Zavrieť

Porady

Priemerný počet pracovných hodín pripadajúcich v roku na 1 mesiac

wbi wbi

wbi je offline (nepripojený) wbi

Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť, aký je v roku 2009 priemerný počet pracovných hodín pripadajúcich v roku na 1 mesiac? Potrebujem vedieť, ktorý zákon, resp. predpis upravuje tieto priemerné hodnoty.
Ďakujem.
Usporiadat
Ivula Ivula

Ivula je offline (nepripojený) Ivula

Zdravím, prečítala som si túto tému ohľadom priemerného počtu dní, v ostatných témach je radené pre rok 2011, že priemer je 21,74, avšak podľa tejto tabuľky aj výpočtu mi vychádza na rok 2011 260/12=21,666=21,67. Môže mi niekto poradiť, či mám použiť priemer na 28 rokov alebo iba na rok stanovený??????
0 0
Ivula Ivula

Ivula je offline (nepripojený) Ivula

posúvam.........................
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Aj ja som použila 21,67 pri vypočítaní odchodného, ale neviem či som postupovala správne
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

neviem či pomôže - je to z komentára k Zákonníku práce § 134 (je uverejnený aj v SEPI - pracovné právo)
inak
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...4663&CTypeId=1

Priemerný zárobok sa podľa odseku 4 zisťuje výlučne ako priemerný hodinový zárobok. Vzhľadom na zavedenie novej meny euro Zákonník práce s účinnosťou od 1. januára 2009 ustanovuje, že priemerný hodinový zárobok sa zaokrúhľuje na 4 desatinné miesta. Priemerný mesačný zárobok sa zisťuje z hodinového vynásobením priemerným počtom pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden kalendárny mesiac vyplývajúci z týždenného pracovného času zamestnanca a od 1. januára 2009 sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent smerom nahor.

Priemerný počet kalendárnych týždňov pripadajúcich na jeden mesiac je nemenný a predstavuje 4,3482 týždňa (po zaokrúhlení na 2 stotiny 4,35 týždňa). U zamestnanca, ktorého týždenný pracovný čas bude predstavovať 40 hodín, sa na výpočet priemerného mesačného zárobku použije počet 174,0 hodín. Obdobne sa bude postupovať pri inej dĺžke týždenného pracovného času, kde priemerný mesačný počet hodín bude činiť:

• pri týždennom pracovnom čase 38 a 3/4 hodiny 168,6 hodiny,
• pri týždennom pracovnom čase 37 a 1/2 hodiny 163,1 hodiny,
• pri týždennom pracovnom čase 33 a 1/2 hodiny 145,7 hodiny a
• pri týždennom pracovnom čase 30 hodín 130,5 hodiny.
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

http://www.google.sk/url?sa=t&source...mOK6t4hfOaUW-w
úplne dole je tabuľka:
pri 8 hod. pracovnom čase je to: 173,3/8= 21,66
pri 7,5 hod. pracovnom čase je to: 162,5/7,5 = 21,66
čiže rovnako
4 0
Ivula Ivula

Ivula je offline (nepripojený) Ivula

vieraaaa Pozri príspevok
neviem či pomôže - je to z komentára k Zákonníku práce § 134 (je uverejnený aj v SEPI - pracovné právo)
inak
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...4663&CTypeId=1

Priemerný zárobok sa podľa odseku 4 zisťuje výlučne ako priemerný hodinový zárobok. Vzhľadom na zavedenie novej meny euro Zákonník práce s účinnosťou od 1. januára 2009 ustanovuje, že priemerný hodinový zárobok sa zaokrúhľuje na 4 desatinné miesta. Priemerný mesačný zárobok sa zisťuje z hodinového vynásobením priemerným počtom pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden kalendárny mesiac vyplývajúci z týždenného pracovného času zamestnanca a od 1. januára 2009 sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent smerom nahor.

Priemerný počet kalendárnych týždňov pripadajúcich na jeden mesiac je nemenný a predstavuje 4,3482 týždňa (po zaokrúhlení na 2 stotiny 4,35 týždňa). U zamestnanca, ktorého týždenný pracovný čas bude predstavovať 40 hodín, sa na výpočet priemerného mesačného zárobku použije počet 174,0 hodín. Obdobne sa bude postupovať pri inej dĺžke týždenného pracovného času, kde priemerný mesačný počet hodín bude činiť:

 pri týždennom pracovnom čase 38 a 3/4 hodiny 168,6 hodiny,
 pri týždennom pracovnom čase 37 a 1/2 hodiny 163,1 hodiny,
 pri týždennom pracovnom čase 33 a 1/2 hodiny 145,7 hodiny a
 pri týždennom pracovnom čase 30 hodín 130,5 hodiny.
takže z toho mi vychádza 21,75???? (pri 40 hod. prac týždni) Tak mám použiť tento priemer?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Ja používam 174 hodín, neprepočítavam na dni - neviem z akého dôvodu by som to mala prepočítavať. V literatúre a aj tu na Porade je väčšinou 21,74 a voľakedy sa dlhé roky používalo 21,741.
4 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať