Zavrieť

Porady

Seminár "Odvody komplexne"

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi informovať Vás o programe seminárov na mesiace september až december 2009.

Na jeseň 2009 organizujem tri rôzne akcie.

Prvou akciou je jednodňový seminár "Odvody komplexne" .

V programe seminára je rozbor podstatných ustanovení zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení. Priblížime si zmeny pripravované od 1.1.2010, ktoré vás budú určite zaujímať. V ďalšej časti si ukážeme, aké možnosti má zamestnávateľ, respektíve SZČO, ak chce znížiť v súlade so zákonmi svoje náklady na platenie odvodov. Blíži sa koniec roka a preto sa na seminári budeme zaoberať aj zamestnaneckou prémiou - novo zavedenou úľavou v zákone o dani z príjmov. Záver seminára je vyhradený informáciám o materskej a dobrovoľnom nemocenskom poistení.

Od minulého roka sme začali organizovať viacdenné mzdárske semináre, máme za sebou tri úspešné akcie a preto vám s radosťou ponúkam akciu tohto typu aj teraz. Tentoraz to bude dvojdňový seminár v termíne 10.-11. novembra 2009 v hoteli PATRIA na brehu Štrbského Plesa.

Novinkou na jeseň 2009 však bude trojdňový seminár v hoteli Kaskády (Sielnica pri Sliači) v termíne 27.-29. októbra 2009. Pozor, tentoraz nebude tematicky zameraný na mzdové účtovníctvo ale jeho témou bude podvojné účtovníctvo, daň z príjmu PO a DPH. Lektorom bude skúsená auditorka Jana Acsová, ktorú poznáte aj z publikácií "Poradca" a z www.porada.sk. Ak sa vás účtovníctvo a DPH netýka, prosím informujte o tomto výnimočnom seminári svoje kolegyne, resp. kolegov. Pripravte sa včas na koniec roka 2009, bude to - aj kvôli prechodu na euro - náročnejšie ako po iné roky.

Ku všetkým trom seminárom nájdete v prílohe prihlášky, kde sa dočítate podrobnejšie informácie o programe, miestach a časoch konania, cene atď.

Všetky semináre starostlivo pripravujeme. Tak ako ste zvyknutí, budete zahrnutí množstvom zaujímavých a vysoko aktuálnych informácií, problémy budú vysvetlené na príkladoch, k dispozícií budú rozsiahle materiály. Na seminároch v hoteloch Kaskády a Patria si súčasne dobijete batérie počas krátkeho ale intenzívneho pobytu v krásnom prostredí.

Vaše prípadne otázky k jesennému programu nám prosím napíšte emailom na reliaba(Z)gmail.com, prípadne volajte na číslo 0907 135442.

Pozor, každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Knižku ako mikulášsky darček dostanú aj všetci účastníci seminára 3.12.2009 v Košiciach

Program seminára Odvody komplexne

  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Zmeny pripravované v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2010: zmeny v definíciách poistencov, zjednocovanie vymeriavacích základov, nové maximálne vymeriavacie základy, zavedenie odvodovej odpočítateľnej položky.
  • Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2010
  • Tabuľka odvodov pre prvý polrok 2010: Fondy, sadzby, minimálne a maximálne vymeriavacie základy, výnimky
  • Porovnanie nákladov na odvody pri rôznych formách príjmov – zamestnanci, SZČO, spoločníci s.r.o., konatelia a pod.
  • Legálne možnosti ako znížiť náklady zamestnávateľa alebo živnostníka na odvody
  • Zamestnanecká prémia: Kto má nárok, ako sa vypočíta suma zamestnaneckej prémie, tipy a triky
  • Materské: Kedy je nárok na materské, ako sa vypočíta suma materského, spôsoby ako získať čo najvyššie materské v rôznych životných situáciách.
  • Rodičovský príspevok - ako je to teraz, ako to bude od 1.1.2010
TERMÍNY SEMINÁROV

(tučným písmom sú zvýraznené semináre organizované mojou s.r.o.RELIA)


22.9.2009 BA (prihláška v prílohe)
24.9.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk

29.9.2009 Nitra (prihláška v prílohe)
30.9.2009 Trnava (prihláška v prílohe) + materské

6.10.2009 Košice, org. SOPK, www.sopk.sk + materské

14.10.2009 BA, org. CUS, http://www.cus.sk/main.php?AIDBA=41
16.10.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk

20.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
21.10.2009 Zvolen, org. AkadémiaPlus, www.akademiaplus.sk
22.10.2009 Piešťany, org. TSÚ, www.tsu.sk + materské
23.10.2009 BA, org. SOPK, www.sopk.sk

26.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
28.10.2009 Banská Bystrica (prihláška v prílohe) + materské

27.-29.10.2009 Kaskády - téma "Podvojné účtovníctvo, dane z príjmu právnických osôb a DPH"

10.-11.11.2009 Patria Štrbské pleso (dvojdňový seminár, pozor zľava pri prihlásení sa do 30.9.2009)

12.11.2009 Považská Bystrica, org. p. Mancová, ageinfosa(Z)centrum.sk + materské

16.11.2009 BA, org. KONZEK
18.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
19.11.2009 Košice, org. Ing. Kováčik, tic.kovacik(Z)mail.t-com.sk + materské
20.11.2009 Galanta, org. Akadémia Uni, www.akademiauni.sk + materské

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
ZRUŠENÉ

1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe) - počet miest obmedzený na 30 + materské

2.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ

3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ
16.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

***
Semináre označené "+ materské" sú približne od 13.00 voľne prístupné pre záujemkyne, ktoré si chcú vypočuť info o tom, ako získať čo najvyššie materské.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.11.09 at 11:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Volala som do firmy a kolegyne mi povedali, že bývalý zamestnávateľ nechcel o mňa prísť, tak ma presunul ako zamestnankyňu do tej svojej sro-čky, takže asi sa môžem radovať ten zvýšený RP mi bude patriť pravda? No akurát len premýšľam či to stačí, že ma nahlásil na Sociálnu poisťovňu ako zamestnankyńu tej svojej sro-čky, ale veď pracovnú zmluvu s sro-čkou zatiaľ nemám, zrejme mi ju chce dať ale či vôbec môže, keď som na RP.
Naposledy upravil Silvia123 : 02.10.09 at 13:58
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Evaman Pozri príspevok
Mna by zaujímalo,či teda platí 6.10 . 2009 seminár v KE "+materské" - pokračuje voľná debata od 13.30? a či bude niečo aj k novele rodičovského príspevku od 1.1.2010?
Keď pozriem do príspevku č. 1 tak vidím, že 6.10. seminár v Košiciach pokračuje po 13.30 voľnou debatou o materskej, v rámci ktorej sa vyjadrím samozrejme aj k RP po 1.1.2010.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ďakujem p. Mihal.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Prezentovala som svoj záujem o školenie v Žiline. Som prvá, tak dúfam že sa nás do 1. decembra nazbiera ešte veľa. Som spokojná s týmto neskorším termínom, aspoň budú známe znenia už schválených zákonov. Veľa elánu a zdravia želám pán Mihál.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Pripomínam dnešný seminár v Košiciach:

Utorok 6.10.2009, od 9.00 do 13.30, Floriánska 19.

Od 13.30 voľný vstup pre všetkých, čo chcú mať info o materskej, rodičovskom príspevku a zmenách pripravovaných od 1.1.2010.

Mamičky a budúce mamičky nezaváhajte - a povedzte o tejto akcií aj tým, čo na Poradu nechodia.
Tak dúfam, že v Košiciach zavládne baby boom po získaní informácií o materskej a ja sa teším na ďalšie semináre.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, v prvom rade sa ospravedlnujem za nespravne zadanu otazku, ale nevedela som kam to zaradit a novu temu som nechcela zakladať. Chcela som sa spýtať, či aj so seminára Učtovnictvo a dane v Kaskádach bude videoskolenie. Ďakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, v prvom rade sa ospravedlnujem za nespravne zadanu otazku, ale nevedela som kam to zaradit a novu temu som nechcela zakladať. Chcela som sa spýtať, či aj so seminára Učtovnictvo a dane v Kaskádach bude videoskolenie. Ďakujem
Nebude? Alebo čo. Prosím odpoveď, ja asi na to skolenie nebudem môct príst, je to veľmi daleko na moj stav a manzel uz nema vela dovolenky aby išiel so mnou tak snad aspon to video bude.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V tomto momente neviem, možno bude, možno nebude - podľa toho, ako sa rozhodnú producent, režisér, kameraman, strihač a zvukár.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
V tomto momente neviem, možno bude, možno nebude - podľa toho, ako sa rozhodnú producent, režisér, kameraman, strihač a zvukár.
tak dufam ze sa rozhodnu pre video
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nuž, žijeme v tvrdom kapitalizme - v poslednom čase videoškolenia nejdú na odbyt (neviem prečo), takže je to otázka ponuky a dopytu...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
BTW:

http://www.etrend.sk/eshop/trend.html

Predplaťte si časopis TREND a získate knihu "Daňové a odvodové tipy" ako darček.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jozef Mihál Pozri príspevok
BTW:

http://www.etrend.sk/eshop/trend.html

Predplaťte si časopis TREND a získate knihu "Daňové a odvodové tipy" ako darček.
P. Mihál, je aj iná cesta ako sa môžem dostať k uvedenej knihe???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, budete si ju môcť kúpiť za 8,90 € v niektorých kníhkupectvách, napr. v Panta Rhei, od konca novembra.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Jožko, veľmi pekne ďakujem
Kata
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Happy Hour pre nočnú smenu

Dnes do 24:00 ste si mohli stiahnuť z prílohy súbor, obsahujúci užitočné informácie k daniam a odvodom. Je to šiesta kapitola pripravovanej knihy "Daňové a odvodové tipy", ktorú vydáva TREND v novembri 2009.

Túto knihu si budete môcť zakúpiť v kníhkupectvách Panta Rhei, šikovnejší ju môžu získať na niektorých mojich seminároch - napríklad ako darček ju získajú všetci účastníci seminára MZDY A ODVODY, ktorý sa koná v dňoch 10.-11. novembra na Štrbskom Plese (prihlášku nájdete hore v prvom príspevku témy).

Pre všetkých doteraz nerozhodnutých záujemcov o semináre dobrá správa: Všetci, ktorí zašlú prihlášku na niektorý zo seminárov a uhradia poplatok za seminár tento týždeň (do 16.10.2009) si môžu uplatniť zľavu:

Semináre ODVODY KOMPLEXNE - všetci si môžu uplatniť zľavu "DRAK"
Seminár KASKÁDY - všetci si môžu uplatniť cenu platnú pre úhradu do 30.9.
Seminár MZDY A ODVODY - všetci si môžu uplatniť zľavu "DRAK"
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V akcii Happy Hour ste si dnes v čase od 10.22 do 10:40 mohli stiahnuť prvú kapitolu pripravovanej knihy "Daňové a odvodové tipy", ktorú vydáva TREND v novembri 2009.

Prvá kapitola = daňové triky a rady.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 15.10.09 at 07:40
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
V akcii Happy Hour ste si dnes v čase od 10.22 do 10:40 mohli stiahnuť prvú kapitolu pripravovanej knihy "Daňové a odvodové tipy", ktorú vydáva TREND v novembri 2009.

Prvá kapitola = daňové triky a rady.
no a ja som to presvihla hihi smola, ja si kupim tu knihu a hotovo
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jozef Mihál Pozri príspevok
V akcii Happy Hour ste si dnes v čase od 10.22 do 10:40 mohli stiahnuť prvú kapitolu pripravovanej knihy "Daňové a odvodové tipy", ktorú vydáva TREND v novembri 2009.

Prvá kapitola = daňové triky a rady.
Zmeškala som bude ešte Happy Hour, aby som sa mohla dostať k prvej kapitole aj ja???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Happy Hour bude ešte nekonečne veľa krát, kto pozorne sleduje túto tému, zažije ešte všelijaké prekvapenia.
0 0
bibiana11 bibiana11

bibiana11 je offline (nepripojený) bibiana11

stačí sledovať tu na porade?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať