Zavrieť

Porady

Kvet do kupelne

Prosim poradte.Byvam v byte,takze v kupelni nemam okno. Velmi by som tam chcela mat nejaky kvet. V kupelni mam pult a na to by som potrebovala nieco zelene. Zatial mam tam bambus,ale sa mu tam velmi nedari. Co by ste mi poradili?
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak napríklad akváriové rastliny rastú často len pod "umelými biožiarivkami" a úspešne. Otázka je, koľko hodín bude "kristinagabi" svietiť pravideľne, aby kvet netrpel. Treba však pripomenúť, že žiarivka musí byť špeciálna z akvaristickýxh potrieb.
Naozaj mi ale jednoduchšie príde raz alebo radšej 2x za týždeň premiestniť rovnaké kvety. Dva sú v "idealnych" podmienkach za oknom jeden je v temnej samotke v kúpelke a pravidelne kolujú.
Ešte lepšie je kombinácia týchto dvoch metód.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
wabi Pozri príspevok
Tak napríklad akváriové rastliny rastú často len pod "umelými biožiarivkami" a úspešne. Otázka je, koľko hodín bude "kristinagabi" svietiť pravideľne, aby kvet netrpel. Treba však pripomenúť, že žiarivka musí byť špeciálna z akvaristickýxh potrieb.
Naozaj mi ale jednoduchšie príde raz alebo radšej 2x za týždeň premiestniť rovnaké kvety. Dva sú v "idealnych" podmienkach za oknom jeden je v temnej samotke v kúpelke a pravidelne kolujú.
Ešte lepšie je kombinácia týchto dvoch metód.
Netreba špeciálne žiarovky, to je len marketing, toto sú vyskúšané veci, tu ale aj inde o tom píšu ľudia, čo s tým majú skúsenosti:
http://www.masozravky.sk/forum/viewt...?t=80&start=45
Pestovanie rastlín v nejakej osvetlenej väčšej alebo menšej vitríne je komplikované a drahé, ale keď sa to dobre urobí, je to veľmi pekné. Fajnšmekri si môžu pestovať veci, čo by na okne nerástli, ale o to asi v tejto diskusii nejde.
Držím palce.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja ten môj lopatkovec neprekladám a asi mu fakt vyhovuje, že je v tom prítmí celé dni. Svieti mu iba neónka, aj to len vtedy, keď sme v kuchyni. Keby sa mu nedarilo, tak to sem nepíšem...
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
AlaNR Pozri príspevok
Ja ten môj lopatkovec neprekladám a asi mu fakt vyhovuje, že je v tom prítmí celé dni. Svieti mu iba neónka, aj to len vtedy, keď sme v kuchyni. Keby sa mu nedarilo, tak to sem nepíšem...
no hej, ale ty spomínaš prítmie a občas prenikavé svetlo z neónky. Kriristinagabi nemá vôbec okno v kúpeľke, teda nepreniká žiadne svetielko, nie je dlhodobo žiadne prítmie a nestrávi až toľko času v kúpeľke ako ty v kuchyni a to je velikánsky rozdiel.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať