Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Zamestnávame študenta s ktorým máme podpísanú DOVP s tým, že odmena mu bude vyplatená po uplynutí štvrťroka.
Príklad: mzda 4/05-2100
5/05-3500
6/05-4000
spolu: -9600,-
Má u nás podpísané vyhlásenie. Môžem mu odpočítateľnú položku vynásobiť tromi?
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Zamestnávame študenta s ktorým máme podpísanú DOVP s tým, že odmena mu bude vyplatená po uplynutí štvrťroka.
Príklad: mzda 4/05-2100
5/05-3500
6/05-4000
spolu: -9600,-
Má u nás podpísané vyhlásenie. Môžem mu odpočítateľnú položku vynásobiť tromi?
0 0
lucluc lucluc

lucluc je offline (nepripojený) lucluc

Ahojte.Je DBPS ohranicena max.poctom odpracovanych hodin za rok ako je to v DVP alebo je pocet odpracovanych hodin neobmedzeny ? Viem len ze priemerny rozvrh odpracovanych hodin nesmie presiahnut polovicu tyzdenneho pracovneho casu. Dakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Podľa § 227 Zákonníka práce : DoBPS môže zamestnávateľ uzatvoriť s FO, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Lucluc, iné obmedzenie nie je. Treba si dať iba pozor, ak máte stanovený prac. čas 37,5 hod týždenne, tak môže v priemere odrobiť iba 18,75 hod.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jankaaa
Zamestnávame študenta s ktorým máme podpísanú DOVP s tým, že odmena mu bude vyplatená po uplynutí štvrťroka.
Príklad: mzda 4/05-2100
5/05-3500
6/05-4000
spolu: -9600,-
Má u nás podpísané vyhlásenie. Môžem mu odpočítateľnú položku vynásobiť tromi?
Môžeš, ak použiješ §35 ods.9 zákona o dani z príjmu :"Zamestnávateľ, ...ktorý vypláca zdaniteľnú mzdu naraz za viac kalendárnych mesiacov ..., vypočíta predavok na daň a prizná a vyplatí daňový bonus tak, ako by bola zdaniteľná mzda vyplatená v jednotlivých mesiacoch, ak je tento spôsob zdanenia pre zamestnanca výhodnejší." Musí mať ale podpísané daňové vyhlásenie od 4.mesiaca.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či môže študent zamestnaný na DoBŠ odrobiť aj dvanástky a či môže robiť aj nočné? Ďakujem
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Študent môže odpracovať max. 1/2 prac. úväzok.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
baranovicova
Študent môže odpracovať max. 1/2 prac. úväzok.
Takže na to, že som chcela zamestnať študenta na prázdniny ako strážnika parkoviska na dvanástky, môžem zabudnúť.

Ak by som ale chcela zamestnať na túto prácu človeka na skrátený pracovný úväzok, tak by to šlo? Tam platí max. 20 hod. týždenne? Dala by som mu napr. jednu dvanástku do týždňa.

Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Janka6685:

Stokrát na Porade preberaná finta - rozsah práce na DoBPŠ sa posudzuje v PRIEMERE za celý čas trvania dohody.

Takže ak za dva letné mesiace má študent pracovať na dvanástky, treba dohodu uzatvoriť na dlhší čas tak, aby to v priemere vyšlo na "štvorky".

Napr. dohodu neuzatvorte na júl a august ale predĺžte ju až do decembra. V septembri až decembri pritom odrobí 0 hod, v priemere ale 4 hod denne.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
p. Mihál, mám na Vás dotaz, nie som mzdová účtovníčka, ale kolegyňa mi tvrdí, že pri dohode o brigádnickej práci študenta sa odvádza len 19% daň, a 0,8% pre úrazové poistenie nie. Viete mi poradiť, kto z nás má pravdu? Hľadala som to tu, ale našla som len zdravotné. Vopred ďakujem.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Pri študentoch sa odvádza tiež 0,8% na úrazové poistenie
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aj pri dohodách o vykonaní práce aj pri dohodách o brig.práci študentov sa odvádza 0,8% na úrazové poistenie.

Medzi týmito dvoma druhmi dohôd nie je žiaden rozdiel, pokiaľ ide o daňové a odvodové povinnosti.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem! A teraz čo, mám jej dať postih, že ma neposlúchla, či ju radšej ubiť?!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti nič iné Ti nepomôže, len mať pevné nervy. A 0,8% platí tak ako písali všetci predo mnou.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jozef Mihál
Janka6685:

Stokrát na Porade preberaná finta - rozsah práce na DoBPŠ sa posudzuje v PRIEMERE za celý čas trvania dohody.

Takže ak za dva letné mesiace má študent pracovať na dvanástky, treba dohodu uzatvoriť na dlhší čas tak, aby to v priemere vyšlo na "štvorky".

Napr. dohodu neuzatvorte na júl a august ale predĺžte ju až do decembra. V septembri až decembri pritom odrobí 0 hod, v priemere ale 4 hod denne.
Vďaka za odpoveď, ale čo ak príde kontrola a zistí, že robí dvanástky? Jedná sa o stráženie objektu, kde je zrejmé, že študent neodrobí denne len štyri hodiny. Ospravedlňujem sa za svoju naivitu, ale som ešte mladá neskúsená. Ako sa to rieši?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ale veď ten študent bude OFICÍÁLNE robiť dvanástky, nič netreba skrývať. Lebo v danom čase je pre zamestnávateľa potrebné, aby robil dvanástky. A v septembri bude robiť "nulky".
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Áno Janka, - ide o priemer, keď ho potrebuješ (v ten deň keď príde napríklad kontrola) tak robí dvanástku ... povieš, že je to len výnimočne a že to vyšlo akurát na tento deň.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Darana
Áno Janka, - ide o priemer, keď ho potrebuješ (v ten deň keď príde napríklad kontrola) tak robí dvanástku ... povieš, že je to len výnimočne a že to vyšlo akurát na tento deň.
Vôbec to nemusí byť "výnimočne". Normálne oficiálne bude robiť 12-ky. Tak ako píše JM 1/2 prac.fondu sa posudzuje v súčte počas celého trvania dohody. Ak uzavrie DoBPŠ od 1.7. do 31.12., pri 40hod.prac.týždni je fond pracovnej doby za tento čas 1048 hodín. Polovica fondu je 524 hodín. 524/12 je 43. Takže môže odrobiť 43 dvanástok a kľudne ich môže odrobiť v mesiacoch júl a august, a od septembra nemusí odrobiť nič. A je to úplne v poriadku.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ešte úprava predchádzajúceho môjho príspevku.

To stráženie by sa mohlo považovať za 2-zmennú preádzku, resp. nepretržitú prevádzku, tam je určený pracovný čas 38,75 hod. týždenne resp. 37,5 hodín týždenne. Tak si ten počet možných 12-tok prepočítajte na tieto časy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať