Zavrieť

Porady

pokazený počítač

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradit, inštalovala som si mobilný internet O2, čo sa aj nakoniec podarilo. Lenže potom sa počítač aktualizoval a ja som to pravdepodobne predčasne ukončila a teraz ked ho zapnem, mám čiiernu obrazovku, svieti len kurzor, nefunguje ani CTRL ALT DEL, a asi za pár minut sa mi sám restartuje a opat je čierna obrazovka a takto sa stále opakuje až kým ho nezavriem.

mohli by ste mi prosím niekto poradit, díki moc
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no rýchlosť napríklad v účte mi dosť pomaly reaguje a pomaly otvára doklady.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

sybila3 Pozri príspevok
už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.
To nie len tak ze dokupit, mozno bude treba tu staru vyhodit a dat novu, zalezi aka je to doska, kolko ma pamatovych slotov a kolko z nich mas obsadene.
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

sybila3 Pozri príspevok
no rýchlosť napríklad v účte mi dosť pomaly reaguje a pomaly otvára doklady.
1GB by malo byt dost (ucet asi nieja narocny ako 3D hra) tak pozri na procesy, ze co vsetko je spustene a nemusi byt
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

keď neviem, čo má byť spustené a čo nie, nie som taký macher na počítače.
Nemysela som účet, ale účto ako účtovníctvo-účtovný program.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Mal som podobný problém, tiež ASUS notebook, jednoducho ostala čierna obrazovka a na nič nereagoval, oprava by stála okolo v korunách 9000 Sk, takže nový noťas bol jednoduchšia voľba a v Blave dosky nemajú, musel by som to poslať do Ostravy, keďže akurát bolo po záruke, tak aj kuriér je za prachy. Hold smola.
Vybral som HDD a dáta som si cez rámček posťahoval do nového.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Akurát som volala do servisu, tak povedal mi, že odišla grafická karta, že ho vedia spojazdniť ale že je to dočasné riešenie aby som si kúpila radšej nový. Tak hádam výplaty a dphčky na ňom urobím a idem sa obzerať po nejakom, odporučil mi že lenovo alebo HP ale multimediálne. Vedeli by ste mi odporučiť nejaký konkrétny, bola by som rada, ale aby mal aj numerickú klávesnicu. díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky, asus som mala doteraz a aj servisák mi predchvílou keď som sa ho pýtala aby mi nejaký odporučil, povedal, že asus nie. Takže budem hľadať HP s dobrými parametrami a numerickou klávesnicou. a že má byť multimediálny, no to neviem, čo je.
ešte sa opýtam takú blbosť, keď z harddisku z terazšieho asusu sa stiahnu údaje do nového, budem tam mať všetko čo som mala v notebooku alebo zas budem musieť nanovo všetko inštalovať. díky moc.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Všetko budeš musieť inštalovať nanovo.Čo sa môže pokaziť to sa pokazí nielen ASUS.Už som raz písal ,alebo máš šťastie ,alebo smolu.Ja som zatiaľ nemal smolu na ASUS .
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
sybila3 Pozri príspevok
díky, asus som mala doteraz a aj servisák mi predchvílou keď som sa ho pýtala aby mi nejaký odporučil, povedal, že asus nie. Takže budem hľadať HP s dobrými parametrami a numerickou klávesnicou. a že má byť multimediálny, no to neviem, čo je.
ešte sa opýtam takú blbosť, keď z harddisku z terazšieho asusu sa stiahnu údaje do nového, budem tam mať všetko čo som mala v notebooku alebo zas budem musieť nanovo všetko inštalovať. díky moc.
Ohľadne multimediálneho PC si pozri napr.toto:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Osobn%C...%C3%ADta%C4%8D

Ja keď som komunikoval s Ostravou, tak som napajedený napísal, že to nie je ASUS, ale aušus, za to mi dodnes deň posielajú rôzne ponuky
Kúpil som HP Pavilion, aj keď mi vzhľadovo bol bližší ten ASUS, mne stačí, ale obzeral som sa po Toshibe, to je iná kategória.
Inštalujú sa iba programy, dokumenty, foto a pod. sa kopírujú.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže som sa rozhodla ešte nekupovať nový notebook, síce mi povedal servisák, že ho oživili na chvíľu, no ale tá chvíľa môže trvať aj dva roky. Takže keď je hardisk dobrý, budem na ňom pracovať, kúpim si externý disk, keby mi niekto poradiť nejaký konkrétny nie moc drahý, hodí všetko na ten a keď mi počítač vypovie, tak nový sa dá kúpiť hneď. takže zatiaľ to budem riešiť takto
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže počítač mi šlape zatiaľ super po oprave, ale potrebujem poradiť, chcem si kúpiť ten externý disk a hodiť tam pre istotu všetko, viete mi poradiť akú veľkosť by mal mať a prípadne kde kúpiť, díky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
takže počítač mi šlape zatiaľ super po oprave, ale potrebujem poradiť, chcem si kúpiť ten externý disk a hodiť tam pre istotu všetko, viete mi poradiť akú veľkosť by mal mať a prípadne kde kúpiť, díky.
Veľkosť si musíš určiť ty, podľa potreby. Ty vieš, koľko GB dát máš v PC uložených. Ale pod nejakých 320 GB by som nešiel, treba myslieť aj na budúcnosť - dát bude len pribúdať. Myslím, že taký 500 GB disk by bol optimálny, ak peňaženka dovolí, tak aj väčší.

A kde kúpiť - možností má habadej - buď v ktorejkoľvek predajni PC techniky, alebo môžeš pohľadať najlepšiu cenu cez internet. Ak máš možnosť, tak najlepšie je cez veľkoobchod (AGEM, Westech a pod.).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no a už mi zas odišiel notebook, vydržal pol roka po oprave, takže hľadám druhý. Môžete mi poradiť pozerala som tento, či je dobrý aj na účto a ostatné..........dík, moc sa v tom nevyznám.
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Dobrý, ber ho.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
no a už mi zas odišiel notebook, vydržal pol roka po oprave, takže hľadám druhý. Môžete mi poradiť pozerala som tento, či je dobrý aj na účto a ostatné..........dík, moc sa v tom nevyznám.
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm
Na to, aký je výkonný je celkom lacný...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Na Tvoju prácu sybilla3 úplne postačuje aj napr. z tejto rady :
http://datacomp.sk/hp-probook-4720s-...l-_d82787.html

a rozdiel je hlavne vo výdrží batérie ,ako sa uvádza až 8hodín pri tomto type.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

rozhodujem sa medzi týmito dvoma, sa mi zdá, že majú rovnaké parametre, môže mi to niekto porovnať, dík:
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4020ec-d168506.htm
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Rozdiel zrejme procesor.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a čo to znamená procesor?ktorý je lepší?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať