Zavrieť

Porady

eshop-cierne podnikanie

v poslednej dobe vzniklo niekolko eshopov-zlodejov, ktory nemaju ziadnu firmu ani zivnost, nacierno podnikaju a veselo predavaju tovar, peniaze si nechavaju posielat na sukromny ucet. v dalsom pripade zaplatia zo sukromneho uctu nejakej zahranicnej firme z paypalu a dorucit to daju priamo zakaznikovi ako darcek (gift) s tym, ze nic sa nedeje. ale nakoniec ten zakaznik na to moze riadne doplatit, ak sa colnici na to zameraju.

aky mate na to nazor?
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
uz mam http://www.ta3.com/sk/reportaze/1273...je-danovy-urad
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Na margo cien v eshope sportovaobuv.eu: Bol som po minulorocny cennik Puma Slovakia a v katalogu som si nasiel kolekciu Ferrari. Na vtedajsie koruny bola nakupna cena jedneho paru 1900-1950 Sk a predajna cena 3490 Sk. On ma ceny 2300 Sk. Mat 300 Sk na jednom z top modelov je podla mna charita sama o sebe. Ziaden slovensky dodavatel by nedovolil aby sa jeho znacky predavali s takymto ceovym rozdielom (oproti kamennym obchodom).
Jedine, ze to ponuka ako outlet, ale ako oficialny predajca to urcite neni. Ved napokon Puma si ho moze preklepnut aj sama a bez uradnikov. Kto ma chut, tak moze im dat avizo
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ale ved on to nemusi brat od slovenskej pumy, tie ceny zodpovedaju cenam v kamenych shopoch co som obehal nedavno pretoze som siu akurat nieco kupoval, a to boli shopy v ktorych viem ze maju urcite original. Myslim ze v anglicku to kupi za par korun, aj ked teda on tam cinu spomina
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Akonahle by si oslovil zahranicneho dodavatela, ktory ma zastupenie aj na Slovensku, tak ta hned presmeruje na slovenskeho dodavatela. To by si potom brali vynosny kseft. Takze mne vychadza, ze bud ma fake, alebo to predava ako outlet. Je to diskutabilne. A ak aj nejde o tovar, tak minimalne o znacku a tu niekto vlastni a zaujima ho ako sa s nou naraba.
Uvadzal som ceny z minuleho roku. Aktualne ceny Pumy neviem, nakolko s touto znackou uz nespolupracujem.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
to je jasne ze velkosklad v anglicku mu to nepreda, ani keby si objednal cez net tak mu to niektore shopy neposlu mimo UK, ale moze si ist preto aj osobne a tak si to moze kupit bez problemov.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Podobnu temu sme rozoberali s dodavatelmi - ak neznizia slovenske ceny, budeme nakupovat v zahranici Ano, mas pravdu. Ale anglicky maloobchod ti neda fakturu, neda zarucne podmienky (v pripade reklamacii zakaznikom) a nebudes mat v slovencine oznacene stitky na tovare. Mozes to teda predavat len ako outlet. Ak to predavas ako autorizovany predajca, mozes mat problem s oficialnym distributorom. Mozes mi verit, ze oni na to pridu..
Asi uz ideme mimo temu.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ved ano su s tym problemy, akurat teraz par dni dozadu som rozmyslal nad hodinkami, ale skoncilo to skor ako zacalo presne koli tym spominanym veciam.
Naposledy upravil padro : 23.08.09 at 18:27
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Prave to poctivych predajcov hneva. Snazia sa nakupovat originalny tovar a ponuknut ho zakaznikom, vtieraju sa dodavatelom, aby mohli mat e-shop (nie kazdy to dovoli), snazia sa ponuknut naozajstnu znackovu kvalitu a potom... Pride si niekto a predava tovar z anglickych maloobchodov, ktory nakupi za ceny o ktorych autorizovani predajcovia mozu snivat. Navyse o tovare nemaju ani sajnu a tak sa siria reci, ze na nete dobre nenakupis, ta znacka je taka a hentaka, nevedia poradit, neda sa reklamovat, telefony vypnute...
Ti, ktori vedia o nastrahach ako je Danovy urad, predavaju tovar na Aukre, eBay a podobne. Lenze tam sa to uz riadi obcianskym zakonnikom a nie obchodnym = vymozitelnost prav sa blizi k nule.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

slabikar Pozri príspevok
v poslednej dobe vzniklo niekolko eshopov-zlodejov, ktory nemaju ziadnu firmu ani zivnost, nacierno podnikaju a veselo predavaju tovar, peniaze si nechavaju posielat na sukromny ucet. v dalsom pripade zaplatia zo sukromneho uctu nejakej zahranicnej firme z paypalu a dorucit to daju priamo zakaznikovi ako darcek (gift) s tym, ze nic sa nedeje. ale nakoniec ten zakaznik na to moze riadne doplatit, ak sa colnici na to zameraju.

aky mate na to nazor?
Kto podniká s dlhodobou stratégiou, tak má všetky papiere v poriadku ako má byť. Tieto eshopíky vznikajú teraz ako huby po daždi, každý študent čo má kus času a vie si porobiť web by chcel mať nejaký eshop, je veľa ľudí čo v tom vidia vidinu zbohatnutia - ale trh to prečistí. Tak ako po 1989 bolo kopec kadejakých nekalých kšeftov, firiem a firmičiek - prešiel čas, ostali len najlepší. Takto funguje trh a inak to nebude ani s týmito eshopíkmi. Za chvíľu ich to prestane baviť, aj zákazníci sa naučia rozoznávať medzi solídnou firmou a hochštaplerom.

Michalovi - fajne že máš času hlásiť na DÚ týchto hantľagerov. Len daj pozor aby sa to neobrátilo proti tebe.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Dolfort: Nastastie vsetky podnety ked sa riesia tak neuvadzaju meno toho kto ich nahlasil. A na druhej strane, ja mam vsetko v poriadku, takze neviem co by mohli na mna vytiahnut.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

dragan.michal Pozri príspevok
Dolfort: Nastastie vsetky podnety ked sa riesia tak neuvadzaju meno toho kto ich nahlasil. A na druhej strane, ja mam vsetko v poriadku, takze neviem co by mohli na mna vytiahnut.
No však ja len že si sa tu pochválil na internete; tak už to nie je až tak celkom anonymné.
Ja viem že máš všetko v poriadku. Ale keď ti voľakto bude chcieť spestriť život, tak nejaký bonz si už vymyslí. Veď ako tu už odznelo, úrad prešetruje každý podnet... ľudia sú zlí a podaktorí si urobili živnosť z toho že sú hajzli. A aj na daňových úradoch sedia típci, ktorým peniaze nesmrdia, to si nenahovárajme.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Po preskúmaní stránky ( obchodné podmienky) sme zistili, že tovar predáva podnikateľ evidovaný Obvodným úradom Trenčín, Jaroslav Marko, IČO: 37 189 239.

Presetrenie: http://www.emshop.info/
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

dragan.michal Pozri príspevok
Po preskúmaní stránky ( obchodné podmienky) sme zistili, že tovar predáva podnikateľ evidovaný Obvodným úradom Trenčín, Jaroslav Marko, IČO: 37 189 239.

Presetrenie: http://www.emshop.info/
to je ok, len ci aj dava faktury, kedze to co je napisane v obchodnych podmienkach je absrudne. to su teda fakt volovia na danovom urade, oni hladali len predajcu a neskumali podmienky predaja? ci na to je SOI? tak teda ked z toho nic nebude, tak zacnem aj ja nacierno podnikat, resp. tak nejako ak on
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať