Zavrieť

Porady

pokazený počítač

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradit, inštalovala som si mobilný internet O2, čo sa aj nakoniec podarilo. Lenže potom sa počítač aktualizoval a ja som to pravdepodobne predčasne ukončila a teraz ked ho zapnem, mám čiiernu obrazovku, svieti len kurzor, nefunguje ani CTRL ALT DEL, a asi za pár minut sa mi sám restartuje a opat je čierna obrazovka a takto sa stále opakuje až kým ho nezavriem.

mohli by ste mi prosím niekto poradit, díki moc
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Musí sa to zmestiť, možno si málo zatlačila SATA konektor. Ono je to robené na presne ale musí pasovať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mne tam nevlezie na šírku a aj keby som ho tam narvala, tak ma nepustia šrobiky z vrchu pevného disku. takže som ho vrátila.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

sybila3 Pozri príspevok
mne tam nevlezie na šírku a aj keby som ho tam narvala, tak ma nepustia šrobiky z vrchu pevného disku. takže som ho vrátila.
Nedávala si ho tam náhodou aj s držiakom ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

salvosko: "MUS je veľký Pán" ...

- ja mám externý hliníkový box na ATA/SATA na 3,5 palc. disky.
Je robený úplne na milimeter avšak nové disky majú iné napájanie /konektor/ a je na opačnom konci /na rovnakej strane, teda nie vpredu vpravo, ale vpredu vľavo/. Takže som musel použiť redukciu napájania klasického na ten nový typ + ešte bol dlhší konektor + opačná strana....
Nastali také problémy že som musel demontovať celú dosku s plošnými spojmi a káble pretiahnuť popod ne a tá doska "sedí" na konektore napájania, a disk je tam tak napresovaný, že vnútorné šróbiky na jeho uchytenie sa ani nedali použiť, tak akurát som len-tak-tak zavrel box, aby sa neutrhla predná a zadná stena, ktoré sú plastové /samotný tunel je hliník.../
Ďalšia vec je že kábel či už klasický IDE alebo SATA treba použiť ten čo bol pri boxe, lebo akonáhle sa zničí, stratí, už sa presne identický nedá zohnať /či už dlžka u mňa cca 5 centimetrov, alebo jeho tvar do L, ale to L-ko má polovičnú šírku ako klasicky používané L-ká/

je pravda že rozmerovo je to raz interný 3,5 palcový disk tak rozmer musí byť rovnaký, aby vošiel do šachty, ale napájanie môže byť na inej strane rovnakej steny, takže v PC to neznamená žiaden problém, ale v externom boxe to môže znamenať zháňannie nového disku...
0 0
5palo9 5palo9

5palo9 je offline (nepripojený) 5palo9

anmi1 Pozri príspevok
díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?
Nemusi to byt ta klavesa každy PC to ma inak , ked zapnes pc ono to napise k akej klavesi je prideleny Bios
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať