Zavrieť

Porady

vydieranie

Dobrý deň
snáď som to zaradil do správnej témy.
Mám obrovský problém za ktorý si môžem sám. Bral som kolegovi zo skladu tovar(kradol) čo som mnohokrát oľutoval a hanbím sa za to. No prichytil ma a začali sa problémy. Dohodli sme sa že mu uhradím značne večiu čiastku o akú som ho pripravil a zabudneme na všetko(bez polície a súdovania). Čiastku som mu uhradil (nemám dôkaz) no on che stále ďalšie peniaze. Prosím poradte mi ako mám postupovať. Chcem mať čistý register trestov už po uhradení peňazí. Za porozumenie a rady vopred ĎAKUJEM
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
tak isto ako jeden nedokaze ze mu zaplatil ani druhy nedokaze ze mu ukradol.

ist na policiu moze byt zly napad.
Ako nedokáže že nič neukradol, ked ten vydierač povie že ho načapal . V sklade pri inventúre bude chýbať tovar.

Potom ak zadávateľ povie, že on mu zaplatil ( na čo nemá doklad a sa zadlžil ) komu uveria?

Tomu čo to nahlásil a vysvetlil ako prvý. Potom už zadávateľovi neuveria, že ho dotyčný vydieral. Preto si myslím, že polícia je najlepší nápad v danej situácii.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
Xanti, ja som ta nacapal. idem na policiu. to je aky dokaz?

ist na policiu znamena potencialne dve zapisy v reg.trestov (jeden pre kazdeho). preto neist moze byt lepsi napad.
Ked si ma načapal pri krádeži. Tak ten dôkaz Ti poskytne predsa inventúra.
Prečo myslíš, že sa robia pri vlámačkách inventúry v obchodoch. Aby vedeli čo a za akú hodnotu zmizlo a to je dôkaz.

Ved ak vykradnú obchod, tak iste minimálne alkohol u dotyčných nenájdeš lebo ho vypijú a to podľa tvojho chápania práva by znamenalo ... neni alkohol neni dôkaz takže dotyčný to neurobil....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
je to dokaz ze bola kradez. nie je to dokaz ze KTO ju spachal.
Ak je kamerový systém dôkaz je... ináč ma zaujíma čo by si poradil ty konkretne zadávateľovi aby urobil ....

Lebo si známy negovaním veškerých rád čo dávajú poraďáci na porade. Tak napíš tvoj postup čo by si robil v danom prípade ...

Btw. nejdem s tebou polemizovať a vytvárať varianty čo by a ako ....

Môj názor je jednoznačný, nepovedať nič vydieračovi ( nevyhrážať sa ) a ísť na políciu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Xanti Pozri príspevok
No práve preto píšem, nevarovať nevyhrážať sa policiou ale rovno konať. Ak vydierač netuší, že obeť pôjde na políciu tak nemá dôvod likvidovať dôkazy. A ked polícia ho prichyti pri čine, ( pri preberaní peňazí ) tak to je dôkaz.
Preberanie penazi samo o sebe nie je dokaz. Poznal som chlapika, po revolucii mal autobazar, a vydierali ho, dokonca to boli vraj danovaci. Najprv spravili kontrolu, mysleli si, ze nieco najdu a budu pytat peniaze do vacku, ale nenasli nic, tak na treti den na neho vytiahli take, ze: Si nam dlzny po X tis. Sk, on ze preco, oni, ze nemuselo by sa ti vratit decko zo skoly. Chlapik mal nejake konexie u policie, tak zorganizovali normalne kuklacov, pristihli ich pri preberani penazi, islo to na sud, a naposledy ked som s nim o tom hovoril, tak bol cely zdrchnuty, ze ti vydieraci asi maju konexie na sude, lebo ze sa to cele vraj "vysvetlilo" tym, ze mu len odovzdavali nejaku zalohu na auto...

Odvtedy som s nim o tom nehovoril, takze ani neviem, ako to nakoniec dopadlo. Rozhodne si myslim, ze ist na policiu by bol dobry napad vtedy, ak by bola nejaka zaruka, ze policia a sudy budu konat v zmysle zakona (alebo ze vobec budu konat) a spravodlivo. Bohuzial toto neplati, preto mnohi uprednostnuju ine formy dohody (vratane rucne-strucne) a casto su pri uplatneni spravodlivosti uspesnejsi ako pri oficialnom postupe. Tazko radit nakolko nikdy clovek nevie, ako by dany pripad po oznameni policii dopadol a kto vsetko by sa do toho zaangazoval.


Xanti Pozri príspevok
Bude sedieť vo väzbe a zamestnávateľ potom bude riešiť inventúru a podobné náležitosti.
Velmi tomu neverim. U nas sa casto vazba neuvaluje ani na tazsie zlociny.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

misomiso Pozri príspevok
Preberanie penazi samo o sebe nie je dokaz.
Vieš máš pravdu, s tým príbehom o tom známom. Nemal doklady, ale v dnešnej dobe už o úplatkoch a vydieraniach napr. lekárov sa dosť píše. A boli aj odsúdený, tak preto ja verím v spravodlivosť.

A navyše, čo zabráni vydieračovi aby do budúcna niečo sám nevzal zo skladu a nezvalil vinu na dotyčného? Ako sa potom bude brániť? Nijako, lebo vydierač je bezcharakterný. Ako nechcela by som existovať v takej firme.

Verím, že zadávateľ sa rozhodne správne.
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

no .... takže ešte som nedodal že jemu v tom sklade chýba viacero vecí s ktorými nemám nič spoločne ( to by sa dalo dokazáť o tom vedelo už predtým pár ľudí len nikto nevie koľko a čoho) a tou inventúrou by som nič nevyhral keby som mal zaplatiť čo mu tam všetko chýba .... večer sa mám stretnúť zo známim s kriminálky a ten mi už snáď poradí ako čo ..... dám vedieť
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
.... večer sa mám stretnúť zo známim s kriminálky a ten mi už snáď poradí ako čo ..... dám vedieť
no ako dopadlo to večerné stretnutie?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti Pozri príspevok
no ako dopadlo to večerné stretnutie?
fofok si možno prišiel trošku zažartovať. Občas mám na takých dobre vyvinutý čuch. Ak sa mýlim v tomto podozrení, potom mám na sklade ešte jedno. Že ak kradol, kradol z nakradnutého. A to je železobetón.
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

Xanti Pozri príspevok
no ako dopadlo to večerné stretnutie?
povedal že ide jednoznačne o vydieranie ..... v piatok alebo daktorý deň pojde za ním so mňou a skúsi sa to vyriešiť mimo súd ak nie pôjdeme cez políciu (vraj mi hrozí zápis do registra ale čo už za chyby sa platí) a jemu horzí basa .... tak uvidíme .....

žartovať by som nežartoval na takúto tému a bodaj by to bol len žart
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
povedal že ide jednoznačne o vydieranie ..... v piatok alebo daktorý deň pojde za ním so mňou a skúsi sa to vyriešiť mimo súd ak nie pôjdeme cez políciu (vraj mi hrozí zápis do registra ale čo už za chyby sa platí) a jemu horzí basa .... tak uvidíme .....

žartovať by som nežartoval na takúto tému a bodaj by to bol len žart
Tak tuším ťa zatiahne takým riešením ešte aj do horších problémov, hádam vie čo robí známy kriminalista ( môj názor nemal by to takto riešiť, zaváňa to dalším vydieraním sorry ). Ale ak zaberie pohovor ( čo neverím, lebo vydierač na teba pri najbližšej priležitosti našije krádež aby ťa očiernil pred zamestnávateľmi, a aj tak budeš mať zápis v registri ked ťa podrazí druhý krát vydierač ) tak budeš to mať fajn.
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

už tam nerobím .... skôr ako to stihol oznámiť šefstvu šefstvo mi dalo výpoveď deň pred predlýením zmluvy takže som ešte aj bez práce
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
už tam nerobím .... skôr ako to stihol oznámiť šefstvu šefstvo mi dalo výpoveď deň pred predlýením zmluvy takže som ešte aj bez práce
Urobia inventúru a podajú na teba trestné ešte.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
fofok Pozri príspevok
povedal že ide jednoznačne o vydieranie ..... v piatok alebo daktorý deň pojde za ním so mňou a skúsi sa to vyriešiť mimo súd ak nie pôjdeme cez políciu (vraj mi hrozí zápis do registra ale čo už za chyby sa platí) a jemu horzí basa .... tak uvidíme .....

žartovať by som nežartoval na takúto tému a bodaj by to bol len žart
Ak to nie je žart, tak potom mi dovoľ pripomenúť moju alternatívu č.2. Obávam sa, že spolu s kriminalistom tancujete na veľmi tenkom ľade. Máš dôkaz o tom, že Ťa obvinil z krádeže? Nemáš. Máš dôkaz o tom, že Ťa vydiera? Nemáš. Máš dôkaz o tom, že si mu dal finančné prostriedky? Nemáš. Si teda v tiesni. Minimálne dôkazovej. Ale ak máš zdravý rozum, tak máš šancu rozmýšľať. Ak chce pán podnikateľ od Teba náhradu škody, musí ju najskôr vyčísliť. Ak si kradol zo skladu, musel najskôr ukradnuté obstarať. Ak obstaral legálne, musí škodu legálne zaúčtovať. A legálne zaúčtovať jej náhradu. Požaduj písomne vyčíslenie škody na základe ústneho obvinenia z krádeže zaslané doporučeným listom. A potom sa ozvi, aká bude odpoveď. Teraz som neuvažovala ako poškodená, ani ako obvinená, ale ako ekonóm, ktorý niečo vie o tom, ako z toho ako tak vybŕdnuť. Lebo už teraz viem, že čosi nerobil pán majieľ skladu správne. Že čosi je na hrane zákona. Možno aj dvoch zákonov. A to je pre začiatok dosť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Ak to nie je žart, tak potom mi dovoľ pripomenúť moju alternatívu č.2. Obávam sa, že spolu s kriminalistom tancujete na veľmi tenkom ľade. súhlasím Máš dôkaz o tom, že Ťa obvinil z krádeže? Nemáš. Máš dôkaz o tom, že Ťa vydiera? Nemáš. Máš dôkaz o tom, že si mu dal finančné prostriedky? Nemáš. Si teda v tiesni. Minimálne dôkazovej. Ale ak máš zdravý rozum, tak máš šancu rozmýšľať. Ak chce pán podnikateľ od Teba náhradu škody, musí ju najskôr vyčísliť.škodu nechce podnikateľ ale zamestnanec, skladník ho vydiera Ak si kradol zo skladu, musel najskôr ukradnuté obstarať. Ak obstaral legálne, musí škodu legálne zaúčtovať. A legálne zaúčtovať jej náhradu. Požaduj písomne vyčíslenie škody na základe ústneho obvinenia z krádeže zaslané doporučeným listom. A potom sa ozvi, aká bude odpoveď. Teraz som neuvažovala ako poškodená, ani ako obvinená, ale ako ekonóm, ktorý niečo vie o tom, ako z toho ako tak vybŕdnuť. Lebo už teraz viem, že čosi nerobil pán majieľ skladu správne. Že čosi je na hrane zákona. Možno aj dvoch zákonov. A to je pre začiatok dosť.
odpovede v texte

Ale naozaj tancujú zadávateľ aj ten známy na tenkom lade, ten známy policajt môže prísť ešte aj o robotu. Tuším sa to volá zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Ak pôjde za tým skladníkom porozprávať sa a trošku postrašiť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti Pozri príspevok
odpovede v texte

Ale naozaj tancujú zadávateľ aj ten známy na tenkom lade, ten známy policajt môže prísť ešte aj o robotu. Tuším sa to volá zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Ak pôjde za tým skladníkom porozprávať sa a trošku postrašiť.
Ak je to tak, je to o to jednuduchšie. Ukončili s ním pracovný pomer. Výstupný list je bez záväzkov voči firme. Aspoň predpokladám. Skladník je hmotne zodpovedná osoba. Manko nie je ihneď odchod do kriminálu. Inventúra by preukázala, kde je pravda. Čo sa mi už asi nedozvieme, lebo...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Xanti Pozri príspevok
odpovede v texte

Ale naozaj tancujú zadávateľ aj ten známy na tenkom lade, ten známy policajt môže prísť ešte aj o robotu. Tuším sa to volá zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Ak pôjde za tým skladníkom porozprávať sa a trošku postrašiť.

Lenze taketo veci sa casto podari vyriest prave takto - jednoducho, zatial co "oficialny" postup je velmi zdlhavy, komplikovany a vo vysledku aj tak neisty.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

misomiso Pozri príspevok
Lenze taketo veci sa casto podari vyriest prave takto - jednoducho, zatial co "oficialny" postup je velmi zdlhavy, komplikovany a vo vysledku aj tak neisty.
Na rovinu,
keby ja som policajt tak do toho ma nikto nezatiahne. Nebudem riskovať svoju prácu aby som kvázi pomohla známemu. Sorry, ale známy mi rodinu nenakrmi ...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso Pozri príspevok
Lenze taketo veci sa casto podari vyriest prave takto - jednoducho, zatial co "oficialny" postup je velmi zdlhavy, komplikovany a vo vysledku aj tak neisty.
Miso, a aký je rozdiel medzi vydieraním a vydieraním?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
Miso, a aký je rozdiel medzi vydieraním a vydieraním?
Ziaden. Lenze v tomto pripade nema ist o vydierane. Ak policajt pride za niekym, kto sa dopusta protipravneho konania a vyzve ho a by od to ho upustil, pripadne ho (ako vystrahu) informuje, co ho "oficialne" caka, ak tak neurobi - tak nemoze ist v ziadnom pripade o vydieranie.

To je ako ked policajt vyriesi napr. prekrocenie rychosti o 100km/h iba dohovorom (napr preto, ze uz ma splneny plan a nechce sa mu uradovat) Pravdepodobne prekroci sice svoje pravomoci, v pripade vydierania sa pravdepodobne dopusti priestupku kazdy (nie len policajt) ktory o nom vie a neohlasi to, no v ziadnom pripade tu nejde o vydieranie. To si mylite pojmy.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vitamin_r Pozri príspevok
no ak chces opacny nazor, aby som obranil moju reputaciu ako neustaly oponovac: keby som bol ja ten kto vydiera, podal by som trestne oznamenie za kradez a zaroven za zneuzitie pravomoci verejneho cinitela.
Myslim, ze nepodal. To by si musel byt blazon. Kradez - mal by si problem, ze si to nenahlasil ihned - a to zneuzitie pravomoci - tazko by si to dokazoval. Urcite by to dotycny neriskoval, viac by stratil, ako ziskal. Myslim, ze dotycny vydierac by ocenil "priatelsky" rozhovor od vysetrovatela a fakt, ze mu bolo ponuknute to na prvy raz vyriesit pohovorom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať