Zavrieť

Porady

Šikanovanie zo strany pedagóga

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Môj syn začal chodiť do ôsmeho ročníka. Tretí rok má(me) problém s jednou učiteľkou, ktorá sa rozhodla, že mu bude ničiť život. Nerozumiem tomu, ale jej správaniu nerozumie ani synov triedny učiteľ, ani kolegyne a kolegovia učiteľky. Akýkoľvek pokus (absolútne slušné, korektné jednanie z mojej strany), ale ani zo strany triedneho učiteľa, u ktorého mám(e) plnú podporu stroskotajú na niečom, čo neviem definovať. Zosmiešňuje syna, ak odpovie, napíše písomku dobre, tak je to náhoda, ak sa hlási, ignoruje ho, zmena taktiky, že sa nehlási a nechá sa vyvolať a vie, je zosmiešnený. Ak niečo nevie, počúva v triede siahodlhé reči. Riaditeľka školy je jej priateľka. Sťažnosti iných rodičov berie riaditeľka na ľahkú váhu a mstí sa deťom.
Otázka: Čo robiť? Podať sťažnosť na inšpekciu? Tá príde, pozrie si hodinu, učiteľka zahrá pedagogičku hodnú Oscara a potom peklo? Zažalovať učiteľku a riaditeľku za šikanovanie? Syn musí dokončiť školu a dostať sa na dobrú strednú školu... Ak začnem tak, ako som vyššie napísal, nedostane sa nikam.
Doteraz som sa pokúšal všetko riešiť po dobrom. Neviem ako ďalej.
To v tomto štáte je žiak úplne bezmocný proti svojvôli učiteľa? A aj rodič?
Musí strpieť ponižovanie? Čo ak sa syn zrúti? Bude potom už neskoro? Prečo by mal odísť inak z veľmi dobrej školy on? Nech ide učiteľka s riaditeľkou.
Riešil z Vás niekto takýto problém? Ako? S akým výsledkom? Ďakujem za každý podnet.
Usporiadat
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

kaco11 Pozri príspevok
misoft s tým ohováraním som si nie istá. Kto o druhom oznámi nepravdivý údaj. A oni v podstate hovoria pravdu akurát ironicky, zosmiešňujú. To nie je výmysel. Ale v podstate súhlasím. Treba jej pohrozit. Mozno jej to osvieti hlavičku.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Charon Pozri príspevok
Zitulda, držím palce aj vám...
Ďakujem pekne
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Charon, ak by si niečo podnikol v tej Tvojej "veci", mohol by si nás tu potom informovať, aby sa aj ostatní mohli poučiť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak Charon, obrňte sa riadnou dávkou síl, pretože sme doma zažili šikanu pedagóga a boli sme z toho na pokraji nervového zrútenia.
Syn má 17 rokov a u spomínanej učiteľky mal v prvom ročníku na strednej škole z nemčiny jednotku, bol jej obľúbencom ospevovaným...V druhom ročníku sa však stalo niečo, čo zmenilo postoj vyučujúcej k môjmu synovi. Chlapci sa na jej hodine ohadzovali s krabičkou šňupacieho tabaku, ktorý patril môjmu synovi. Neviem odkiaľ ho mal, jednoducho pubertiakom sa zachcelo baviť. Po zistení, že tabak patrí môjmu synovi však vyučujúca obvinila môjho syna, že doniesol do školy semtex a obvinila ho z prechovávania drog. V tom čase som bola mimo Slovenska a nevedela som okamžite riešiť situáciu. Napriek tomu, že syn vyučujúcej tvrdil, že keď sa vrátim na SK, okamžite prídem do školy, osočovala ho, že doma nič nepovedal, na ďalších hodinách ho zosmiešňovala pred spolužiakmi, že akosi dobre nevyzerá, či opať niečo zobral, chlapci sa bavili, doslova tieto narážky zneužívali, len aby vyučovanie sa ďalej nieslo v duchu ako môj syn berie drogy. Pre chlapcov sranda do chvíle, kým invektívy nepokračovali tak ďaleko, až môj syn jednému spolužiakovi po škole nestrelil po papuli, nech už prestanú, že nikdy žiadne drogy nebral.
Hneď ako som sa vrátila na SK, kontaktovala som triednu učiteľku, čo sa deje. Tá bola dobre informovaná svojou kolegyňou, haló na škole bolo dokonalé, takže jediným riešením bolo vziať syna okamžite k lekárovi. Dala som mu spraviť testy na psychotropné látky, drogy a opiáty. Samozrejme, že bol čistý, takže som pekne výsledky testov vzala k riaditeľovi, prizvala som triednu aj vyučujúcu nemčiny. Nemčinárku som upozornila na to, že keby takto ako vyučujúca osočila žiaka niekde v inej krajine, obvinila ho bez akýchkoľvek dôkazov - určite by to malo dohru na súde, ale že som ochotná to nechať tak. A doporučila som riaditeľovi, aby pri akomkoľvek vážnom podozrení prizvali k šetreniu políciu a riešili veci regulérne.
Nemčinárka na mňa doslova v riaditeľni kričala, že môjmu synovi chýba láska /apropó, pani nie je vydatá a ani nemá deti/ na pán riaditeľ pravdepodobne v živote podobnú situáciu neriešil.
Synovi som samozrejme po tom všetkom vyčistila žalúdok, že na hodinách akokoľvek nudných má rešpektovať vyučujúceho a nebaviť sa so spolužiakmi. K riaditeľovi som prišla v čase po konferencii po prvom štvrťroku. Nemčinárka ho v tom čase nechala prepradnúť napriek tomu, že minulého roka u nej skončil s jednotkou.
Už vtedy mi bolo jasné, že toto bude boj ala ,,kto z koho " a teda som len skonštatovala, že budem trvať na komisionálnom preskúšaní.
Po tom všetkom boli cca 3 mesiace v kľude a naša nemčinárka začala doslova deptať syna na svojich hodinách. Syn to síce dlho nepovedal, až ku koncu školského roka oznámil, že nemčinárke na ňom doslova všetko vadí, zosmiešňuje ho pred spolužiakmi, ustavične komentuje ako vyzerá, narážala na jeho bledosť, apatickosť, vadili jej dokonca aj krátke nohavice, pretože keď si preložil nohu cez koleno, bolo mu vidno spodné prádlo.
A prišiel deň "D". Po koncoročnej konferencii dal môjmu synovi echo jeden z profesorov, že nemčinárka dala návrh môjmu synovi na trojku z chovania s podmienečným vylúčením zo školy. Údajne mal môj syn na hodine nemčiny hodiť plastovú fľašu. Keď som sa pýtala syna, či to spravil, tak mi odpovedal, že chlapci sa na jej hodine ohadzovali prázdnou fľašou, ale , že on na jej hodinách už ani necekne a sedí ako päť peňazí, že či ho považujem za blázna, že po všetkých tých starostiach by robil voloviny. Na otázku vyučujúcej kto do nej hodil fľašu samozrejme nebolo vinníka, všetci čušali ako partizáni. Ale nemčinárka už mala obeť, koniec roka využila na konferencii na pomstu a to tak úkladnú, že nebyť jedného jej kolegu v zbore, keby syn prišiel s vysvedčením s tak zníženou známkou zo správania, tak ho určite zabijem.
Neostávalo mi nič iné, ako zavolať triednej a žiadať ju vysvetlenie.
V školskom poriadku sa takéto zníženie známky zo správania dáva za 20 - 40 neospravedlnených hodín, vandalizmus, fajčenie v škole a okolí školy, poškodzovanie školského majetku atď. Nehovoriac o tom, že stačí v budúcom školskom roku v podmienke zabudnúť čo i len písanku, žiak zo školy letí. Na moju otázku triednej, čo z toho môj syn vykonal, kedy ma škola vyzvala k návšteve, či nejako písomne upozornila - triedna ostala ticho. Na moju otázku koľko profesorov zdvihlo ruku za takýto trest na konferncii a koľko z týchto profesorov môjho syna učí a pozná a koľko z nich mali so synom nejaký problém opäť ostalo ticho.
Keď som sa pýtala syna, čo chce robiť, tak mi povedal, že on nemôže robiť nič so slovami : ,,mami, som šikanovaný učiteľkou a tento boj jednoducho nemôžem vyhrať ! " Povedal mi, že je zúfalý a už ho nič nebaví, že už nikomu a ničomu neverí.
V živote som sa necítila bezradnejšia a nahnevanejšia zároveň. Napísala som oficiálny list riaditeľovi, že mi musí zdokladovať šetrenie a dokázať, že môj syn je vyvrheľ. V opačnom prípade hneď na druhý deň zavolám do školy médiá a podám trestné oznámenie nielen na vyučujúcu, ale aj na školu. Ešte v ten deň sme sa s riaditeľom stretli a čuduj sa svete, všetko zrazu akosi vyzeralo ináč. Požiadal nás o dva dni na premyslenie ako v danej situácii rozhodne.
Dopadlo to tak, že syn trojku z chovania s podmienečným vylúčením nedostal a tento rok už môjho syna spomínaná učiteľka nemčinu neučí.
Ale tie nervy neprajem nikomu.
Šikana zo strany pedagógov existuje, len sa o nej nehovorí.
Očakáva sa od našich detí úcta k vyučujúcemu, tak prečo aj naše deti nevedia dostať úctu, rešpekt a dôstojnosť zo strany vyučujúceho.

Nebojte sa rodičia ozvať, ale prv než začnete riešiť nepríjemnosti, vypočujte nielen svoje deti, ale aj ich spolužiakov, prípadne požiadajte o pomoc psychológa a pomôžte svojim deťom. Buďte nad vecou a riešte to.
Naposledy upravil danushka : 15.09.09 at 10:09
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

danushka, klobúk dolu, že si to dotiahla do zdarného konca.
Syn má podobný (ale nie až tak šialený) prípad na gympli so svojou angličtinárkou (tiež je slobodná, nemá deti). Nejako si spolu s mojím synom nesadli (on je totiž taký "rebel" - čo si myslí, povie nahlas aj za celú triedu). Nakoniec robil z angličtiny reparát, ale to je aj jeho chyba, pretože on jej hodiny totálne ignoroval. Ona síce má zvláštne vyučovacie postupy, slovíčka im len hovorí v priebehu hodiny, gramatiku nepíše na tabuľu (snáď len výnimočne). Zato im prefotila rôzne pomocné materiály... proste jej štýl vyučovania sa hodí skôr do nejakého kurzu príp. na vysokú školu. Chce od nich veľa, ale dokopy nevedia poriadne nič. Keď som sa na rodičovskom ozvala proti jej štýlu vedenia hodín, tak sa pridali aj ďalší rodičia, ale keď bola potom prizvaná aj táto pani učiteľka, už sa zrazu nikto ku mne nepridal. A samozrejme podľa tejto učiteľky som sa nemala čo ozývať, keďže môj syn stále vyrušuje, nepracuje, nerobí si DÚ... Viem, že majú problém zohnať angličtinárov, takže je to zbytočný boj. Snažím sa synovi vysvetliť, že tú angličtinu sa učí pre seba a nie pre pani učiteľku.
0 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

Takmer rovnaky problem mali znami s dcerou na strednej skole. Boli v koncoch, a tak nas prosili o radu. Poradila som im, a poradim aj tebe. Stazuj sa!!! Na školskej inšpekcii, na odbore skolstva aj na ministerstve. Vsade rozposli rovnaku staznost. Nemusis sa podpisat, aj tak su povinni ju presetrit. Ak sa podpises, musia ti dat vyrozumenie o celej zalezitosti. Rataj ale s tym, ze budu mapovat situaciu nie len medzi ucitelmi, ale aj ziakmi. U znamych to zabralo, a neverim, ze u vas nie. Od vtedy je dcera nasich znamych uspesna, vyrovnana a vyborne sa jej v skole dari. Dufam, ze to zabere aj u vas. Prajem vela stastia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslim, ze najucinnejsie je to zverejnit v mediach- a to som ucitelka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
Syn má 17 rokov a u spomínanej učiteľky mal v prvom ročníku na strednej škole z nemčiny jednotku, bol jej obľúbencom ospevovaným...V druhom ročníku sa však stalo niečo, čo zmenilo postoj vyučujúcej k môjmu synovi. Chlapci sa na jej hodine ohadzovali s krabičkou šňupacieho tabaku, ktorý patril môjmu synovi. Neviem odkiaľ ho mal, jednoducho pubertiakom sa zachcelo baviť. Po zistení, že tabak patrí môjmu synovi však vyučujúca obvinila môjho syna, že doniesol do školy semtex a obvinila ho z prechovávania drog.
Toto hádam nemyslela vážne , nakoľko to sú dve odlišné veci , ešte som nepočul o prípade , aby niekto šnupal semtex ....veľmi by si neulahodil , obyčajná umelá hmota ...

Inak , vôbec nedoniesol drogu , ale maximálne porušil poriadok školy / či ako sa to teraz volá / tým , že doniesol tabakový výrobok ....
To je asi taký priestupok , ako keby doniesol obyčajné Marlborky...

Čo sa týka snups , nie je problém si ho objednať - OFICIÁLNE - na internete ...kontakt samozrejme nedávam ...

Skúsila by pani pedagogička objednať si ten - SEMTEX - oficiálne ....do 24 hodín jej kukláči dvere vyvalia a byt / barák / na kúsky rozoberú ....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
Toto hádam nemyslela vážne , nakoľko to sú dve odlišné veci , ešte som nepočul o prípade , aby niekto šnupal semtex ....veľmi by si neulahodil , obyčajná umelá hmota ...

Inak , vôbec nedoniesol drogu , ale maximálne porušil poriadok školy / či ako sa to teraz volá / tým , že doniesol tabakový výrobok ....
To je asi taký priestupok , ako keby doniesol obyčajné Marlborky...

Čo sa týka snups , nie je problém si ho objednať - OFICIÁLNE - na internete ...kontakt samozrejme nedávam ...

Skúsila by pani pedagogička objednať si ten - SEMTEX - oficiálne ....do 24 hodín jej kukláči dvere vyvalia a byt / barák / na kúsky rozoberú ....
Ale áno Juraj, pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga. Samozrejme, že sa chlapci poriadne bavili, takto sa zhovadiť dokáže dnes asi máloktorý vysokoškolsky vzdelaný človek. Len sa to akosi potom všetko pani profesorke vymklo z rúk, spadla z koňa a späť do sedla sa chcela všemožne dostať šikanovanám žiaka. Opäť chyba !
Teraz je však zvláštna situácia na škole. Syn mi povedal, že cíti polarizáciu v učiteľskom zbore za a proti...a školu treba dokončiť. Vie, že ,,prdnúť" si už teraz nahlas nemôže a potichúčky tiež nie.

Apropó, keď mi syn povedal, že sa ohadzoval v triede šňupacím tabakom, ja som mu na to povedala : ,,počuj synak, za hlbokej totality môjmu spolužiakovi na ZŠ asi v siedmom ročníku /bolo to pred štvrťstoročím/ poslal ktosi z Ameriky takýto tabak. My sme sa s ním neohadzovali, my sme ho rovno šňupali, namôjdušu, neklamem. Štípalo nás skoro v zadku a rehotali sme sa ako kone. "

Myslíme si, že dnešná mládež nemá nárok na lotroviny tak, ako kedysi my?

PS : prepáčte mi prosím za pár expresív v texte, fat sa mi tam nehodili iné slová
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
Ale áno Juraj, pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga. Samozrejme, že sa chlapci poriadne bavili, takto sa zhovadiť dokáže dnes asi máloktorý vysokoškolsky vzdelaný človek. Len sa to akosi potom všetko pani profesorke vymklo z rúk, spadla z koňa a späť do sedla sa chcela všemožne dostať šikanovanám žiaka. Opäť chyba !
Teraz je však zvláštna situácia na škole. Syn mi povedal, že cíti polarizáciu v učiteľskom zbore za a proti...a školu treba dokončiť. Vie, že ,,prdnúť" si už teraz nahlas nemôže a potichúčky tiež nie.

Apropó, keď mi syn povedal, že sa ohadzoval v triede šňupacím tabakom, ja som mu na to povedala : ,,počuj synak, za hlbokej totality môjmu spolužiakovi na ZŠ asi v siedmom ročníku /bolo to pred štvrťstoročím/ poslal ktosi z Ameriky takýto tabak. My sme sa s ním neohadzovali, my sme ho rovno šňupali, namôjdušu, neklamem. Štípalo nás skoro v zadku a rehotali sme sa ako kone. "

Myslíme si, že dnešná mládež nemá nárok na lotroviny tak, ako kedysi my?

PS : prepáčte mi prosím za pár expresív v texte, fat sa mi tam nehodili iné slová


Dilino a nie pani profesorka ,.... čo by asi urobila , keby som jej do triedy vošiel po veľkej prestávke navrátivší sa z PONORKY / vieš , kde to bolo- je ? / ....na námestí MMM
.... v nálade , samozrejme ....

He , donedávna som mal staré zásoby šnupáka , u nás plneného....krabička bola ešte po slovensky / česky / písaná ....podobná , ako od Tic-Tac , biela ...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Tu je vnutorny poriadok nejakej skoly (predpokladam, ze sa tie poriadky od seba nelisia). Pise sa tam niekde, ze je zakazane nosit tabakove vyrobky do skoly?

http://www.dudva.sk/poriadok.php
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Charon Pozri príspevok
To v tomto štáte je žiak úplne bezmocný proti svojvôli učiteľa? A aj rodič?
Musí strpieť ponižovanie? Čo ak sa syn zrúti? Bude potom už neskoro? Prečo by mal odísť inak z veľmi dobrej školy on? Nech ide učiteľka s riaditeľkou.
Riešil z Vás niekto takýto problém? Ako? S akým výsledkom? Ďakujem za každý podnet.
Tak na toto budeš čakať príliš dlho. To sa skôr z nich zrúti Tvoj syn. Neveril by si, ako strašne dokáže zmeniť život dieťaťu jeden vyšinutý učiteľ. Mám jasný dôkaz toho v blízkom susedstve. Dcérin spolužiak od prvej triedy najlepší žiak v triede natrafil na strednej škole na totálneho "pedagóga" a jeho život je zbabraný dodnes. Tiež rodičia nepočúvali radu od nás priateľov , aby dieťa preložili na inú školu.
Chalan má dnes síce kopu vedomostí , je neskutočne dobrý v matematike, ale má iba základné vzdelanie.
Situáciu rieš skôr, ako budeš chodiť so synom po lekároch. Môj názor: radšej ukončená "horšia" stredná škola, ako žiadna "výborná".
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

danushka
pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga
Tak tá "milá" pani profesorka by mala okamžite vrátiť svoj profesorský titul, odovzdať diplom. Tým, že verejne vyhlásila že je to semtex (ale nebol), tak sa aspoň okrajom dopustila trestného činu šírenia poplašnej správy, tým, že tvrdila, že doniesol drogy, ale bol to len tabak, tak sa dopustila trestného činu krivého obvinenia.
§ 372

Krivé obvinenie

(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu, verejne, alebo
c) využívajúc niečiu bezbrannosť, vek, nemoc, neskúsenosť, závislosť alebo podriadenosť.
(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 spôsobí značnú škodu alebo spôsobí iný závažný následok.
Šírenie poplašnej správy

§ 381

(1) Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Kto správu alebo iného obdobné konanie uvedené v odseku 1 hoci vie, že sú nepravdivé a môžu vyvolať opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi podniku alebo organizácii, orgánu činnému v trestnom konaní alebo polícii alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(3) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 2
a) závažnejším spôsobom konania,
b) verejne, alebo
c) ak spôsobí takým činom vážnu poruchu v hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti podniku, organizácii alebo činnosti štátneho orgánu alebo iný obzvlášť závažný následok.
(4) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 za krízovej situácie.
§ 382

(1) Kto nepravdivú poplašnú správu, hoci vie, že je nepravdivá a môže vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi právnickej osobe alebo polícii alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.
(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá , ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti podniku alebo organizácie alebo v činnosti štátneho orgánu vážnu poruchu,
b) a spôsobí ním značnú škodu alebo iný závažný následok, alebo
c) za krízovej situácie.

(Zvýraznenie v textoch citátu sa presne hodí na "ctenú" profesorku).
Keby to bolo ako v USA tak by mohla kľudne "vyfasovať" 6 - 24 rokov (tam sa totiž tresty za niekoľko trestných činov spočítavajú).
Naposledy upravil misoft : 21.09.09 at 20:04 Dôvod: doplnenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať