Zavrieť

Porady

pokazený počítač

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradit, inštalovala som si mobilný internet O2, čo sa aj nakoniec podarilo. Lenže potom sa počítač aktualizoval a ja som to pravdepodobne predčasne ukončila a teraz ked ho zapnem, mám čiiernu obrazovku, svieti len kurzor, nefunguje ani CTRL ALT DEL, a asi za pár minut sa mi sám restartuje a opat je čierna obrazovka a takto sa stále opakuje až kým ho nezavriem.

mohli by ste mi prosím niekto poradit, díki moc
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Isto, ale nie kazdy sa v pocitaci vyzna a rozobrat ho si netrufne... Skor by som tipovala ze v okoli musi mat nejakeho sikovneho kamarat / kamaratku , ktori by to zvladli...

Ja si myslim ze HDD bude ok...

Tieto "vypadky" su dobrou skolou a reklamnou kampanou na to, aby si clovek hned kupil aj externy disk..
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Samozrejme , radšej niekto iný ,ale sú to iba kryty.
ASUS.jpg  
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tie kryty som mala už rozobraté, vybrala som pamäte ale nič viac som tam nevidela. Tak som zase dala pamäte alebo ramky alebo ako sa to volá naspäťa nič. Tak zháňam niekoho, kto mi to pozrie. Aký je to ten externý disk?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zapla si bez RAM-ky.Najprv musí fungovať notebook až potom externý disk.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nezapla som bez ramky, len som ich vybrala a vložila.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no neviem,keď ho dám do servisu ako urobím dphčky.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sybila3 Pozri príspevok
Aký je to ten externý disk?
Externy disk je disk, kam sa ukladaju data a neni sucastou notebooku/PC. Trebars ako mas USB kluc alebo CD-cko. Len je to vysokokapacitne medium. Cez trebars USB port pripojis na notebook/PC a mozes na neho vkladat data... ked sa ti pokazi notebook, mas ich tam... proste take iste ako CD/DVD (funkciou) len vacsie...

napriklad taketo: (to s tym modrym svetielkom)

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  9029.jpg
Zobrazení: 14
Veľkosť:  15.7 KB

Odporucam. Ja som raz prisla o vsetko, a odvtedy mam vsetko na 4 miestach. Velky externy disk s ktorym nehybem, mam ho doma a taky mensi externy disk, ktory nosim s notebookom... ked robim niekde mimo domu, nahravam na mensi a doma zas hned hadzem na velky...
Pre istotu...

Drzim palce aby si vsetko vyriesila.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Najdi si niekoho kto sa ti na to pozrie odbonym okom, toto neni problem typu vyskusaj to alebo hento ... to vyzera na nieco odidene v ntoebooku ale disk to nebude lebo ak by to bol disk tak by sa nieco vypisalo, napriklad ze ho nansiel alebo by to padlo pocas startu na modru alebo ciernu obrazovku.
Hlavne ten disk treba vybrat a hned skopirovat na druhy a potom sa moze badat co s tym.
Lebo potom mozes dopadnut ako mnoho mojich zakaznikov, s placom v ociach a so slovami ze "ja som nic s tym nerobil" a nakoniec z nich vysli veci typu ... "trochu mi padol notebook na zem". Alebo dcere ktora sa nepriznala alebo podobne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky za rady, mne notebook ani nepadol ani som ho neobliala, proste ráno som ho zapla a nič. Ale dnes mi príde jeden známi vytiahnuť všetky dáta odtiaľ aspoň dúfam, že aspoň účto mi zostane a uvidím čo na to povie, čo tomu je a keď nebude vedieť, tak dám do servisu. Neviete poradiť nejaký dobrý servis a hlavne rýchly. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no včera mi známi vybral harddisk, ten je dobrý, tak ho zálohoval do druhého počítača pre istotu, že jedine tam niečo odišlo na doske. Aj ventilátor zatočí a za chvíľu prestane, tak riešim teraz servis. díky moc
Keď sa preinštaluje windows tak dajú sa niekde nájsť záložky čo som mala predtým na internete?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte sa opýtam takú kravinu možno pre niekoho, keď je hardisk dobrý a dám ho opraviť, zostane mi tam všetko, čo som tam mala?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak vymenia dosku a HDD nechajú tak ,potom áno .Musíš ale počítať s tým ,že sa môže stať , že Ti dajú nový notebook alebo vrátia peniaze.Ak preinštaluješ windows , tak záložky sa stratia.Treba si urobiť obraz disku C , ktorý si potom znova nahodíš ho pc ,keď sa vráti zo servisu.
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Z každého prehliadača sa záložky dajú exportovať do súboru, alebo môžeš použiť synchronizáciu s online účtom, napr. v Opere. Ale na to treba myslieť dopredu, nie keď je už neskoro.
1 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

sybila3 Pozri príspevok
ešte sa opýtam takú kravinu možno pre niekoho, keď je hardisk dobrý a dám ho opraviť, zostane mi tam všetko, čo som tam mala?
O tom pochybujem .... lebo az budu menit maticnu dosku tak maju shahu ti naistalovat aj nanovo system aby mali istotu ze ti naslo vsetky drivery a ze vsetko funguje ako ma .... ale ked je dobry disk tak naco ho davat do servisu .,,, mas narok na ponechanie si HDD z dovodu sukromnych dat .... si predstav ze ma neikto teraz v notase 500 GB disk kym by vsetko kompletne znmazal alebo preipisal novymi datami tak to trva hodne dlho ... lebo obycajny format kebyze chces svoje data ochranit pred zneuzitim je ako keby si nic nespravila ... teda ten obyvccajny alebo full format co je to iste ... je len nieco ako ked ides do kupelne a zavries za sebou dvere .... a nezamknes sa ... to znamenna ze dvere sa daju vzdy otvorit .. tak isto je to aj s diskom
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

este odpoviem cisto na otazku ... necital som celu diskusiu co sa sem pisala ... takze skus pustit recovery .. az mas Win Xp .. tak vloz cd nabootuj z neho tam stiskni klavesu pre recovery vacinou je to R nahebne ti prikazovy riadok a tam zadaj chkdsk /r a daj esnte r .. system si opravi subory ktore su poskodene a vacinou sa potom spusti bez problemov ... az nieje aktualna uz tato tema ... tak radej ju uzamknite komu sa to chce studovat 9 stran ci sa to vyriesilo alebo nie ... dik
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

z hardisku mi známi pre istotu stiahol všetky údaje čo som tam mala, ale keď píšete, že nemusím ho s tým dávať do servisu, tak ho vyberiem. A idem zisťovať nejaký servis, keby ste mi vedeli odporučiť nejaký dobrý. ďakujem
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

sybila3 Pozri príspevok
A idem zisťovať nejaký servis, keby ste mi vedeli odporučiť nejaký dobrý. ďakujem
Lokalita?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.
Viditeľne ti to rýchlosť nezvýši. Ani keby si ich zapojila do dual channel režimu. Také zapojenie podľa testov zvýši rýchlosť PC asi o 5%, čo pri práci nezbadáš.

Ale ak pracuješ často s množstvom aplikácií a veľkým množstvom dát, tak má zmysel zvýšiť operačnú pamäť. Lebo ak má PC malú operačnú pamäť a pracuješ veľkým množstvom dát, tak na priebežné ukladanie pracovných dát (či už pri prepínaní aplikácií, alebo práci s veľkými súbormi) musí PC používať swap memory - teda práve nepotrebné dáta, s ktorými pracuje uloží na HDD a potom keď ich zase potrebuje, tak si ich odtiaľ načíta. Ak má dostatočnú operačnú pamäť, tak ich ukladá do operačnej pamäte (RAM), čo je oveľa rýchlejšie, než uloženie a načítanie z HDD. Zbadáš to tak, že keď prepínaš medzi aplikáciami, tak s dostatočnou RAMkou sa to udeje za kratší čas.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Aku rychlost chces zvysit ??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať