Zavrieť

Porady

teplá voda? úplne ľadová!!!

Dobrý deň, chcem sa opýtať, neviem, či som to správne zaradila, ale už asi 2-3 mesiace, ako pozorujem nám bytové družstvo každú noc vypína od 22.00 hod do 05,30 - 6:00 hod teplú vodu. z kohútika ide - ale úplne studená. Najskôr sme si mysleli, že sa jedná o poruchu, ale keď sa to trikrát zopakovalo /mám malé deti, boli choré a ja som ich sprchovala v ľadovej vode.../ bola som sa opýtať, čo sa deje. Na moju otázku mi odpovedali, že je to podľa zákona. Ale akého, to som sa už nedozvedela, pretože sa všetci zrazu niekde ponáhľali. chcem sa opýtať: mejú na to právo? žijeme kdesi tristo rokov za opicami, aby sme v meste na byte, kde neplatíme málo za teplú vodu, mali každú noc iba studenú? ako to riešiť? Naozaj existuje zákon, ktorý im to umožňuje? Alebo si máme kúpiť kotol? ...
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

svojar Pozri príspevok
Chytáte Sita za slovíčka. Raz 125/152 , potom varená - vriacia. Treba sa niekedy riadiť tým, čo sa chcelo povedať a vysvetliť problém. U prvého, teda v čísle to bol určite preklep, v druhom použité iné slovo, ktorým chcel vyjadiť podstu problému.
Ale kto chce ten pochopí, čo chcel básnik, alebo prispievateľ povedať.
Ja taktiž Sitovi dakedy oponujem, ale čo pravda ,to pravda.

Svojar, priateľ, ďakujem! Kôň má štyri nohy a potkne sa.

Vriaca - veriaca, všelijako sa to môže podariť. Aj sa dá na tom zabaviť. Tak prečo niekomu radosť kaziť.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

sito Pozri príspevok
Ďakujem za upozornenie na špatné číslo vyhlášky.

Na papieri môže byť napísané jednoznačne, no život nie je jednoznačný.

Ak teplú vodu vyrába dodávateľ je to jednoznačné, 45 až 55 °C.

Ak je výmeníková stanica majetkom vlastníkov bytov, takže teplú vodu si vyrábajú sami. Od výrobcu tepla budú požadovať dodávku tepla na inú dobu ako uvádza vyhláška, aby si mohli vyrábať teplu vodu aj v noci.

Dodávateľ zabezpečí toľko tepla aby bola voda o teplote 45 až 55 °C. No vlastníci stanice, domu, bytov sa dohodnú, že voda bude v noci zohrievaná na 35 °C. Nie všetci, jeden nie. Má právo sa sťažovať? A komu?
Práva a povinnosti vlastníkov bytov a ich právne vzťahy sú vymedzené v právnom poriadku, ktorý musí dodržiavať ako spoločenstvo, tak aj správca.Každý vlastník má právo sa domahať svojích práv súdnou cestou. Ak je nejaké ustanovenie právnej normy kogentné a nie dispozitívné, tak je úplne vágne riešiť otázku, či má právo sa sťažovať na porušenie právnej normy a komu. Tu je iba otázka, či je ochotný súdne uplatňovať svoje právo, ktoré mu niekto upiera, vôči spoločenstvu,alebo správcovi, alebo nie. Ostatné fabulácie sú nezmyslom, pretože kde nie je vinník, tam nie je ani sudca.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Pokiaľ ma pamať neklame, včera v noci tu bol ešte jeden príspevok, ale dnes už nie je. Ak si ho vymazal sam autor, mal by byť záznam, že tak urobil sám, ak to urobil admin-moderátor, tak by mal byť uvedený dôvod, prečo tak urobil. Ak si ctime demokratické principy a právo na názor iných aj na tomto fore, vrátane jej etikety.Aj keď sa možno príspevok nepáčil niekomu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

najag Pozri príspevok
Pokiaľ ma pamať neklame, včera v noci tu bol ešte jeden príspevok, ale dnes už nie je. Ak si ho vymazal sam autor, mal by byť záznam, že tak urobil sám, ak to urobil admin-moderátor, tak by mal byť uvedený dôvod, prečo tak urobil. Ak si ctime demokratické principy a právo na názor iných aj na tomto fore, vrátane jej etikety.Aj keď sa možno príspevok nepáčil niekomu.
Bolo tu viacero príspevkov, ktoré boli vymazané, niektoré autormi, jeden moderátorom. Myslím že administrátor ani moderátor nemusia vysveľovať a zdôvodňovať, prečo bol príspevok vymazaný. Zvykne sa tak stať buď na žiadosť autora príspevku, alebo preto, že porušuje etiketu.

Ak si príspevok zmaže autor sám, je to jeho rozhodnutie a právo. AJ ty si môžeš dodatočne upraviť alebo zmazať svoj príspevok. Administrátor a moderátori sekcie vidia, ktorý príspevok bol vymazaný, kým a prípadne aj dôvod, ak ho autor alebo moderátor uvedie.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

najag Pozri príspevok
Pokiaľ ma pamať neklame, včera v noci tu bol ešte jeden príspevok, ale dnes už nie je. Ak si ho vymazal sam autor, mal by byť záznam, že tak urobil sám, ak to urobil admin-moderátor, tak by mal byť uvedený dôvod, prečo tak urobil. Ak si ctime demokratické principy a právo na názor iných aj na tomto fore, vrátane jej etikety.Aj keď sa možno príspevok nepáčil niekomu.
Janík, bol tu jeden príspevok od nášho známeho M... , hneď som ho spoznala a rypkal do Sita...a aj ja som napísala Sitovi, že môže jeden z tých dvoch 23 a 25 vymazať. Spôsobila som to asi ja , lebo som upravovala svoj príspevok a znova som ho prilepila a Sito si myslel, že mu to nepriložilo. Tak to dal 2x....Tak som mu to napísala, ale on tu už asi nebol....no a potom sa do toho zaplietol nový Nick od nášho známeho -myslím , že si dal nick siting/sitkom či neviem ako to už bolo/ a to vymazal moderátor. Takže taký cirkus tu bol a ostatné súhlasím s Chobotom. Aj ja občas niečo napíšem a keď viem, že to tu už nemusí byť vymažem-ak nemá súvis s niečim dôležitým
Naposledy upravil Halli : 28.08.09 at 22:57 Dôvod: oprava Nicku
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Slavka a Chobot, ja mam podobny nazor, akceptujem pravo kazdeho na upravu, alebo zmazanie svojho prispevku, je to prejav slobodnej vole kazdeho.No zda sa mi ferove, ak maze admin - moderator, ze tam ostane zaznam o zmazani a dovod. Aby nevznikol pocit, ze opak je pravdou, nez su pravidla. Pretoze nie vsetko, co je napisane v Etikete, sa aj v skutocnosti na fore dodrzuje a neboli sme niekedy k niekomu benevolentnejsi a servilnejsi, nez by sme mali byt a pouzivali raz pouzivali etalonovy meter a raz bulharsky meter. Pretoze moja zasada je " padni komu padni". Ja som tiez moderoval a viem, ako niektori z tej istej IP adresy mutili vodu pod roznymi nickami bez uvedomenia si, ze ich clovek vidi a viem, ze na niektorych ma ich anonymne posobenie na fore, vo virtualnom svete, aj negativne psychicke dopady. A viem, co sa dialo na danom ceskom fore, ked sa zmazal nejaky prispevok, aj ked bol poriadne vulgarny.Okamzite bola na pretrase demokracia.To iba na margo problemu, ktory som napisal.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

O.k. beriem, ale ak si ten príspevok videl, tak tu nebude vôbec chýbať. Videlo ho asi málo ľudí, tak niet dôvodu ani písať prečo a začo...
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Slávka, chybať mi samozrejme nebude, aj ked sa mi trocha zdalo, ze niekto povedal, ze kráľ je nahý
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ak vymažem môj duplicitný príspevok, nasledujúce príspevky budú mať skreslený význam. Nevymažem.

Niekedy som sa tu stretol s Degakanom, potom Alinom - Alinom, teraz, neviem ako sa volal, asi je to Miro.

Neviem, čo všetko sa napísalo a vymazalo v téme, kým som tu nebol. Ale, ak sa niekto díva na svet cez ružové okuliare, najlepšie pre neho je, keď si ich zloží sám. Ak to spraví niekto iný, mohol by mu ublížiť.


Nie je to Miro, Tí čo ho poznajú mu hovoria Karas Milán, kolík. Kolíci
Naposledy upravil sito : 30.08.09 at 10:18 Dôvod: kolík
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Prosím vás, ak už nemáte k zadanej téme čo napísať, tak nepíšte viac príspevkov. Je to potom zbytočná diskusia o ničom. Ak si to chcete vydiskutovať, tak si to napíšte cez súkromné správy.

A pre Karasa - tvoj príspevok pod nickom sitkom som ti nezmazal ja. Ja to síce vidím, ktorý moderátor ho zmazal, ale nemá zmysel uvádzať, ktorý to bol. Takže zbytočne sa do mňa navážaš. Doteraz som teba aj tvoje príspevky ignoroval, nechal som, nech ich vymažú iní, ale tieto posledné som ti už vymazal ja.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tu sa píše, maže, stráca, koho je to práca? Je možné aj podmazať?
0 0
MichalGa MichalGa

MichalGa je offline (nepripojený) MichalGa

Dobrý den,

rád by som Vás poprosil o radu, pomoc.

Bývam v normálnom slovenskom paneláku v normálnom slovenskom meste a nemáme vlastnú kotolnu, tj teplú vodu odoberáme od centralnej firmy tak ako väčšina ostatných panelakov /možno som to napisal zle ale dufam že sa to da pochopit/.

Problém je s teplotou teplej vody v nočných hodinách /23:00 - 4:00/, ktorá je ovela nižšia ako v denných hodinách, 15 °C plus minus, čiže nepoužitelná na kupanie, umyvanie riadu atd.

Samozrejme mám pocit že by to tak nemalo byť, kedže platím nehorázne ceny za teplú vodu ktorú môžem využívať vtedy ked mi je prikázané ... ? ! .

Rád by som sa spýtal či firma ktorá dodáva teplú vodu má na niečo takéto právo, rád by som aj podnikol nejaké kroky voči tejto situácii ak teda mám nato právo.

Ak by bol niekto ochotný mi poradiť vopred velmi dakujem za akúkolvek radu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dodávateľ vám musí dodávať teplú vodu od 5,00 do 23,00 hodiny. Môže byť dohodnutý aj iný termín odberu nad určenú dobu. V tom prípade musí mať tepla voda na výtoku v byte teplotu 45 až 55 °C. Ak nemá teplotu v uvedenom rozsahu, dodávateľ porušuje zákon.

Zároveň poškodzuje vlastníkov, odberateľov teplej vody, ktorí odoberajú teplú vodu v čase, keď nemá požadovanú teplotu, ale platia za ňu ako keby ju mala. Po tichúčku ich okradnú a zvýhodnia tých, čo odoberajú vodu v predpísanej teplote 45 až 55 °C.

http://www.spotrebiteliask.sk/ener/files/v152.pdf
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..len dodám ..ja som sa musela dobre rozčúliť a pohroziť trestným oznámením, aby sme mali vodu takú, ako má byť,lebo tiež nemala ani40 stupňov...
0 0
MichalGa MichalGa

MichalGa je offline (nepripojený) MichalGa

Dakujem za odpoved, čiže čas 5:00 - 23:00 je daný zákonom, a v noci od 23:00 do 5:00 ma pravo vôbec nedodávat teplu vodu čiže v mojom prípade je podla vás všetko v poriadku a nemá cenu to nejako riešiť ?

Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MichalGa Pozri príspevok
Dakujem za odpoved, čiže čas 5:00 - 23:00 je daný zákonom, a v noci od 23:00 do 5:00 ma pravo vôbec nedodávat teplu vodu čiže v mojom prípade je podla vás všetko v poriadku a nemá cenu to nejako riešiť ?

Dakujem
Škoda bolo zadávať novú tému, bolo to dopodrobna rozoberané v tejto téme:

http://www.porada.sk/t118614-tepla-v...ne-ladova.html

Nabudúce treba trochu pozrieť staré témy, skoro všetko už bolo povedané...

Témy asi spojím..
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

MichalGa Pozri príspevok
Dakujem za odpoved, čiže čas 5:00 - 23:00 je daný zákonom, a v noci od 23:00 do 5:00 ma pravo vôbec nedodávat teplu vodu čiže v mojom prípade je podla vás všetko v poriadku a nemá cenu to nejako riešiť ?

Dakujem
Ale nie! Ak dodáva mimo uvedený termín, čí už dohodou, alebo svojvoľne, Voda musí mať 45 až 55 °C keď vytečie z batérie. Inak vás poškodzuje.
0 0
MichalGa MichalGa

MichalGa je offline (nepripojený) MichalGa

Dobrý den,

tak bohužial ani cez den netečie voda o takejto teplote a rád by som to nejako vyriešil.

Prvá vec je asi pozriet do zmluvy o dodavke teplej vody takuto zmluvu bude mať asi celá bytovka s dodavatelom teplej vody. Povedzme priklad že tam bude hore spominanych 45 - 55 stupnov ale moja voda ma 25 - 30 stupnov ked mi tečie z kohutika, rozmyslam ako mam teraz postupovať.

Najskôr pisomne osloviť firmu čo nam dodava teplu vodu s otazkou prečo je teplota nedostatočna alebo najskôr by si mal dat nejako "odborne" odmerať teplotu vody, kedže oni kludlne môžu povdať že trepem blbosti a moja voda nema 25-30 ale ma 45-55 presne tolko kolko ma mať . . .

Dakujem za prípadne rady
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

U nas na Myjave,netečie roky tepla voda v noci.Keď prideme domov neskoršie z navštevy alebo z oslavy,nie je šanca sa osprchovať.Voda už o 24.hod.je studena,ako psi čumak:-)Začina byť tepla až rano okolo 5-5.30.hod.
Za totality vypinali i kurenie o 22.hod.Bolo to hrozne,ked bolo treba v noci prebalovať,alebo kojiť dieta.Od kedy padli komunisti kuria celu noc.Ale voda nejde celu noc tepla:-(((to sa nenaučili.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

MichalGa Pozri príspevok
Dobrý den,

tak bohužial ani cez den netečie voda o takejto teplote a rád by som to nejako vyriešil.

Prvá vec je asi pozriet do zmluvy o dodavke teplej vody takuto zmluvu bude mať asi celá bytovka s dodavatelom teplej vody. Povedzme priklad že tam bude hore spominanych 45 - 55 stupnov ale moja voda ma 25 - 30 stupnov ked mi tečie z kohutika, rozmyslam ako mam teraz postupovať.

Najskôr pisomne osloviť firmu čo nam dodava teplu vodu s otazkou prečo je teplota nedostatočna alebo najskôr by si mal dat nejako "odborne" odmerať teplotu vody, kedže oni kludlne môžu povdať že trepem blbosti a moja voda nema 25-30 ale ma 45-55 presne tolko kolko ma mať . . .

Dakujem za prípadne rady
Zmluva o dodávke teplej vody sa nepodpisuje s každým vlastníkom. Správca podpisuje za dom.

Takže, najprv vec treba prejednať so správcom. Správca by mal zabezpečiť odstránenie toho nedostatku v dodávke teplej vody. Ak sa nestane tak, potom požiadať o riešenie ŠEI.

Od 5,00 do 23,00 je povinnosť dodávať teplú vodu. Po 23 hodine, ešte tečie teplá, ale už chladne. V prípade dohody nepretržitej dodávky teplej vody musí mať vždy teplotu 45 až 55 °C.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať