Zavrieť

Porady

zrušenie konatela

dobrý den

chcem Vás poprosiť o radu ak niekto je konatel v spoločnosti a chce odtial vystupit ako to je?majitel nemá čas vymeniť konatela. A je možné, že daný majitel ak je občan Nemecka, ale trvalý pobyt má už na Slovensku aby bol on konatel a čo k tomu treba?dakkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubaluba je offline (nepripojený) bubaluba

    bubaluba
    Dobry den,

    Nie som si ista, ci som presne pochopila Vasu otazku, ale ak ste mali na mysli vymenu konatela v s.r.o., pricom specificky sa ma stat konatelom obcan s nemeckom statnou prislusnostou, malo by to byt jednoducho mozne.
    Podla mojho nazoru by sa jednalo o ziadost o zmenu udajov zapisanych v obchodnom registri.
    Tento musi dokladovat do priloh: rozhodnutie spolocnosti o zruseni funkcie doterajsieho konatela; rozhodnutie spolocnosti o vymenovani noveho konatela do funkcie a jeho suhlas; identitu (pas); povolenie na pobyt v SR, cisty register trestov (z nemecka s uradne prelozenym prekladom) alebo casovo aj financne vyhodnejsie je ked poda vyhlasenie pred nemeckym zastupitelskym uradom v SR o vydanie "Affidavit" ze ma cisty register pre ucely vykonavania podnikatelskej cinnosti na Slovensku. (robi to US ambasada pre svojich obcanov a predpokladam, ze to zrejme pojde aj na nemeckej v tomto pripade, kazdopadne by som si tam vopred zavolala).

    Rozhodnutia musia obsahovat urcite skutocnosti, ale nakolko si nie som ista ci je pre vas tato informacia podstatna, vynecham ju.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.