Zavrieť

Porady

Výtok z tehly

Z tehly vo vymurovanej priečke začala po nahodení vápennej omietky vytekať nejaká tekutina - a neviem čo to je. Priečka sa murovala zo starších tehál. Obrázky v prílohe. Poradí niekto?
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Milan.Žiška Pozri príspevok
Aké bolo počasie keď si robil priečku nemohlo do nej zatiecť a teraz to pomaly vyráža na naj slabšom mieste.
Nemohlo - do domu nezateká. Priečka je stavaná medzi podlahou a existujúcim stropom. Strop je dutý skladba v prereze zdola nahor asi takáto: omietka - rabicové pletivo - dosky pribité na trámoch - trám (ktorý vytvára vzduchovú medzeru - opäť dosky na hornej časti trámu - betónový poter.

Jediné narušenie čo mi prichádza do úvahy je komín (cca 0,6m od miesta kde voda vyteká) a zabetónovaný otvor (zrušené schodíky na pôjd, cca 0,5 m od toho miesta). Voda sa tam mohla dostať buď z betónu, ktorým sme zalepili ten otvor, alebo cez komín. Inak v tom nevidím žiadnu logiku...

Ešte sa poriadne kuknem na komín aj ten otvor...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ten komín to je ono.Zicher.Takéto ale menšie fľaky robia búračkové tehly z komínov.0,6m nie je až tak ďaleko.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Nebolo času to riešiť, ale výtok (takmer) prestal. Ostal len hrdzavý fľak. Pútnické miesto sa nekoná.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Záleží od toho, kde bola pred tým tá tehla použitá. Mohla bzť vo vlkej stavbe a nasala vlhkosť. Najhoršie sú tehly, ktoré boli pred novým použitím v starých maštaliach.
Skús obúrať omietku šršie než je tá vada, vyškrabať aj špáry ako sa budú dať a použiť sanačnú omietku aj do špár aj na omietnutie. Urob to z oboch strán
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Problém vyriešený aj bez búrania, a verím že natrvalo. Výtok prestal, všetko suché. Priebežne si to ešte budem sledovať.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

A je po "zjavení". Toľká škoda.
No nič len tá kúpelňa ostáva.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Melnick Pozri príspevok
My sa dobre bavíme, ale dolfort má asi skutočne problém. Prepáč mi dolfort, ale keď už z toho naozaj chceme urobiť pútnické miesto, pozri sa dobre na 2 fotografiu . Rozdeľ ju na tri časti. V hornej tretine fotografie,hneď nad pomyselnou deliacou čiarou ja vidím bradatú tvár a máš to. Volaj ihneď médiá .
Vidí ju tam ešte niekto????
Ja tam vidím Simpsona
Simpson_zjavenie.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať