Zavrieť

Porady

danovy bonus

mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

poprosim Vas o radu.......

Zamestnankyna, ktora je u nas zamestnana od juna si chcela uplatnit danovy bonus ale potrebne dokumenty dala aj zaciatkom augusta takze sa jej uplatnoval az vo vyplate za jul, a pytala sa ci sa jej bonus za jun zohladni v rocnom zuctovani........
a fakt som jej nevedela odpovedat :-(
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Trochu priveľa otázok na jeden príspevok .
1. Ak budeš mať potvrdenie o vyplácaní PnD a splní podmienku príjmu, môžeš mu dať daňový bonus.
2. Za mesiac september ak si uplatní DB a zníženú sadzbu na SP, je to jeho vec. On si za to zodpovedá sám. Ak si uplatnil aj v predchádzajúcom zamestnaní, pri ročnom zúčtovaní DB aj tak bude musieť vrátiť. Zníženú sadzbu na SP nemusí vracať, pretože to nemôže mať duplicitne uplatnené.

Keďže poberá výsluhový dôchodok, nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, ale na DB, zníženú sadzbu na SP má taký istý nárok, ak ostatní. Nemá to vplyv na jeho výsluhový dôchodok.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

poopravím Zita4, čo sa týka zníženej sadzby na SP, zamestnanec, ktorý má aj viac pracovných pomerov súbežne, môže si uplatniť zníženie sadzby na SP u každého zamestnávateľa, z uvedeného vyplýva, že nebude mať duplicitu, nič nemusí vracať. Zníženú sadzbu na SP si môže uplatniť len jeden z rodičov - to je len podmienky a nie, že len u jedného zamestnávateľa, tak ako je to v prípade nezdaniteľnej položky, resp. DB.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vďaka za odpovede. Pokiaľ som správne pochopila zníženú sadzbu si môže uplataniť aj v priebehu mesiaca, nie je podmienkou, že to musí byť od 1. dňa v mesiaci. Ak podpísal oba "Vyhlásenia " je to na ňom a nepredkladá žiadne doklady od predchádzajúceho zamestnávateľa. Čo sa týka štúdia na VŠ v Čechách. Aké máte skúsenosti s Potvrdeniami o návšteve školy ? Stretli ste sa už niekto s vyššie spomínamým "ZOZNAMOM" ?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Znížená sadzba na SP je O.K.

Čo sa týka uplatnenia nezdaniteľnej časti a daňového bonusu, ak zamestnanec podpíše vyhlásenie do 30 dní odo dňa vzniku pracovného pomeru, má nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti a DB už v mesiaci v ktorom vznikol pracovní pomer (bez ohľadu na to či je vstup k 1. dňu v mesiaci alebo iný dátum). Zamestnanec má povinnosť u prechádzajúceho zamestnávateľa uviesť vo vyhlásení do kedy si uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť a DB. Ty ako nový zamestnávateľ to skúmať nemusíš. Koniec koncov sa to vyrovná v ročnom zúčtovaní, tak ako uvádza Zita4.

Čo sa týka študenta na VŠ v čechách, pri posudzovaní štandardnej dĺžky štúdia treba vychádzať z konkrétneho potvrdenia školy. Ak máš pochybnosti, či uvedenú štúdium je ekvivalentné so štúdiom na VŠ v SR, môžeš žiadať od zamestnanca, alebo aj Ty môžeš požiadať o vyjadrenie Ústav tinformácii a prognóz školstva, Strediska pre ekvivalenciu dokladov o vzdelaní, Staré grunty 52, 842 44 Bratislava. V súčasnosti "zoznam" MŠ SR nevydalo, z dôvodu každoročných zmien, zriaďovaní a zrušovaní škôl.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vďaka za kontakt si SUPER!!!
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Ahojte poraďáci, mzdy robím len od januára a idem prvý krát pýtať potvrdenia o návšteve školy. Podľa čoho mám vedieť od koho každého ich pýtať? Nad 16 rokov, alebo akonáhle je na strednej? A ako v prípade reálneho gymnázia?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

V súlade so zákonom č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa (na ktorý sa odvoláva zákon o dani z príjmov) sa za nezaopatrené dieťa považuje dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak sa napr. sústavne pripravujú na povolanie štúdiom.
Z uvedeného vyplýva, že zamestnanec je povinný preukazovať každoročne skutočnosť, že dieťa sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, tzn., že takéto potvrdenie budeš pýtať len od zamestnancov, ktorých deti ukončili povinnú školskú dochádzku, ktorá je desaťročná a trvá spravidla do obdobia v ktorom dovŕšili 16 rokov veku.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

..ukončili povinnú školskú dochádzku, ktorá je desaťročná a trvá spravidla do obdobia v ktorom dovŕšili 16 rokov veku.[/QUOTE]
Vdaka za odpoveď, no práve túto vetu som chcela vysvetliť.
Mám pýtať potvrdenie keď je dieťa v kvinte?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

MáriaPaM
Mám pýtať potvrdenie keď je dieťa v kvinte?
Ak v tomto roku dovŕši vek 16 rokov, tak potrebuješ potvrdenie o návšteve školy alebo potvrdenie od ÚPSVaR o vyplácaní PnD.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Zita4
Ak v tomto roku dovŕši vek 16 rokov, tak potrebuješ potvrdenie o návšteve školy alebo potvrdenie od ÚPSVaR o vyplácaní PnD.
Vďaka, idem si pozrieť, kto v tomto šk. roku dovŕši 16.
0 0
stonozka stonozka

stonozka je offline (nepripojený) stonozka

Chcela by som sa spýtať či má nárok zamestnanec v septembri na daňový bonus, keď 20.9.2005 jeho dieťa skončilo VŠ (opravný termín štátnic).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať