Zavrieť

Porady

Kúpil som nehnuteľnosť od NEvlastníka.. čo robiť?

Vazeni poradaci,

som uz zufaly, kamarat mi poradil vasu stranku, snad mi niekto bude vediet pomoc...

Pred rokom som kupoval stavebny pozemok. Pozemok som nasiel cez inzerat cez RK. Pozemok som fyzicky videl, bol v obci pri Zvolene, pekne ohradeny plotom starym najmenej dvadsat rokov.

Pozemok ako bol ohradeny zjavne starym plotom uzival majitel od ktoreho som to kupoval. Spisala sa zmluva, vyplatil som ho a z hypoteky som zacal stavat. Hypoteka je na inu nehnutelnost. Zial, ked som chcel hypoteku previes na novopostaveny dom, zistil som, ze cast pozemku, ktory uzivam patri inemu majitelovi! Clovek od ktoreho som to kupil si to pred mnohymi rokmi prihradil ..

Problem je, ze skutocny majitel si tuto svoju cast narokuje. Ak mu ju ale odstupim - moj pozemok sa stane nevyuzitelnym!

Mozem sa nejako domahat svojich penazi?? Ak by som vedel ,aky je v skutocnosti tento pozemok - nekupil by som ho!

Dakujem!!
Naposledy upravil Dav : 31.08.09 at 13:27
Usporiadat
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

arizona Pozri príspevok
Táto téma sa síce už začala dávno poberať "iným smerom" ale jedno sa jej nedá zobrať. Upozorňuje na riziká, ktoré sa môžu prihodiť.

Nech je poučením pre všetkých , ktorí plánujú kupovať nejaký pozemok , aby si ho pred kúpou a vyplatením dali premerať, či naozaj kupujú to čo si myslia...

PS. Priznávam, že ma takéto niečo nenapadlo a pri kúpe pozemku som si ho tiež nedala premerať, spoliehala som sa na oplotenie a na to, že to naoko sedelo s nákresom z katastra. Po prečítaní tejto témy mám strach, či náhodou nesadím na susedovom

Prepac ale nemas pravdu . Ja som si pred kupou stavby overoval kto je vlastnik parcely na ktorej stavba stoji a ci je mozne ju odkupit a po kupe budovy som si nechal vyhotovit aj LV na pravne ukony /vlastnik pozem. fond SR / a nakoniec ked som chcel odkupit pozemok zazracne sa zistilo ze vlastnikom je niekto iny a ja si s tym LV mozem vies co. Pozri temu Stavba na cudzom pozemku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať