilo.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
No neviem, či je možné, aby žena nevedela vôbec variť. To však nevylučuje, že nemôže byť super mama. Stravovať sa u svokrovcov, alebo v reštaurácií nie je možné donekonečna. Ono nenadarmo sa hovorí, že hladný chlap, hotová pohroma. A keď má plné bruško, jáááj čo všetko sa dá vybaviť! Dnes je na internete veľa stránok, kde nájdeš varenie aj s obrázkami a podrobným postupom. Treba skúšať. Myslím, že keď príde prvý úspech, aj odpor k vareniu sa zmenší.

PS: Moja dcéra má tiež odpor k vareniu, napriek tomu som jej založila vlastnú kuchársku knihu, kde si po somársky píše nejaké recepty.
O inom nesníva, len že nebude variť, bude chovať koňa....no a našla si frajera, čo bol vyučený kuchár a volal sa Koník. No nebolo to úžasné.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Nečítal som všetky príspevky k téme, možno sa budem opakovať, ale dobrou matkou a partnerkou sa žena nestáva tým, že vie dobre variť. Sú aj iné prednosti, ktoré chlapi uznávajú. Moja manželka to vyriešila tak, že naučila variť mňa a aj keď ona varí super, teraz varím ja. Mám dovolenku a ona chodí do práce. Mne to nevadí, varím rád a hlavne, keď to ostatným chutí. Tak aj ty by si mohla do tajov kulinárskeho umenia zasvätiť svoju polovičku. Možno ho to tiež chytí a keď ho pochváliš, bude aj on tebe variť dobroty. A ty sa budeš môcť venovať iným povinnostiam. Ani naša dcéra nemá vzťah k domácim prácam a už vôbec nie varenie alebo pečenie. Dokáže, ale nechce. Vraj sa toho narobí dosť, keď bude mať vlastnú rodinu. A to jej potvrdila aj manželka, tiež bola v jej veku taká. A dnes je super. Aj mama a aj partnerka. Tak nemaj obavy, všetko časom príde.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
najag Pozri príspevok
Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
myslim, ze si si prave zvysil navstevnost verejneho profilu
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

najag Pozri príspevok
Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
Pokiaľ máme zdravé ruky, nemáme sa čoho báť.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

najag Pozri príspevok
Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
Skúsime ti to pripomenúť keď budeš hladný a so špinavými ponožkami
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
najag Pozri príspevok
Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
Kazu Re: Moze byt zena, ktora nevie varit dobra mama a manzelka?
Citát:Pôvodca textu príspevku: najag
Mne by stacil iba dobry sex, upratal, navaril a opral by som uz sam
Skúsime ti to pripomenúť keď budeš hladný a so špinavými ponožkami
Dokedy ....?
Zvyknem vravieť , že pokiaľ to nie je ........tak je to vždy to isté ...

Staré známe porekadlo :

" Láska ide cez žalúdok "

Ponožky si kúpiš , ale dobrú ženskú musíš , kua , hľadať s lampášom vo dne hľadať ...nieto ešte v noci po disco baroch ....
Nestihal by si meniť , myslím tie čajočky ....pokiaľ by si našiel ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dnes je už iná doba, ako ked matky boli doma, nepracovali iba čakali na rodinu s plnými hrncami.
Dnes nie je výnimočné, ak sa v mladej rodine nevarí. Prestravujú sa v práci, žijú z polotovarov, či bufetov rýchleho občerstvenia.
Často cestujem do Rakúska, kde je úplne normálne nevariť !!! , a ked , tak vysypať niečo práškové do hrnca.
Často si pripadám ako "blbec" , ked namiesto zemiakov v prášku si k mäsu urobím "normálne" zemiaky. Rakúšanky sa mi vždy čudujú, prečo zabíjam čas, veď bruchu je to jedno...

Môj syn má dlhoročnú známosť a tú jeho frajerku tiež varenie doteraz nechytilo za srdce. Ale našli sa, lebo môj syn sa okolo hrncov najradšej zvŕta sám, má veľkú fantáziu, vymýšľa stále nejaké nové špecialitky. Je šťastný, že má volnú kuchyňu, ona mu na oplátku poumýva riady
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja som mal nahodou to stastie, ze som nasiel zenu aj do voza aj koca.Ale poznam hodne takych, co hladali zenu iba do koca. Dreli doma ako mulice, starali sa o domacnost a deti a nakoniec im manzelka zdrhla s inym v paradnom "kociari". Uznavam emancipaciu, ale aj tak si myslim, ze zena v rodine je zena, ci chceme, alebo nechceme. Ak u zeny su prioritne v jej zivote ine veci, napr. jej kariera, ako je postavenie a funkcnost rodiny, tak by sa mala venovat iba svojim prioritam, ak nie je ochotna pristupit na nejaky kompromis.A nevstupovat do manzelstva, ci zit s partnerom a mat deti. Samozrejme, vsetci sa mozeme najest cestou domov v rychlom obcerstveni, mozeme to naucit aj male deti, cestou z ihriska sa mozu deti zastavit v pracovni a nechat sa aj oprat, len potom nechapem, preco a z akeho dovodu by sa mali stretnut doma v spolocenstve, ako rodina Ak nie su deti, tak je to fajn, aspon netrpia a zena aj muz sa mozu venovat iba svojim karieram a aj spat v praci, ale ak privedu na svet deti, tak je to zavazok pre oboch, alebo mal by byt. Najma pre zenu. Potom sa nedivme, ked v rodinach podnikateloch sa laska nahradza materialnymi statkami a detom nic v zivote nechyba, mimo lasky a citu, nevedia casto, co to je.Holt emancipacia ma klady, ale aj zapory. Ano, ked je muz zamilovany, tak casto robi hluposti od radosti, ze ma taku nadhernu zenu. Ale ked casom vytriezvie, tak pozna, ze krasa doma zovsedla, ale darebacik ostal, ak nahodou neutiekol.Ale to plati aj o druhej strane, aby som bol spravodlivy aj k zenam.
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

moja zlatá nemaj žiadny problém časom zistíš,že či chceč alebo nie budeš musieť sa naučiť variť ako ja.som pomaly 15 r.vydatá a nič iné my nezostávalo len sa to naučiť,mňa tiež to nebaví,ale musím sa priznať,že som si manžela napravila v tom zmysle slova-on si nevedel ani tričko uložiť a teraz on my varí!!!!máme medzi sebou dohodu,vždy v sobotu varí a ja upratujem nakoľko som oboje nestíhala a končila okolo 16,00,unavená ako kôň a on si chodil len na pivko a tak..k tomu pridal futbal,kamarátov tak som si povedala dosť!nie som predsa služka aby som sa naháňala a popritom si cez víkend ani neoddýchla.
prijal moju ponuku a teraz koľko krát navarí lepšie ako ja!!!ale jeho to baví na rozdiel odo mňa.všetko to zhruba trvá asi 3,5 roka.
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

Veľmi dobrá knižka je od Eleny Paulenovej: Varíme aj bez skúseností. Je tam kopec veľmi jednoduchých receptov, mne ju voľakedy dávno darovala kolegyňa a veľmi mi pomohla pri začiatočníckych pokusoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať