Zavrieť

Porady

vypoved v skusobnej dobe - PN

Ahojte,
som mzdar - zaciatocnik a hned z uvodu sa mi vyskytol takyto pripad a nie som si celkom ista, ako dalej:
Zamestnanec nastupil 17.8.2009 do zamestnania, od 19.8.2009 je PN. Dnes mi oznamil, ze dava vypoved v skusobnej dobe. Aky je postup pri vypocte PN?
Denny vymeriavaci zaklad = (HM : pocet pracovnych dni v auguste * pocet odrobenych dni) / pocet kalendarnych dni
Z toho vypocitam 25% nahradu prijmu pri PN?
A este jedna otazocka. Je potrebne este nieco k tomu, aby sme mu vyplatili PN, aka je podmienka vzniku naroku na nahradu prijmu? Zapoctove listy alebo nieco podobne?
Vopred dakujem za odpovede..
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Tiez mam problem ohladne skusobnej doby a PN.
Mali sme zamestnankynu na plny PP od 1.10.2010, skusobna doba skoncila 31.12.2010, dna 15.10. sme jej oznamili, ze dnom 31.12.2010 s nou tento PP koncime v skusobnej dobe. Vsetko mi podpisala, ale odo dna 30.12.2010 je PN. Skonci jej PP tak ako bolo povodne napisane, alebo musim s odhlaskami pockat ked skonci PN?

Dakujem
0 0
josask josask

josask je offline (nepripojený) josask

Este taky dotaz. Na PN-ke je aj, ze Zamestavatel. Tam ma doktorka co napisat? Nezamestnany? Pretoze, ja som tu vypoved podpisal.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Daska Pozri príspevok
Tiez mam problem ohladne skusobnej doby a PN.
Mali sme zamestnankynu na plny PP od 1.10.2010, skusobna doba skoncila 31.12.2010, dna 15.10. sme jej oznamili, ze dnom 31.12.2010 s nou tento PP koncime v skusobnej dobe. Vsetko mi podpisala, ale odo dna 30.12.2010 je PN. Skonci jej PP tak ako bolo povodne napisane, alebo musim s odhlaskami pockat ked skonci PN?

Dakujem
V skúšobnej dobe môže PP skončiť aj počas PN zamestnanca. Takže, ak je PN od 30. 12. 2010, jej PP bude ukončený dňom 31. 12. 2010, tak ako ste jej oznámili.
PN za dva dni jej preplatíte vy, a od 1. 1. 2011 jej už bude PN preplácať SP.
1 0
josask josask

josask je offline (nepripojený) josask

Ved som pisal, ze v tejto praci som skoncil dnes tj. 5.1.2011. Zmluvu som mal na urcito do 3.6.2011.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Daska Pozri príspevok
Tiez mam problem ohladne skusobnej doby a PN.
Mali sme zamestnankynu na plny PP od 1.10.2010, skusobna doba skoncila 31.12.2010, dna 15.10. sme jej oznamili, ze dnom 31.12.2010 s nou tento PP koncime v skusobnej dobe. Vsetko mi podpisala, ale odo dna 30.12.2010 je PN. Skonci jej PP tak ako bolo povodne napisane, alebo musim s odhlaskami pockat ked skonci PN?

Dakujem
Počas skúšobnej doby môžeš pracovný pomer skončiť aj keď je na PN-ke. nemocenské naďalej vypláca SP. Pracovný pomer končí 31.12.2010.
1 0
josask josask

josask je offline (nepripojený) josask

Co mi ma teda doktorka napisat na PN-ke do kolonky Zamestnavatel ked mam vypoved uz oboma stranami podpisanu?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nam tam nepise nic
0 0
sijka sijka

sijka je offline (nepripojený) sijka

zametnanec dal vypoved v skusobnej dobe,po 7.dnoch poslala pn.Kto jej plati pn?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

sijka Pozri príspevok
zametnanec dal vypoved v skusobnej dobe,po 7.dnoch poslala pn.Kto jej plati pn?
PN plati socialna poistovna, vy jej tam len prilozite vymeriavaci zaklad a poslite to cele to SP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať