Zavrieť

Porady

Mazanie súkromných správ na Porade

admin
Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tak ono to tu už máme niekoľko rokov že sa nadáva aj na to že sa tu robí poriadok aj na to že je tu neporiadok.
Dlhú dobu tu máme aj možnosť aby každý prispel k sprehľadneniu a moderovaniu tém, pritom stačí tak málo dať príspevku palec dole a bude prehľadným.
Toto nie je o Porade, to je o ľuďoch. Neustále unášanie témy mimo témy, invektívne príspevky atď.
Či to je tu alebo niekde inde, proste ľudia začnú mať narážky, nepochopia sa a už je po dobrých vzťahoch a začnú útoky.
Je to tak vo všetkých vzťahoch na všetkých úrovniach. Je to zasa o ľuďoch či si dokážu vytvoriť dobré prostredie alebo nie.

Netreba však zasa zveličovať, na to koľko tu je tém a ľudí, Porada má stále dobrú úroveň. Drvivá väčšina tém tu rieši problém. Samozrejme kričia tie problémové, lebo tam sú tí najhlasnejší...
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Reakciu k miniPoradám som napísal tu:
http://www.porada.sk/t124584-k-comu-...iniporady.html
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stefan2005 Pozri príspevok
Žial, obe názorové strany majú svoju pravdu. Pokiaľ sa stotožníme aj s názorom, je demokracia je konsenzus ovládaných a vládnucich, tak musíme
strpieť aj to, s čím zásadne nesúhlasíme. Ak sme sa dobrovoľne prihlásili niekde, napr. na Poradu, tak pokiaľ sa tak vyvinie situácia, buď strpíme určité zásahy do svojich ideálnych predstáv, alebo si zvolíme inú cestu, napr. citujem Sondaw: "Dnes tedy se přidávám k těm, kteří sem chodí už jen sporadicky a z nostalgie." A žial napĺňajú sa aj jej slová, že "když někdo z nás z Porady odejde, nic se nestane". A musím konštatovať, že pomaličky sa strácajú nicky, ktoré som veľmi rád čítal, vážil si ich názory, pretože boli prezentované inteligentne, nekonfrontačne, na odbornej úrovni. Zahlcujú ich príspevky, ktoré nič nehovoria, nabaľujú na Poradu balast, ktorý ju čím ďalej, tým väčšmi robí neprehľadnejším, ba čo je horšie, konfrontačnejším.
Priznám sa, vkladám určitú nádej pre zachovanie odborných diskusií do projektu "miniporád", ktorej členmi budú iba nicky, ktorým zakladateľ miniporady pošle pozvánku. Veľmi rád si totiž podiskutujem na odborné téma o účtovníctve, daniach, počítačoch, a pod. s ľudmi, ktorí sa vedia vyjadriť bez invektív a k meritu veci. To neznamená, že ak budem vedieť a mať čas, že nepomôžem nejakou odpoveďou aj v stávajúcej Porade. Ak v tom balaste nájdem tú zaujímavú otázku...
Porada je subsystém systému. Je bezúhonná, je konfrontačná, je nezištná aj zištná, priateľská aj nepriateľská. Je taká, aký je sám život. Ak príde niekto, kto neustále porušuje všetko, všetko, všetko, treba aby zakročil najpovolanejší. Tak je to aj v bežnom živote. Ak poruším spoločenskú normu, preobracajú mi posteľ do poslednej koštrnky. Súkromná správa na Porade je niečo iné ako súkromná sprava v mojom emaily. Aj tento názor bol pre mňa niekedy neprijateľný. Dnes som svoj názor prehodnotila. Ak si to tisíchlavý nechce uvedomiť, dá sa proti tomu uplatniť systém väčšiny. Ak nepomôže, systém Richarda. V ostatných prípadoch verím, že anonymita ss je zachovaná, a to, čo do nich píšem je takého obsahu, aby mi neprekážalo, ak ich v prípade potreby prečíta. Porada ma naučila mnohému. Aj ku korigovaniu téorií o demokracii. Aby nedochádzalo k anarchii. Ak na Porade vieme poradiť, môžeme sa aj zabaviť, môžeme aj skĺznuť. A vôbec sa nebudeme vymykať bežnému spoločenskému správaniu. Pekný deň.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ako pozerám, sú tu ľudia, ktorí nevedia, pravdepodobne z dôvodu svojej neznalosti problematiky, alebo, že neprečítali celú túto tému a reagujú iba na posledný príspevok. Neviem. Teda sa pokúsim môj príspevok vysvetliť, aby ho pochopili všetci.

Najprv všeobecne:

  • Nepáči sa mi, že niekto, hoci aj admin, správca, majiteľ, bez môjho vedomia navštívi môj účet a zmaže tam správu, ktorá bola adresovaná mne. Toto tvrdenie je všeobecné – týka sa to admina google, zoznamu, azet ... Uvedomujem si, že sa to maže z databázy ako takej. Nie tak, že admin otvára jednotlivé účty a maže správy. Je to iba taký paranoidný pocit :-)
  • Na druhej strane úplne chápem, že každého admina, že toto robí. Je zodpovedný za to, čo sa deje v jeho diskusnom fóre. Neviem, čo v týchto správach je napísané, ale tiež by sa mi nepáčilo, a spravil by som úplne všetko, aby som emaily, ktoré sú urážlivé, klamlivé, ktoré podrývajú ľudskú dôstojnosť vymazal. Hoci aj manuálne, editovaním databázy.
  • Viem, že Richard, náš admin, nemá čas, záujem, chuť čítať moje ss a tak isto nie ani ostatných.



TU JE CITÁT MARJANKAJi



Marjankaj, ako som pochopil, tak ak navrhnem, aby v scripte bolo uvedené

if text_v_súkromnej_správe="idiot" or "k...t" or "sviňa"
then správu_vymaž

tak som ŠTBák, alebo agent KGB, ale ak admin, ľubovoľného fóra sa prihlási ako admin a z databázy zmaže niektoré spamy manuálne, tak to je v poriadku? Môj návrh IBA bol ten, aby sa to zautomatizovalo. Po mojej komunikácii s Richardom, nieje to však vôbec jednoduché ako som si predstavoval.


TU JE CITÁT Wágnera


Wagner, ak si pozrieš pravidlá porady, tak takéto pravidlá sú tu zavedené a asi patríš medzi tých, čo nevedia o nich.
Ak si nový člen, taknemôžeš pripojiť do témy obrázok, súbor. Túto možnosť získaš, až keď napíšeš určité množstvo príspevkov. Teda, podľa Teba, Wagner, toto je o.k. a umožniť posielať spamy niekomu, kto si vytvorí konto a hneď môže spamovať nemá logiku? Pravidlá by neprispôsobivým jedincom skomplikovali život a nebavilo ich to, poprípade príspevky by sa mazali automaticky, samé, bez zásahu človeka. Tak ako sa spustí sám alarm.

Tento návrh by zamedzil neželanej osobe aby si vytvorila konto a urážala Richarda + iných. Ak by musela získať napr. 10 bodov a až potom by mohol spamovať, tak by ho to nebavilo. Lebo v tom momente ako ho Rišo vypne, tak si založí konto a musí byť dobrý a aktívny. A nie založiť a ubližovať v tom momente.

Systém, ktorý som uviedol používa napr. Google, Spamcop, Spamhouse, dokonca aj inteligentné filtre, ktoré má väčšina z vás v PC. Ale asi sú dielom ŠTB a KGB.

Môj návrh je o inom. Každý z tých, ktorí si
ctia súkromie svoje a iných uprednostnia kontrolu robota, ktorý hľadá reťazce a maže ich, resp. využije rutinu:

if 5_poraďákov_označilo_ss_ako_spam
then vymaž_správu_z_databázy
(tak to má napr. Google)

Svoj príspevok som upravil na základe „rozhovoru“ s Richardom. Uznávam, nemá to chlapec tak ľahké. A v niektorých bodoch som sa mýlil. Priznávam to. Robí skutočne čo sa dá.


Môj pocit do budúcna s ktorým sa chcem s Vami podeliť: Nemajte so zmazávania SPAMU, či už manuálneho, alebo automatického obavu (Mal som ho aj ja). Nieje to zásah do Vášho súkromia. Minimálne taký mám pocit po „rozhovore“ s Richardom. Naviac. Richard to celé mohol pred nami zatajiť a zvaliť to na nejaký sopfistikovaný filter. A nespravil to. Je otvorený a za to by sa NEMALO k takejto diskusii viac strhnúť.

******************************

ďakujem

Radovan
Naposledy upravil Richard : 26.11.09 at 11:20
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
No vyjadrím sa, lebo ja nešpicľujem a akékoľvek náznaky o tom považujem za šírenie klamstva... ani nikde v mojom účte nemôžem čítať správy druhých.... dá sa to jedine v databáze

Ak niekto nahlási správu tak mi príde jej obsah.

Jediné čo sa tu kedy vymazali, boli správy od jedného ******, čo je na 100tis registrovaných celkom pohoda... a to sa robí automatizovane vôbec nepozeráme čo písal, mažeme to tu rovno s kontom viacerí...

také filtre na hanlivé slová tu máme... akurát asi budem musieť rozšíriť databázu slov, ale aj to sa dá obísť.... všetko sa nedá odchytiť...

nemám dôvod kvôli jednému robiť filtre ako má google, až také jednoduché to nie je aby sa to nedalo rovnako jednoducho obchádzať.... napokon ani google ani nikto to nemá dokonalé...

Úplne mi postačuje jedno tlačítko na vymazanie všetkého od nežiadúcej osoby... roboty s ktorými bojujú roboty sa tu nedostanú...
Naposledy upravil Richard : 21.11.09 at 13:15
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Celý ten strach z mazania pramení v z toho že si členovia myslia že ak bolo niečo zmazané bolo to aj čítané.
Nie maže sa hromadne obsah, ktorý vytvoril vylúčený nick. Či to bol dobrý alebo zlý obsah to je jedno, jednoducho tu nemal byť nikdy vytvorený a práveže nikomu sa tu ani nechce sliediť a pozerať čo dotyčný písal.

Nemáme tu SBSkárov ktorý pri vchode strážia a kontrolujú kto tu príde a registruje sa. Máme nejaké možnosti, ale ak nechcem obmedziť ľuďom prístup tak sa tu môže dostať aj obťažujúci a vylúčený člen opakovane.

To máte ako keď sa na Vás niekto nalepí a nevie pochopiť že sa s nim nechcete stretávať a podobne. Nechcete ho počuť ani vidieť ani keby Vám prednášal sladké básničky. Obťažuje Vás a ak je to ***** tak to robí až kým nedostane po prstoch, či súdny zákaz...

Takže aj ja sa teraz idem obrátiť na políciu a vyšetrovateľov. Ak máte skúsenosti s tým ako Vás obťažoval, kontaktujte ma, zahrnieme to žaloby.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Charon Pozri príspevok

Marjankaj, ako som pochopil, tak ak navrhnem, aby v scripte bolo uvedené

if text_v_súkromnej_správe="idiot" or "k...t" or "sviňa"
then správu_vymaž


Keď si tú stránku dorobíš, tak daj aj link na ňu. Tiež ti ju môžeme popripomienkovať ako si ju môžeš vylepšiť.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ale tak Charon má zasa úprimnú snahu niečo navrhnúť, čo si ja osobne cením...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Richard Pozri príspevok
Celý ten strach z mazania pramení v z toho že si členovia myslia že ak bolo niečo zmazané bolo to aj čítané.
Nie maže sa hromadne obsah, ktorý vytvoril vylúčený nick. Či to bol dobrý alebo zlý obsah to je jedno, jednoducho tu nemal byť nikdy vytvorený a práveže nikomu sa tu ani nechce sliediť a pozerať čo dotyčný písal.
Richard. Myslím si, že v úvodnom príspevku si to všetko vysvetlil. Netreba k tomu nič dodať. Aspoň nie pre mňa. Ja som si tiež povedal svoj názor na mazanie SS. Je to tvoja stránka, ty si určil pravidlá, máš na to právo. Možno som sa dávnejšie nevyjadril k tejto problematike práve najcitlivejšie. Ak som sa ťa vtedy dotkol, tak to nebolo úmyselne.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
no tak keď niekto opakovne začne tvrdiť že tu niekto špicluje, tak sa musím voči takémuto nepravdivému tvrdeniu ohradiť...

asi by sme to tu už mali uzavrieť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať