Zavrieť

Porady

danovy bonus

mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

poprosim Vas o radu.......

Zamestnankyna, ktora je u nas zamestnana od juna si chcela uplatnit danovy bonus ale potrebne dokumenty dala aj zaciatkom augusta takze sa jej uplatnoval az vo vyplate za jul, a pytala sa ci sa jej bonus za jun zohladni v rocnom zuctovani........
a fakt som jej nevedela odpovedat :-(
Usporiadat
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

Je nárok na DB za september, pozri ZDP §33 odsek 5, pretože boli splnené podmienky na začiatku kalendárneho mesiaca.
0 0
aninka aninka

aninka je offline (nepripojený) aninka

Naile
Je nárok na DB za september, pozri ZDP §33 odsek 5, pretože boli splnené podmienky na začiatku kalendárneho mesiaca.
Dakujem to som si chcela potvrdiť.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Mám syna VŠ. Daňový bonus som si uplatňovala ja, lenže od mája som nezamestnaná, vedená na ÚP.
Na ten bonus som načisto zabudla.Može si ho uplatniť manžel, mám potvrdenie dokedy bol vyplácaný mne, alebo si ho mám nárokovať až v ročnom vysporiadaní. Potom musí manžel nahlásiť zmenu u nich v práci a vyplatia mu aj tie za máj-august?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

helas
Mám syna VŠ. Daňový bonus som si uplatňovala ja, lenže od mája som nezamestnaná, vedená na ÚP.
Na ten bonus som načisto zabudla.Može si ho uplatniť manžel, mám potvrdenie dokedy bol vyplácaný mne, alebo si ho mám nárokovať až v ročnom vysporiadaní. Potom musí manžel nahlásiť zmenu u nich v práci a vyplatia mu aj tie za máj-august?
Manžel si môže požiadať o daňový bonus od septembra a pri ročnom zúčtovaní dane požiadať o doplatenie neuplatnených mesiacov.
Ak si ty mala vyšší príjem za celý rok 2005 ako 1/2 minimálnej mzdy za rok 2005, môžeš si požiadať o doplatenie daň. bonusu pri tvojom ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

mala by som otázku, čo je v tom prípade s DB, keď je zamestnanec
prijatý v strede mesiaca povedzeme 18. augusta , podpísané vyhlásenie
tiež mu chodí DB za august aj keď nepracoval od začiatku mesiaca
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Magduš
mala by som otázku, čo je v tom prípade s DB, keď je zamestnanec
prijatý v strede mesiaca povedzeme 18. augusta , podpísané vyhlásenie
tiež mu chodí DB za august aj keď nepracoval od začiatku mesiaca
Podľa zákona o dani z príjmu č. 595/2003, § 33, ak mal daňovník v mesiaci príjmy aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy, má nárok na daňový bonus za ten mesiac.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
aninka
Prosím môže mi niekto poradiť, zamestnanec priniesol oznámenie o prerušení štúdia na VŠ dieťaťa od 8.9.2005 do 31.08.2006. Môžem mu uplatniť daňový bonus a zníženie 0,5 na strabné poistenie za mesiac september ? Vopred ďakujem za pomoc
Že je nárok na daňový bonus , k tomu som sa vďaka odpovediam dopátrala , ale ako je to so znížením 0,5% na starobné poistenie - tiež je nárok , alebo v soc. zákone sa to posudzuje ináč?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Má nárok aj na 0,5% - práve mi to potvrdili na Soc.poisťovni.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Dobrý deň, mňa zaujíma ako je to, keď mama je na MD a otec je na Invalidnom dôchodku? Na ich deti nepatri DB? Veď oni zato nemôžu, že otec je invalid. Poraďte?.
Hronská Iveta
Držme sa teda tých zákonov a pozrime si §33 daňového zákona (595/2003), na ktorého základe sa v tejto súvislosti vyslovila spomínaná pani "daňováčka", ktorá mala pravdu. Takáto situácia totiž môže skutočne nastať práve v prípade, ktorý bol už vyššie spomenutý, napr. keď sú manželia v spomínanom rozvodovom konaní, ... nevedia (nechcú) sa dohodnúť, kto bude bonus poberať. Je to teda presne tak, ako bolo vyššie písané, že ako prvá (za predpokladu, že podmienky na bonus spĺňajú obaja) je práve matka, otec je v tomto prípade až na druhom mieste.

§33
(4) Ak dieťa uvedené v odseku 2 vyživujú v domácnosti57) viacerí daňovníci, môže si daňový bonus uplatniť len jeden z nich. Ak sa použije postup podľa odseku 5, môže si pomernú časť daňového bonusu uplatniť po časť zdaňovacieho obdobia jeden z daňovníkov a po zostávajúcu časť druhý z daňovníkov. Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ak ani jeden z rodičov nemá ZDANITEĽNÉ PRÍJMY, nemá si kde uplatniť daňový bonus.
0 0
stonozka stonozka

stonozka je offline (nepripojený) stonozka

Daňový bonus sa riadi tým istým zákonom ako na rodinné prídavky. Tu sa posudzuje vek do 25 rokov a pripúšťa sa len denná forma štúdia a musia žiť v spoločnej domácnosti. Keď si neviem dať rady s daňovým bonusom tak zvyknem volať na Úrad práce soc.vecí a rodiny a spýtam sa či má nárok na prídavky. Znížená sadzba na starobné poistenie 0,5% na každé vyživované dieťa sa riadi zákonom 461/2003 o soc. poistení. Tu sa pripúšťa vek do 26 rokov a pripúšťa sa aj externá forma štúdia a dieťa nemúsí žiť ani v spoločnej domácnosti. (môže byť vydatá napr.) Na daňový bonus nárok nemá, ale na zníženú sadzbu má nárok. Tieto dva zákony nie sú jednotné.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Daňový bonus sa riadi zákonom č. 595/2003 o dani z príjmov, § 33 a následne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, mám na vás jednu prosbu, pracovníčka si uplatňovala na dieťa daňový bonus, dieťa navštevovalo VŠ dennu formu štúdia, skončila Bc. a od septembra začala študovať Ing., tento rok mala 22 rokov, má pracovníčka nárok na daňový bonus?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Áno, ako splnila podmienku zárobku v tom-ktorom mesiaci.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Nikulik, predpokladam, ze je stale na dennom studiu. Ma narok na danovy bonus
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano stále je na dennom štúdiu, a do kedy bude mať ten nárok? Kym neskončí Ing. alebo len do 25. rokov?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Kým neskončí Ing.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze tam nie je obmedzenie veku. A je nejaky presný zákon?

A este nieco, ako je to s 0,5% na starob.poistenie, tak isto ako s daňovým bonusom? Má nárok kým neskončí Ing.?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zákon o daniach z príjmov - §33 - §37
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Stretol sa niekto z Vás s následovným problémom: Zamestnanec si uplatňuje DB aj zníženú sadzbu na SP. Dieťa študuje na VŠ v Čechách a odchádza na štúdijný pobyt do zahraničia. Ak mu škola potvrdí návštevu školy na našom klasickom tlačive "Potvrdenie o návšteve S alebo VŠ na účely ŠSD", tak nemusím skúmať, či sa škola nachádza v niejakom zozname, ktorý vydalo MŠ a či ide o štatndardnú dĺžku štúdia ? Počuli ste niekto už o takom "ZOZNAME"? Alebo ho mám pýtať potvrdenie o vyplácaní PnD z ÚPSVaR ?
Ešte jeden problémik: Zamestnanec mal vstup 2.9. Je poberateľom výsluhového dôchodku. Môže si uplatniť DB a zniženú sadzbu na SP už od mesiaca 09/2005 ? Vyhlásenia k dani aj zníženej sadzbe podpísal pri vstupe ! Má na to niejaký vplyv poberanie výsluhového dôchodku ? Čo s 1 dňom, kedy bol zamestnaný v predchádzajúcej firme ? Mohol si to uplatniť aj tam, musí predložiť niejaký doklad od predchádzajúceho zamestnávateľa, alebo si za to zodpovedá on sám ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať