Zavrieť

Porady

Rychlost odosialanej posty T-COM

Mam pripojenie DSL u T-COMu (turbo II ) , a pouzivam aj ich postovy server , mam tam mailove adresy nejakexyz@mail.t-com.sk
Okrem toho pri pripojeni DSL cez T-COM pouzivam i iny postovy server , ktory je tusim u Nextry.
Posledny cas pozorujem velmi malu rychlost , az nepolahlivost pri odosielani posty z adries T-COMu. Niekedy napr. 300 KB potrebuje pol minuty , pripadne dostanem pocas odosielania hlasku ze server prerusil pripojenie z dovodu dlhej necinnosti. Ak tu istu postu ihned odoslem ceZ postovy server Nextry ( pri tom istom pripojen DSL cez T-COM ) , je to bleskove prec. Pri telefonate na hotline T-COM ma presvedcuju ze oni su v poriadku a ze chyba musi byt u mna. Prilis tomu neverim. Chcem sa spytat kto pouzivate mailove adresy T-Comu , ide Vam to OK ? Kde moze byt etse chyba ?
Usporiadat
myfleetwood myfleetwood

myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

OK Fero11, takze v skratke este raz:

myslienka v prispenku 15 tejto temy, tak ako ju vysvetlil technik t-comu
je nasledovna.

Su medzi nami ludia ktori zneuzivaju mailovy server na hormadne odosielanie maliov.Bezne sa to vola Spam. Provider dokaze IP adresy z ktorych odchadza nekonecne mnozstvo mailov odblokovat, resp. znefunkcni odosielanie spamu. Spamer ked zisti ze nemoze odosielat spam,
tak sa odpoji z danej IP adresy...a nasledne ju moze dostat slusny clovek.

Slusny clovek so svojim Outlookom dopadne tak, ze postu moze prijimat,
naviac MSIE ci iny prehliadac funguje, ale postu z OE neodosle.

Neviem co nechapes, nemusis mi posielat linky na wikipediu. Skus sa zamysliet nad tym co pisem. Mne to ako vysvetlenie stacilo a oprava co doporucil, a co som napisal v prispevku 15 pre Outlook Express funguje !!

Rad sa s tebou pobavim na temu SPAMu, ci logiky Windowsov, ale navrhujem otvorit novu temu, lebo tu je tema ako spojazdnit Outlook Express, ktory ma problem s odosielanim posty. Ak mas nejaky napad k tejto teme, tak ho daj na plochu, ludi to potesi.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

myfleetwood Pozri príspevok

Su medzi nami ludia ktori zneuzivaju mailovy server na hormadne odosielanie maliov.Bezne sa to vola Spam. Provider dokaze IP adresy z ktorych odchadza nekonecne mnozstvo mailov odblokovat, resp. znefunkcni odosielanie spamu. Spamer ked zisti ze nemoze odosielat spam,
tak sa odpoji z danej IP adresy...a nasledne ju moze dostat slusny clovek.
Podla mna je spamer robot, ktory bol naprogramovany niekym (z nudy) a ten prechadza stranky podobne ako google, ale hlada mailove adresy, ak nejaku najde, tak hned na nu odosiela mail vacsinou so sprostym obsahom.
kazdy provider ma rozsah verejnych adries ktore moze pridelovat, provider neprideluje IP adresy len tak halabala.
Je velmi nepravdepodobne co pises ty, ze provider zablokuje IP adresu z ktorej sa ustavicne odosiela spam, to si nemoze dovolit, lebo on nevie ci je to spam (nemoze kontrolovat postu) a aj keby vedel ze je to spam a je to adresa, ktoru moze dostat v buducnosti iny zakaznik, tak si nemoze dovolit blokovat port na odosielanie posty, to je apsurdne.
Pokial ti to povedal technik, tak je fakt vymlety, alebo sa tomu vobec nerozumie a ked to tak skutocne riesia, tak klobuk dole pred t-comom, bola by to hrozna hamba pre t-com
0 0
myfleetwood myfleetwood

myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

pre FERO11

...ja som sa snazil nekomentovat to co mi bolo povedane technikom t- comu, kedze oprava co poradil funguje, tak som uveril aj zdovodneniu.

Mozno ty mas viac skusenosti s takymito problemami na sietach a mozno
dobrymi otazkami by si z technika dostal viac ako ja Ver tomu, ze ja som bol v tom momente, ked sa mi po celom dni opravovania spustilo odosielanie posty z Outlooku (a naviac takou jednoduchou opravou) ten
najspokojnejsi cloviecik na svete.

Bol by som nerad keby si ktokolvek moj prispevok vylozil ako nespokojnost s t-comom. Prave naopak, zvolili sme t-com po gts (predtym inecnet} a s tou firmou sme mali viac problemov. Takze to co som pisal bolo mienene
ako jedna z moznosti opravy pomalej ci nefunkcnej odosielanej posty z Outllook Expresu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať