Zavrieť

Porady

AKO ZAČAŤ

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
Mám možnosť dostať Hypoúver 33000 eur. Chcel by som stavať, alebo rekonštruovať. Neviem do čoho sa pustiť. Po pravde 33000 eur nie je až tak veľa. Ak kúpim starší dom, neostane na opravu. Ak kúpim pozemok a vybavím všetky potrebná potvrdenia, tak neostane toho veľa na stavanie. Väčší úver sa mi už asi nepodarí získať. Poradte čo s tým miliónom sa dá spraviť?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

jar88 Pozri príspevok
Je aj možnosť, ako bývať úplne bez nákladov. BEZ STOŽIAROV
Naozaj stačí, ak ľudia začnú aspoň trochu rozmýšľať. Fantázii sa predsa medze nekladú.
Celková plocha pozemkov v spodnej rade je 3000 m2, ako v hornom rade. Parcelu č.4 používajú majitelia parciel označených číslom 7. Každý z nich si kúpi vlastnú parcelu č.7 (450 m2) a jednu parcelu č.4/a (150 m2). Na parcele č.7 si postaví rodinný dom a na parcele č.4/a si postaví nájomné garzonky.
Počítajme že jeden z vlastníkov si nechá postaviť RD 9x12=108 m2 plus 8 garzoniek na parcele č.4/a(150m2) a č.4/b(150m2).
Spolu to má 450 m2 na parcelu č.7 a 300 m2 na parcelu č.4/a-4/b. Celkom 750 m2 po 50 €/m2 (pozemky 37.500 €).
Cena stavby; RD 108 m2/800 € (86.400 €).//Gazonkam dajme tých 9x4=36 m2 a keď že ich máme 8 je to 288 m2, ale už len po 600 €/m2. To je 600x288=172.800 €.
Cena stavieb bude 86.400 + 172.800 = 259.200 €
Stavby a pozemky spolu sú za 296.700 €.
Ak bude cena nájmu za garzonku 250 €/mes. tak za 8 garzoniek to bude 2000 €/mes.

Splátka hypotéky pri úroku 6,46% na 30 rokov 1.868 €/mes. Celkom bude za 30 rokov zaplatené 672.317 €, ale nie z platu, ale z nájmov.

Má to aj rezervu ak by bolo prenajatých len 6 garzoniek a len po 200 €/mes je to 1200 € a do 1868 € treba doplatiť 668 €. Tých 668 € a viac platia ostatní sústavne a my len výnimočne.
Hypoteku 296700eur nedaju hocikomu, ale inak moze byt. Ked to tak spravi kazdy, ucrite nebude problem. Pre par jednotlivco je to fasa napad, celoplosne nemozne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ciners Pozri príspevok
Hypoteku 296700eur nedaju hocikomu, ale inak moze byt. Ked to tak spravi kazdy, ucrite nebude problem. Pre par jednotlivco je to fasa napad, celoplosne nemozne.
Píšem, že fantázii sa medze nekladú.
Dodatočne som to podčiarkol.
Ďalšia možnosť je, ak sa tých 296.700 € skladá z dvoch samostatných hypoték.
Môžu to byť dvaja bratia. otec a syn. Dokonca to môžu byť aj svokor a otec a syn s nevestou. Môžu predať panelák. (treba vymenovať každú možnosť ?)
Treba naozaj rozmýšlať a uvedomiť si kde je sila. (sila je v priateľoch, kamarátoch, v rodine atd.)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja si myslim, ze sila je v tom, ze sme este nepochopili,ze zlate casy bohatnutia na nehnutelnostiach su prec. Sposobilo to krizu raz a ked sa to nezmeni sposobi to zase. Trh je prirodny jav, plati v nom rovnovaha ponuky a dopytu, ked sa to rposte neda platit za tu bublinu okolo byvania,tak sa to raz neda, nebude dopyt, ponuka sa bude musiet zmenit,len som zvedavy,kolko potrva nasim developerom to pochopit. Ja ti nechem oponovat, napady mas dobre, len treba zmenit cele zmyslanie. V Amerike uz isli ceny nehnutelnosti dole, nemali na vyber, u nas sa drzia dufajuc, ze este sa par ludi nabali.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
Počul už niekto o domoch za babku???? Je to lacné a za 30 dní uskutočnitelné bývanie. webareal.sk/domzababku
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dve stavebné unibunky vyjdú lacnejšie.A po použití sa ešte dajú predať.
http://www.containex.sk/SK/ERRCtr_ShowroominSK.aspx
http://www.containex.sk/SK/sanitarny_kontajner.aspx
Len musíte dávať pozor aby ho nečmajzli.
Naposledy upravil 220870 : 17.09.09 at 21:43
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize ked nieje dom pevne spojeny so zemou tak nepotrebuje stavebne povolenie? to ako spravim betonove patky a na to vyrobim kontajnery a vsetko ej v pohode?
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
no ved práve to, že mi to pripadá ako domček na stračej nôžke Akú to má vlastne pevnosť? atd.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
no jak sa na to pozerám, stale mi nejde do hlavy ako sa ten domček postavý bez základov. To ako že len ta kde príde tam položím?? luckys.meu.zoznam.sk
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

skrecok233
posielal som ti správu. Dostal si ju?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
skrecok233 Pozri príspevok
Mám možnosť dostať Hypoúver 33000 eur. Chcel by som stavať, alebo rekonštruovať. Neviem do čoho sa pustiť. Po pravde 33000 eur nie je až tak veľa. Ak kúpim starší dom, neostane na opravu. Ak kúpim pozemok a vybavím všetky potrebná potvrdenia, tak neostane toho veľa na stavanie. Väčší úver sa mi už asi nepodarí získať. Poradte čo s tým miliónom sa dá spraviť?
Musíš hľadať ...
Ja som našiel , síce po 1/2 roku sondovania hore - dole , no som spokojný , akurát vymaľovať musím ...

Ale na druhej strane , neviem , v ktorej lokalite sa pohybuješ ....čiže nepatrí mi posudzovať ..

Ale

občas sa pozriem na JoJ reláciu Nové bývanie ...keď vidím tie nároky tých potencionálnych kupcov , je mi na oné ....
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
jar88 Pozri príspevok
skrecok233
posielal som ti správu. Dostal si ju?
Ano dostal. A pochopil som aj tvoju teoriu o splácaní pôžičky pomocou nájomníkov. Zvažujem všetky možnosti.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
ja keď počujem , že niekto kúpi starší dom na bývanie a ide ho prerábať, tak sa mi postavia všetky chlpy!...je to nekonečné dielo,lebo keď kúpiš strarší dom v "relatívne dobrom stave", tak postupne zisťujem čo všetko je tam zle a treba pretobiť.. ja som s manželom stavala nový dom, peniaze sme nemali, nestavali sme žiadny luxus, ale podarilo sa to s dvoma menšími úvermi a šikovnými stavebnými partiami... keby som sa mala rozhodnúť dnes a nemala dosť peňazí na dom , kúpila by som byt a časom nejakú víkendovú chalu, alebo staršiu drevenicu a tam si môžeš zariadiť pekné bývanie na relax.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
Nooo nie každý by chcel bývať v králikárni, čiže v byte. A kto je skromnejší, tak dokáže prerábať aj starší dom. Preto že nie každý má možnosť financovať novostavbu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať