Zavrieť

Porady

Čo všetko nám príde v mailoch ....

Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Verím,
že mnoho z nás dostáva denno denne maily. Mnohé sa dajú označiť za spamy na mnohých sa pobavíme.
Čo takto to hodiť do jednej témy. Aby sme vedeli čo momentálne letí v mailovej korešpondencii?

Mne dnes prišiel napríklad tento link ..

http://xman.idnes.cz/pet-nejstrasnej..._xman-styl_fro

Musím pripojiť varovanie.
Pozor nie je to vhodné pre slabšie žalúdky
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ďakujem za krásnu spomienku na mojich starých rodičov, ktorí nám v taký večer, keď nebola elektrina (a to bolo skoro každý večer) takto vykúzlili nejakú rozprávku pri petrolejke.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
NA ZAMYSLENIE
Pri nasledujúcej ceste domov si spomeň vždy na túto príhodu: Tomáš sa pozrel ešte raz na tachometer, ako ho zachytil radar, už nestihol spomaliť, 78 km/h cez dedinu. Tretí raz, čo ho tento rok chytili...čo tu zase do čerta robia.... Policajt, ktorý ho zastavil, vystúpil z auta a s blokom v ruke kráčal k Tomášovmu autu. Je to Karol alebo nie? Uniforma ho trocha zmenila, ale bol to Karol z kostola! Tomáš sa vtlačil hlbšie do svojho sedadla. Bolo to horšie ako pokuta. Policajt známy z kostola, chytil známeho z toho istého kostola. Ahoj Karol. To je sranda, že sa zasa vidíme! Ahoj Tomáš. Karol sa neusmial. Vidím, že si ma zasa chytil, keď som sa ponáhľal domov, aby som uvidel ženu a deti. "Áno je to tak". Policajt Karol sa zdal byť nesvoj. "V posledné dni som odchádzal vždy veľmi neskoro z kancelárie a už som bol myšlienkami na zajtrajšom rodinnom výlete, preto som sa kus ponáhľal. Koľko si mi nameral?" "Sedemdesiat." "Ale Karol, počkaj trochu. Ako som ťa uvidel, ihneď som sa pozrel na tachometer! Myslím si že to bolo len 65 km/h !" Tomáš sa snažil pri každej ďalšej pokute cigániť lepšie! Vynervovaný sa pozeral na prístrojovú dosku. Karol ale usilovne písal niečo do bloku. Prečo nechce vidieť vodičák a papiere tak ako vždy? Vždy to nejako prešlo, aj keď to bolo potom vždy nepríjemné sa stretnúť v nedeľu pri bohoslužbe a sedieť vedľa seba v jednej lavici. Nedočkavo povedal: "Stále to je na tvojom rozhodnutí. Určite som porušil dopravné predpisy, ale nedalo by sa teraz jedno očko privrieť, alebo....?" Karol písal ďalej, potom vytrhol papier z bloku a dal ho Tomášovi. "Ďakujem." sarkasticky poznamenal Tomáš, nedokázal skryť vo svojom hlase sklamanie. Bez jedného slova sa Karol vrátil späť k svojmu hliadkovému autu. Tomáš čakal a pozoroval ho v spätnom zrkadle. Potom otvoril zložený papier a bol zvedavý koľko ho teraz tento špás bude stáť? He, to je vtip? Nebol to žiadny pokutový blok! A potom Tomáš začal čítať: "Milý Tomáš, mal som malú dcéru. Keď mala päť, zomrela pri dopravenej nehode. Jednoducho povedané, ten chlap skúsený šofér bol moc rýchly. Dostal pokutu, mal súd a potom tri mesiace v lochu a potom bol ten muž znovu voľný. Voľný, aby mohol objať svoje obidve dcéry, ktoré mal on. Ja som mal len jednu, a budem musieť čakať až ju budem môcť znovu objať v nebi. Tisíckrát som sa pokúšal tomu mužovi odpustiť. Možno že som to dokázal, ale na ňu musím myslieť stále, pokiaľ budem nažive. Aj teraz. Dávaj prosím za volantom pozor, ponáhľaj sa pomaly, Tomáš. Môj syn je to jediné čo mi ešte zostalo.....zdravím ťa, Karol. Tomáš sa otočil a uvidel Karola odchádzať. Ten sa znovu vracal k policajnému autu, naštartoval a odišiel. Tomáš sa na neho pozeral, pokiaľ mu nezmizol z očí Až po niekoľkých minútach sa pomaly rozbehol smerom domov, celou cestou poctivo dodržiaval rýchlosť, bol ostražitý a na prechodoch poctivo púšťal chodcov, čo predtým nezvykol. V duchu sa modlil a prosil o prepáčenie a ako prišiel domov objal svoju prekvapenú ženu a obe dcéry v náručí pevným stiskom. život je veľmi cenný. Zaobchádzaj s ním svedomite a opatrne. Je to veľmi dôležitá zvesť, prosím daj ju ďalej svojím priateľom Jazdi opatrne a s pochopením pre ostatných Nikdy nezabudni, že auto sa dá kúpiť vždy, ale ľudský život ......... Je to sranda, že človek dostane 1000 "vtipov" cez e-mail a tie sa ihneď rozšíria ako oheň. Ale keď sa majú rozšíriť správy, ktoré by stáli za zamyslenie, ktoré by mohli ovplyvniť náš život, ľudia rozmýšľajú či ich rozposlať a komu ich poslať, alebo...?

Aj bez takejto skúsenosti by sme mali bezpečne jazdiť
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
[QUOTE=2009;1719608]Výrok týždňa a možno aj roka

QUOTE]

No pri súčasných programoch je niekedy lepšie pozerať sa na vypnutý televízor.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Věc: Zásah do práv k ochranné známce „Majolka ®“- pokus o smír





Vážení,

obracím se na Vás jakožto právní zástupce společnosti BONECO, a.s., IČ: 27403238, se sídlem Lopatecká 223/13, Praha 4, 140 00. Můj klient je držitelem licence ke slovní ochranné známce „Majolka“® č. 171453, jejímž vlastníkem je společnost LONISICO ENTERPRISES LIMITED. Ochranná známka „Majolka“ ® požívá v České republice vysoké prestiže, v roce 1994 byla prohlášena za proslulou. Na základě ustanovení licenční smlouvy je společnost BONECO a.s. povinna zakročit proti všem subjektům, které by jakýmkoliv způsobem zasahovaly do práv z této ochranné známky.

V nedávné době můj klient zjistil, že na internetovém serveru www.irecepty.ic.cz, který provozujete, jsou umístěny recepty, které zasahují do práva mého klienta k ochranné známce „Majolka“®. Konkrétně je zde umístěno několik receptů, např. na „salát z červeného zelí s majolkou, pórkový salát, rančerský salát“, které užívají ochranné známky „Majolka“® jakožto synonymum pro jakoukoliv majonézu. Toto jednání je neoprávněným zásahem do práva k ochranné známce „Majolka“® a způsobuje mému klientovi nemalou újmu, když tímto poškozujete dobré jméno jeho ochranné známky a uvádíte v omyl čtenáře=spotřebitele o tom, že označení „Majolka“® je druhovým označením pro majonézu.



Vyzývám Vás tedy k okamžitému upuštění od zasahování do práv klienta, konkrétně k okamžitému stažení předmětných receptů z Vašich webových stránek, případně pokud se rozhodnete recept na stránkách ponechat, nahrazení slova „majolka“ který se v textu objevuje na „majonéza“ nebo na „Majolka“® s počátečním velkým písmenem a se značkou R v kroužku ® tak, aby bylo jasné, že se jedná o registrovanou ochrannou známku.



Žádáme Vás také, aby i v budoucnu, pokud bude na Vašich stránkách použito označení „Majolka“, bylo toto opatřeno údajem, že se jedná o zapsanou ochrannou známku.



V případě, že na výzvu nebude z Vaší strany reagováno a nebude vyhověno výše uvedeným požadavkům, budeme nuceni se těchto práv domáhat soudní cestou, avšak v takovém případě po Vás budeme požadovat též vysoké finanční odškodnění odpovídající proslulosti a mimořádné hodnotě této ochranné známky a samozřejmě i úhradu nákladů na právní zastoupení.



Zprávu o provedených opatřeních zašlete na adresu naší kanceláře písemně do 7 dnů od obdržení této výzvy.


To fakt možu niekoho žalovat pre nejakú sprostu majonézu v receptoch,len neviem ako by dokázali preukazat vzniknutú škodu?
Naposledy upravil trisestri : 18.04.11 at 11:11
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes som dostal takú odpoved od konatela firmy Finest kuchyne -
Kolko by stála cena najlacnejšieho variantu kuchyne z drezom plus
> montáž/orientačne/? Vdaka za odpoved.

Pozdravujem Vás, u nás je najlacnejšia kuchyňa zadarmo, len k tomu treba
stolárov, ktorí nechcú plat, dodávateľov, ktorí nám dajú materiál zadarmo,
a nakladné auto, ktoré jazdí na vodu.

Vaša otázka má rovnakú hodnotu ako otázka, koľko stojí v Európe
najlacnejšie tričko.
ficko@finestkuchyne.sk


to majú pritom na úvodnej stranke - Cena - u nás je vždy výsledkom dohody

Kontaktujte nás telefonicky, mailom alebo osobne v našom štúdiu, radi Vám poradíme aj zrealizujeme všetky Vaše predstavy o krásnom a kvalitnom nábytku.

Ing. Jaroslav Ficko - konateľ spoločnosti
Naposledy upravil trisestri : 18.04.11 at 15:04
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

...pre oteckov.... ta hej



Jedného dňa bola moja mama preč a o mňa sa staral môj otec.
Mala som asi 2,5 roka. Niekto mi dal ako darček malú "čajovú súpravu", ktorá bola mojou obľúbenou hračkou.
Ocko bol v obývačke upútaný večernými správami, keď som mu priniesla malú šálku "čaju", čo bola vlastne len voda. Po niekoľkých šálkach čaju a samej chvály, aký je ten čaj chutnučký, prišla domov mama.
Ocko ju donútil počkať v obývačke, aby videla, ako mu prinesiem šálku čaju, lebo to bola "tá najroztomilejšia vec"! Mama počkala a naozaj, ja som prišla dole do haly so šálkou čaju pre ocka; a ona sledovala, ako ho vypil.
Potom povedala : "Napadlo ti vôbec, že jediné miesto, kde dosiahne na vodu, je záchod?"
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

FW: Mestská polícia je blbá všade

Mestská policie je blbá vsude.jpg  
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Manželov dobrý známy dostal tento email, lebo ich kamarát vraj mení krčmu (bizniscentrum) a aby vedeli kde ho nájdu
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Na povzbudenie ducha

Keď plávanie zoštíhľuje, čo robia veľryby zle?
Keď sa kukuričný olej robí z kukurice, ako je to potom s detským olejom?
Keď super-lepidlo lepí všetko, prečo nie vnútro tuby?

Prečo nieje nikdy obsadené, keď človek vytočí zlé číslo?

Prečo sa človek musí na návštevu k jasnovidcovi objednať?

Prečo sa citrónová limonáda skladá väčšinou z prímesí, zatiaľ čo prípravok na riad obsahuje pravú citrónovú šťavu?

Prečo neexistuje krmivo pre mačky s príchuťou myši?
Termoska drží v zime teplo a v lete chlad. Odkiaľ vie, kedy je leto a kedy je zima?

Keď sa na teflóne nič neprichytí, ako to, že sa to na panvici udrží?

Prečo má benzínka, otvorená 24 hodín denne, na dverách zámok?

Prečo sa v Štátoch používajú pri popravách tzv. "smrtiacou injekciou" sterilné ihly a striekačky?

Ako sa dostane vodič snežného pluhu ráno do práce?

Keď sú "čierne skrinky" v lietadle nezničiteľné, prečo sa celé lietadlo nepostaví z tohoto materiálu?


A posledné zamyslenie:
Dobrá nálada nevyrieši všetky vaše problémy,
ale naserie toľko ľudí, že je dobré si ju udržať !!! )))


Príjemný večer.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

: Fwd: To poriadne naserie ......

http://www.ulozto.sk/8704449/automob...etbossi-ch-wmv
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Letecký den. ***********KRÁSNÉ********** *

Čo mamina neurobí aby zachránila mlaďatká.. vlastne vajíčka pred predátorom. Toto som videla aj na Anime. Evika


http://www.ulozto.sk/8704463/lente-m...nd-plaerth-wmv
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Fwd: Cínanka na korculiach
http://www.ulozto.sk/8704466/roller-...n-in-korea-wmv
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Niečo na duchovné zamyslenie.
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Krásne
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Niečo pre veľkonočnú náladu....
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto som dostala od babka-jezibabka je to tak krásne, že som si nepýtala dovolenie a prikladám to

http://www.youtube.com/watch_popup?v...qX6A&vq=medium
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Toto som teraz dostala emailom:

Ľubo Belák

List Ivete Radičovej

16. Apríl 2011, Prečítané 55 911x, Ľubomír Belák, spoločnosť,

Milá Ivetka,

Dovoľ, aby som ťa tak familiárne oslovil, aj keď si moja, vlastne naša premiérka vlády. Dovoľujem si to z viacerých dôvodov. Ten prvý a najhlavnejší je ten, že Stanko Radič, tvoj nebohý manžel bol môj priateľ, ktorého som si veľmi ctil nielen ako humoristu, ale aj ako človeka, ktorý mal na veci vždy vecný a správny názor a aj keď sa zúčastňoval na politickom živote, nijako nezľavil zo svojej ľudskosti, ale najmä čestnosti. Ďalším dôvodom je môj vzťah k tebe nielen ako šarmantnej žene, u ktorej som obdivoval a obdivujem jej ženskosť, ale aj ako rozumnej a tiež čestnej partnerke môjho priateľa.

Pamätám si, a dúfam, že aj ty, keď si sa stala ministerkou v bývalej vláde M. Dzurindu, stretli sme sa u mňa v Krasňanoch aj s ďalšími skvelými chlapmi z Kremnice, aby sme pripravili ďalší ročník Kremnických Gagov. Vtedy si patrila ešte k nám, obyčajným nezaradeným ľuďom, ktorí sa tešili, že vzniká niečo dobré. Dostala si od nás kvety a odo mňa útlu knihu, ktorú som mal práve rozčítanú. Jej názov bol a pre mňa navždy bude aj akýmsi posolstvom „ETIKA V POLITIKE“. Vtedy som mal želanie, aby si si ju prečítala a keď bude najhoršie, tak sa k nej vrátila.

Roky ubehli. Zmenili sa vladári, prišli dokonca noví politici. Ľudia chceli zmenu. Nie k inému, ale k lepšiemu, múdrejšiemu, kultúrnejšiemu a láskavejšiemu. Mali dosť nenaplnených sľubov, zlodejčiny a klamstva. Na jednom z dávnejších stretnutí som sa ťa spýtal, či by si neprevzala úlohu prezidentky Slovenska. Zobrala si to ako žart a zamietla si akékoľvek úvahy o svojej kandidatúre. Po čase sa moje slová naplnili a zabojovala si o post najvyšší. Bolo mi to sympatické a tešil som sa, že prišlo na moje slová. Julo Satinský mi kedysi povedal, že som naivista. Možno mal pravdu, ale moja naivita nepramení z nevedomosti, ale z túžby, aby sa splnili tak trochu moje sny nielen o sebe ale aj o druhých.

Postupne sa začalo na našej politickej scéne zmrákať a prichádzali ďalšie správy o doteraz nepotrestaných zlodejoch, klamároch a mocichtivých trpaslíkoch. Ty si síce boj o prezidenta prehrala, ale zvíťazila si v boji o ľudí. Začali ťa spoznávať a len vďaka tomu, že si prevzala volebného lídra v strane, kde sa udialo všeličo, táto partia skúsených politických strelcov nakoniec dostala hlasy voličov. Priznám sa, potešilo ma tvoje víťazstvo, avšak v zápätí som dostal facku pri sledovaní televízneho vysielania ako sa objímaš s podnapitým nováčikom na politickej scéne, ktorý ti nesiahal ani po päty, aj keď mal takmer dva metre. Povedal som si „Jasné, je to v deň víťazstva. Treba ukázať, že mám s kým vládnuť.“ Po druhý krát som sa zarazil pri tvojich prvých prejavoch, už ako premiérky, keď si stále hovorila o „tejto krajine“ a zabudla si ako sa volá. Pripomeniem. Je to Slovensko. Potom už moje stretnutia cez televíznu obrazovku boli stále bolestivejšie. Začala si svojim voličom sľubovať niečo, o čom som už vtedy vedel, že je to nesplniteľné. Tvoje tvrdenie, že pripravované zmeny sa nedotknú obyčajných ľudí, bolo už očividnou lžou. Informovanejší vedeli, že s našim hospodárstvom je to biedne a postihne to všetkých. Trochu som sa pozviechal pri kauze Hayekovci, kde som dúfal, že si tú knihu o etike v politike opäť vezmeš do rúk a len tak narýchlo si ju prelistuješ. Nestalo sa. Čakala si na neviem čo, aj keď tvoji kolegovia na ministerstvách boli očividne prichytení pri čine. Začala si používať iný slovník. Ten, ktorý my, voliči už poznáme. Sú to ekvilibristické vety plné vykonštruovaných argumentov, ktoré môžu tak upútať neinformovaného občana, ale nie ľudí, ku ktorým sa hlásim aj ja.

Posledné zrnko kávy, ktorú som varil z tvojich činov a prehlásení v kresle premiérky bol prípad Daňového riaditeľstva a akejsi firmy Nitra Invest. Keďže mám nejaký ten rok odrobené v súkromných firmách, dokonca takých, kde boli zahraniční majitelia, dobre viem, čo znamenajú firmy založené na Cypre, Panenských a Kajmanských ostrovoch. Sú to biele kone svetovej ekonomiky. Všetci o nich vedia, no sú tolerované, pretože prinášajú osoh vo sfére, ktorá tiež potrebuje peniaze. Je to svet politiky a politikov, ktorí sú z roka na rok nenažranejší. Niektorí kradnú priamo zo štátnych peňazí, iní to robia sofistikovanejšie cez úplatky a skryté kontá. Tak je to aj s Budmerickým kaštieľom, ktorý tvoj minister ukradol spisovateľom a ide s ním asi kupčiť za trhové ceny niekde na Kajmanské ostrovy, pretože tam niektoré firmy majú na takéto budovy. Čo už na tom, že budova kaštieľa zostala zachovalá aj vďaka peniazom Literárneho fondu. Veď to boli len peniaze akýchsi niktošov – umelcov. Iste, nemám dôkazy, aby som mohol niekoho usvedčiť z kradnutia a podvodu. Veď to vlastne nie je ani moja úloha. Ja mám na starosti ako občan a tvoj volič jediné – Dôverovať ti, alebo nie.

Žiaľ ti musím oznámiť, že úsilie o dôveru si u mňa prehrala. Buď taká dobrá, a povedz to tvojim partajným bosom, ktorí o tebe nikdy neprehodili ani jedno prívetivé slovo, aby začali uvažovať, čo budú robiť, keď zmiznú z politickej scény. Vyzerá to tak, že to bude onedlho, pretože okolo mňa vidím stále viac rozhorčených ľudí, ktorým nie je jedno, kto má moc v rukách.

Tvoje účinkovanie v kresle premiérky mi prinieslo len jedno. Vrátil som živnostenské oprávnenie a chcem ísť do predčasného dôchodku. Dúfam, že mi svojimi reformami v umení podvádzať neznechutíte aj ten. Pretože po dôchodku ma čaká už len krematórium a to neviem, koľko ma to po reforme bude stáť. Dúfam, že si moja pozostalá rodina našetrí aspoň na jeden veniec z trávy, pretože na kvety na vencoch budú mať len páni z J&T.

P.S. – Prečítaj si tú knihu, ktorú som ti kedysi daroval – ETIKA V POLITIKE

Tvoj neustály priateľ

Ľubo Belák

V Bratislave, dňa 15.4.2011
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Az bude prechod na letní cas urcite vzpomenete..

Hups on už vlastne bol
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zaujímavé pozrieť - čo robili počas ml ádí
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Fwd: Foto kosmonauta-pohled z vesmíru....

http://www.ulozto.sk/8767424/fotografije-iz-svemira-pps
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať