Zavrieť

Porady

teplá voda? úplne ľadová!!!

Dobrý deň, chcem sa opýtať, neviem, či som to správne zaradila, ale už asi 2-3 mesiace, ako pozorujem nám bytové družstvo každú noc vypína od 22.00 hod do 05,30 - 6:00 hod teplú vodu. z kohútika ide - ale úplne studená. Najskôr sme si mysleli, že sa jedná o poruchu, ale keď sa to trikrát zopakovalo /mám malé deti, boli choré a ja som ich sprchovala v ľadovej vode.../ bola som sa opýtať, čo sa deje. Na moju otázku mi odpovedali, že je to podľa zákona. Ale akého, to som sa už nedozvedela, pretože sa všetci zrazu niekde ponáhľali. chcem sa opýtať: mejú na to právo? žijeme kdesi tristo rokov za opicami, aby sme v meste na byte, kde neplatíme málo za teplú vodu, mali každú noc iba studenú? ako to riešiť? Naozaj existuje zákon, ktorý im to umožňuje? Alebo si máme kúpiť kotol? ...
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kamoska1 Pozri príspevok
U nas na Myjave,netečie roky tepla voda v noci.Keď prideme domov neskoršie z navštevy alebo z oslavy,nie je šanca sa osprchovať.Voda už o 24.hod.je studena,ako psi čumak:-)Začina byť tepla až rano okolo 5-5.30.hod.
Za totality vypinali i kurenie o 22.hod.Bolo to hrozne,ked bolo treba v noci prebalovať,alebo kojiť dieta.Od kedy padli komunisti kuria celu noc.Ale voda nejde celu noc tepla:-(((to sa nenaučili.
Tu sa nie je čo naučiť - na všetko sú vyhláška a usmernenia. Aj s tým kúrením aj s teplou vodou - prečítaj si celú tému. Komunisti tým nemajú nič do činenia.

Ak ti chýba v noci teplá voda, nič ti nebráni doinštalovať si elektrický prietokový ohrievač vody a s tým sa osprchovať.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Chobot Pozri príspevok
Tu sa nie je čo naučiť - na všetko sú vyhláška a usmernenia. Aj s tým kúrením aj s teplou vodou - prečítaj si celú tému. Komunisti tým nemajú nič do činenia.

Ak ti chýba v noci teplá voda, nič ti nebráni doinštalovať si elektrický prietokový ohrievač vody a s tým sa osprchovať.
Ja nehovorím,že komunisti s tym maju do činenia.Ja píšem,ako to bolo za komunistov na Myjave s kurením.Teraz kuria celu noc.Tepla voda mi nechýba,nemame už male deti.Ale tí,čo maju,nech doinštalovavajú.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

kamoska1 Pozri príspevok
Ja nehovorím,že komunisti s tym maju do činenia.Ja píšem,ako to bolo za komunistov na Myjave s kurením.Teraz kuria celu noc.Tepla voda mi nechýba,nemame už male deti.Ale tí,čo maju,nech doinštalovavajú.
Vieš kamoška, komunisti nešetrili na ničom a tak sme aj dopadli, teraz budeme len šetriť,šetriť až sa k smrti ušetríme... My šetríme a dodavatelia nevedia ako utopiť zisky...
Ono taký ohrev vody v nočných hodinách je "veľmo" drahý na to, aby ho použilo napr. 5 ľudí z paneláku a tak preto tá nočná výluka.
0 0
kaiz kaiz

kaiz je offline (nepripojený) kaiz

Rad by som sa opytal veci Znalych ohladne teplej vody. Byvam v 4. poschodovej bytovke uplne hore na 3 poschodí. Na 1. poschodi kompletne prerabaju byt, su vysekane priecky, davaju podlahove kurenie a pod. Vcera odstavili vodu a ked sme ju poobede pustili, po odteceni hrdzavej vody isla namiesto teplej vlazno-tepla. Rano a vlastne dnes cely den sme museli odpustit asi 2-3 minuty studenu vodu z tepleho kohutika, aby sme mali zas tu vlazno-teplu. V teplarni boli čeknut ich privod vody do bytovky, ten je v poriadku. Logicky mi z toho vyplyva, ze pri vcerajsej prerabke a odstavke nieco neurobili tak, aby ta voda prichadzala k nam hore teplo-horuca, ako predtym. Co tam mohli spachat? A este dalsia - konspiracna otazka, dufam, ze sa neda vyuzivat tepla voda na vykurovanie cez podlahove kurenie a nasledne ju posielat obyvatelom hornych poschodi a tak vlastne sa nechat vyhrievat spolocnou teplou vodou a neplatit za kurenie. To ale dufam ze nie. Asi tam bude iny hacik. Dik vopred za help.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kaiz Pozri príspevok
Rad by som sa opytal veci Znalych ohladne teplej vody. Byvam v 4. poschodovej bytovke uplne hore na 3 poschodí. Na 1. poschodi kompletne prerabaju byt, su vysekane priecky, davaju podlahove kurenie a pod. Vcera odstavili vodu a ked sme ju poobede pustili, po odteceni hrdzavej vody isla namiesto teplej vlazno-tepla. Rano a vlastne dnes cely den sme museli odpustit asi 2-3 minuty studenu vodu z tepleho kohutika, aby sme mali zas tu vlazno-teplu. V teplarni boli čeknut ich privod vody do bytovky, ten je v poriadku. Logicky mi z toho vyplyva, ze pri vcerajsej prerabke a odstavke nieco neurobili tak, aby ta voda prichadzala k nam hore teplo-horuca, ako predtym. Co tam mohli spachat?
Klasika - ono teplá voda v dome cirkuluje, jednou stupačkou ide hore a druhou "spiatočkou" ide dole. To je tak preto, aby ráno, keď voda v potrubí vychladne, nemuseli ľudia na vyšších poschodiach odpúšťať vodu z celého potrubia od prízemia až k nim, ale aby bola stále k dispozícii teplá voda. No a asi sa stalo, že tento okruh za zavzdušnil a teraz voda necirkuluje. Preto musíš najprv odpustiť celé potrubie vody, čo je pod tebou.

Treba správcovi nahlásiť, že stúpačka teplej vody je zavzdušnená a treba ju na hornom poschodí (to bude asi najvyšší byt) odvzdušniť. Potom by to malo byť OK, pokiaľ pri prerábke majitelia toho bytu nedovrzali niečo iné...

kaiz Pozri príspevok
A este dalsia - konspiracna otazka, dufam, ze sa neda vyuzivat tepla voda na vykurovanie cez podlahove kurenie a nasledne ju posielat obyvatelom hornych poschodi a tak vlastne sa nechat vyhrievat spolocnou teplou vodou a neplatit za kurenie. To ale dufam ze nie. Asi tam bude iny hacik. Dik vopred za help.
Noo, teorericky by to šlo, ale to by sa museli napojiť na stúpačku pred vodomerom. A neverím, že by so niektorý vodár zobral také niečo na triko. Na 98% to nerobia.
0 0
kaiz kaiz

kaiz je offline (nepripojený) kaiz

Dakujem za uzitocne informacie, v pondelok to hlasim spravcovi. Inak, najvrchnejsie poschodie som ja, je to zlozite si to odvzdusnit sam?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kaiz Pozri príspevok
Dakujem za uzitocne informacie, v pondelok to hlasim spravcovi. Inak, najvrchnejsie poschodie som ja, je to zlozite si to odvzdusnit sam?
Ak vieš kde končí potrubie stúpačky a kde je odvzdušňovací ventil, tak nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať