Zavrieť

Porady

Čo všetko nám príde v mailoch ....

Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Verím,
že mnoho z nás dostáva denno denne maily. Mnohé sa dajú označiť za spamy na mnohých sa pobavíme.
Čo takto to hodiť do jednej témy. Aby sme vedeli čo momentálne letí v mailovej korešpondencii?

Mne dnes prišiel napríklad tento link ..

http://xman.idnes.cz/pet-nejstrasnej..._xman-styl_fro

Musím pripojiť varovanie.
Pozor nie je to vhodné pre slabšie žalúdky
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

a je to
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

6 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

AK TOMU RIKAM ZAHRADNI GRILOVANI!
image0011.jpg  
image0022.jpg  
image0033.jpg  
image0044.jpg  
image0055.jpg  

image0066.jpg  
image0077.jpg  
image0088.jpg  
image0099.jpg  
image01010.jpg  

image01111.jpg  
image01212.jpg  
image01313.jpg  
image01414.jpg  
1/1
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

nejaké to pivko
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Z akého stromu si spadol...
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Každý blbne po svojom
2 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

Spomienky na casy davno-minule.
0 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

Slovensko zas az druhe.
1 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

A do tretice:Preco sa tesit na dochodok.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to mi pripomenulo vtip ako trpaslíci nakúkali cez okno, keď princ - ehm - snehulienku
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Rozprávkové ekobývanie

http://cestovanie.aktuality.sk/clanok/7004/foto-rozpravkove-ekobyvanie/
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
rejich Pozri príspevok
Spomienky na casy davno-minule.
Článok začína vetou "nemusíš súhlasiť ...."
no veru so všetkým sa súhlasiť nedá, pretože nie všetko je pravda.
Napr.
Socializmus začínal v krajine zdevastovanej vojnou, kde bolo zničená či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospodársky rast našej krajiny.

V skutočnosti existoval tzv. Marshallov plán, ktorý prijal Kongres ešte v r. 1948 ako plán zabezpečenia pomoci povojnovej Európe. Krajiny východného bloku túto pomoc rázne odmietli.

Čo sa týka cien, tak mlieko polotučné stálo 2,00 Kčs, plnotučné si presne nepamätám, ale asi 3,00 Kčs - tu je uvedené, že plnotučné bolo za 1,80.
Rožok 0,10 Kčs - kedy? ja si ho pamätám za 30 halierov.
Čo sa týka bytov, nepoznám nikoho, kto od MsNV dostal do 3 rokov zadarmo a ani takého, kto pri vstupe do Bytového družstva hneď dostal byt. Fungovalo jedine podpísať zmluvu so zamestnávateľom na 10 rokov, takýchto bytov bolo žalostne málo.
Mladomanželská pôžička - byt sa zariadil kompletne aj so spotrebičmi? možno 1 izbový!
A pôžičky sa splácali sumou 100 Kčs? ktoré?
ja som pôžičku na byt (mimochodom čakali sme naň aj po podpise 10 rokov zamestnania 6 rokov, a aj to bol družstevný, žiadne zadarmo) splácala po 400 Kčs a MMP sme splácali ďalších 300 Kčs (z 2 nástupných platov po VŠ)

Máte niekto lepšie spomienky?

O mnohých veciach sme nevedeli, lebo informovanosť bola slabá alebo žiadna.
Vysokí funkcionári mali k dispozícii predajne s vybraným tovarom, kde 1 kg cukru sa dalo kúpiť za 2 Kčs (my ostatní za 7,30) ....
Hudba v rozhlase sa vysielala v pomere 50:49:1 (50% naše pesničky, 49% z ostatného soc.sektora a 1% západných pesničiek).
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Rozalka Pozri príspevok
Článok začína vetou "nemusíš súhlasiť ...."
no veru so všetkým sa súhlasiť nedá, pretože nie všetko je pravda.
Napr.
Socializmus začínal v krajine zdevastovanej vojnou, kde bolo zničená či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospodársky rast našej krajiny.

V skutočnosti existoval tzv. Marshallov plán, ktorý prijal Kongres ešte v r. 1948 ako plán zabezpečenia pomoci povojnovej Európe. Krajiny východného bloku túto pomoc rázne odmietli.

Čo sa týka cien, tak mlieko polotučné stálo 2,00 Kčs, plnotučné si presne nepamätám, ale asi 3,00 Kčs - tu je uvedené, že plnotučné bolo za 1,80.
Rožok 0,10 Kčs - kedy? ja si ho pamätám za 30 halierov.
Čo sa týka bytov, nepoznám nikoho, kto od MsNV dostal do 3 rokov zadarmo a ani takého, kto pri vstupe do Bytového družstva hneď dostal byt. Fungovalo jedine podpísať zmluvu so zamestnávateľom na 10 rokov, takýchto bytov bolo žalostne málo.
Mladomanželská pôžička - byt sa zariadil kompletne aj so spotrebičmi? možno 1 izbový!
A pôžičky sa splácali sumou 100 Kčs? ktoré?
ja som pôžičku na byt (mimochodom čakali sme naň aj po podpise 10 rokov zamestnania 6 rokov, a aj to bol družstevný, žiadne zadarmo) splácala po 400 Kčs a MMP sme splácali ďalších 300 Kčs (z 2 nástupných platov po VŠ)

Máte niekto lepšie spomienky?

O mnohých veciach sme nevedeli, lebo informovanosť bola slabá alebo žiadna.
Vysokí funkcionári mali k dispozícii predajne s vybraným tovarom, kde 1 kg cukru sa dalo kúpiť za 2 Kčs (my ostatní za 7,30) ....
Hudba v rozhlase sa vysielala v pomere 50:49:1 (50% naše pesničky, 49% z ostatného soc.sektora a 1% západných pesničiek).
plnotučné 3,10 a v tetrapacku rovných 5 kčs
k bytu: práve si spoznala jedného. ako? svokrovci mali ako asananti 3-izbový mestský a ja som dostal po ročných peripetiách 1 izbový mestký s dispozičným právom pre ebo jaslovské bohunice. podarilo sa mi urobiť čenč 1 za 3 + dispozičné práva zostali ako boli pred výmenou.
mladomanž. pôžička 30000 kčs: minul som na stenu, sedačku, 2 kreslá, stolík a vysavač. splácalo sa po 300 kčs a tuším 1000 kčs sa z nej dalo vybrať keš.
diaľkové štúdium vš popri zamestnaní:
§ na prednášky v piatok + 2x § na každú skúšku + štúdijné voľno už ani neviem koľko na diplomovku a prípravu na štátnice. pamätám si, že v robote som nebol od polovičky decembra 1985 až do štátnic na začiatku 06/1986 - všetko § (priemerka) + stará dovolenka+dovolenka . expres autobus pn - ba stál vtedy 24 kčs a ako pre študenta 50% zľava.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
srska Pozri príspevok
plnotučné 3,10 a v tetrapacku rovných 5 kčs
k bytu: práve si spoznala jedného. ako? svokrovci mali ako asananti 3-izbový mestský a ja som dostal po ročných peripetiách 1 izbový mestký s dispozičným právom pre ebo jaslovské bohunice. podarilo sa mi urobiť čenč 1 za 3 + dispozičné práva zostali ako boli pred výmenou.
mladomanž. pôžička 30000 kčs: minul som na stenu, sedačku, 2 kreslá, stolík a vysavač. splácalo sa po 300 kčs a tuším 1000 kčs sa z nej dalo vybrať keš.
diaľkové štúdium vš popri zamestnaní:
§ na prednášky v piatok + 2x § na každú skúšku + štúdijné voľno už ani neviem koľko na diplomovku a prípravu na štátnice. pamätám si, že v robote som nebol od polovičky decembra 1985 až do štátnic na začiatku 06/1986 - všetko § (priemerka) + stará dovolenka+dovolenka . expres autobus pn - ba stál vtedy 24 kčs a ako pre študenta 50% zľava.
Takže MMP - zaplnil si 1 izbový byt ...
čo sa tvojho bytu týka, asanáciu sem nepleť, to bol iný prípad ... v článku sa píše, že sa požiadalo o byt a do 3 rokov pridelili ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rozalka
Článok začína vetou "nemusíš súhlasiť ...."
no veru so všetkým sa súhlasiť nedá, pretože nie všetko je pravda.
Napr.
Socializmus začínal v krajine zdevastovanej vojnou, kde bolo zničená či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospodársky rast našej krajiny.

V skutočnosti existoval tzv. Marshallov plán, ktorý prijal Kongres ešte v r. 1948 ako plán zabezpečenia pomoci povojnovej Európe. Krajiny východného bloku túto pomoc rázne odmietli. Marshallov plán som nezažil - ešte som nebol

Čo sa týka cien, tak mlieko polotučné stálo 2,00 Kčs, plnotučné si presne nepamätám, ale asi 3,00 Kčs - tu je uvedené, že plnotučné bolo za 1,80. Moločko - ako krpec mi mamka vravievala, koľko zaplatila za mliečko - plnotučné bolo fakt za 3.- kačky, ale to v rokoch 60-tych až 70-tych, potom šlo hore. U nás sa kupovalo "čapované" do kandličky.
Rožok 0,10 Kčs - kedy? ja si ho pamätám za 30 halierov. A veru pamätám!
Čo sa týka bytov, nepoznám nikoho, kto od MsNV dostal do 3 rokov zadarmo a ani takého, kto pri vstupe do Bytového družstva hneď dostal byt. Po roku sme ho mali. Fungovalo jedine podpísať zmluvu so zamestnávateľom na 10 rokov, takýchto bytov bolo žalostne málo. Jedine štátnych , družstevných sa potom začalo viacej stavať.
Mladomanželská pôžička - byt sa zariadil kompletne aj so spotrebičmi? možno 1 izbový! Ako mladomanžel MMP - komplet 1-izbový zariadený - splátky 300.- Kčs.
A pôžičky sa splácali sumou 100 Kčs? ktoré? Účelové.
ja som pôžičku na byt (mimochodom čakali sme naň aj po podpise 10 rokov zamestnania 6 rokov, a aj to bol družstevný, žiadne zadarmo) splácala po 400 Kčs a MMP sme splácali ďalších 300 Kčs (z 2 nástupných platov po VŠ)

Máte niekto lepšie spomienky?

O mnohých veciach sme nevedeli, lebo informovanosť bola slabá alebo žiadna. Informovanosť bola "dobrá" pre robotníkov - to čo potrebovali vedieť, tak vedeli, do ostatného ich bolo nič!
Vysokí funkcionári mali k dispozícii predajne s vybraným tovarom, kde 1 kg cukru sa dalo kúpiť za 2 Kčs (my ostatní za 7,30) .... tie predajne existovali - máš pravdu - pre straníckych, štátnych funkcionárov - a boli väčšinou šikovne zašité v ich "ústredniach".
Hudba v rozhlase sa vysielala v pomere 50:49:1 (50% naše pesničky, 49% z ostatného soc.sektora a 1% západných pesničiek).
Ach jaj - slovenský rozhlas - to sa potom počúvalo niečo iné - napríklad Radio Luxemburg, Radio Free Europa, Voice of America - ak si mal rádio s VKV a rozsahom nad 68 MHz vyššie. Na to boli dobré staré elektrónkové rádiá - pozri prílohu, alebo novšie tranzistoráky zo západu.
rádio

príklad stupnice rádia s rozsahmi
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Rozalka Pozri príspevok
Takže MMP - zaplnil si 1 izbový byt ...
čo sa tvojho bytu týka, asanáciu sem nepleť, to bol iný prípad ... v článku sa píše, že sa požiadalo o byt a do 3 rokov pridelili ...
možno v nr ale v pn si mohla čakať 10 rokov a viac.
keď som v ebo vybavoval byt, personálny námestník šáhol v 1978 do šuplíka v svojom stole, hodil zväzok kľúčov na stôl a vraví mi - vyberte si byt v tt - nechcel som, chcel som v pn. odvtedy sme boli nepriatelia a nikdy mi zvýšenie platu až do revolúcie neprešlo v navrhovanom termíne ale byt som si v pn "vykopal" (o tom inokedy)
0 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

Dalsie kriticke porovnanie systemov.Aj ked si myslim ze najlepsi system by bol bez politikov.Obycajny ludia sa skor dohodnu nez oni.Klamarov a povodnikov by sme vo svojom okoli netolerovali,ale ich volime aj ked vieme ze nas znova podvedu.

Inspirativna zamyslenie:

"Redaktor se ptá indiánského náčelníka Dva tesáky: "Už 90 let pozorujete bělochy, jakých úspěchů dosáhli a jaké škody napáchali. Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chybu?"

"Když bílí muži přijít, indiáni být vládci země, žádná daně, žádná dluhy, buvolů hodně, bobrů hodně, voda čistá... ženy dělat všechna práce. Šaman zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat, celou noc šukat."

Pak se náčelník pousmál. "Jen bílý muž dost kreten, aby myslet, že může takový systém vylepšit."
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ZACHRÁŇTE SI SVOJE PENIAZE





Máte poslednú šancu zabrániť tomu, aby si Penta strčila vo svojho bezodného vrecka naše spoločné peniaze nazbierané na zdravotné poistenie.



Čo sa stalo.

Penta doteraz zobrala z našich nazbieraných peňazí vyše 200 miliónov eur a označila ich za svoj zisk. Tieto ukradnuté eurá už nikdy neuvidíme, budú nenávratne chýbať v zdravotníctve. Penta ich nezarobila, Penta ich len zozbierala z našich zdravotných odvodov. Označiť ich za „zisk“ je nemorálna zlodejina.



Vláda Róberta Fica tomu chce urobiť koniec a ide vytvoriť jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Čo na to Penta? Zobrala si do svojej zdravotnej poisťovne Dôvera úver niekoľko sto miliónov eur. Na druhý deň si ich vyplatila ako dividendy majiteľa Dôvery a peniaze si opäť strčila do svojho bezodného vrecka. Ak bude chcieť vláda Róberta Fica odkúpiť zdravotnú poisťovňu Dôvera, bude za ňu musieť zaplatiť aj túto drzú dlžobu. Má sa to udiať tak, že za každého poistenca Dôvery štát zaplatí pekných pár stoviek eur – takúto cenu si dala Penta stanoviť na objednávku cez svojho znalca.



Čo na to Fico a jeho vláda?

Nič! Chystajú sa zaplatiť! A všetko bude na Slovensku „podľa zákona“!

Čo na to kriklúňka Lévyová z únie zdravotných sestier? Nič! Jej nič nevadí.

Čo na to revolucionár Kollár z lekárskej komory? Nič! Zrazu ani ústa neotvoril.

Čo na to poslanci Smeru so svojou väčšinou v parlamente? Nič! Sú hluchí a slepí, pokojne si sedia na svojich teplých parlamentných kresielkach.

Čo na to pani ministerka zdravotníctva? Nič! Ani ju nevidno.

Čo na to bojovní odborári? Nič! Nepovedali ani slovo, nedemonštrujú pred bránou vlády. Pekných pár stoviek miliónov ukradnutých eur ich netrápi.



Dá sa proti tomu brániť? Áno, dá sa proti tomu brániť! Komu to nie je jedno, má účinnú zbraň. Ak je poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera, má možnosť prihlásiť sa do Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Aj tak tam nakoniec všetci obyvatelia Slovenska nakoniec o jeden rok skončia. Táto možnosť je len do 30. septembra! Potom už nie. Kto nebude poistencom Dôvery, za toho štát, teda my všetci, nebude Pente musieť platiť.

V Dôvere je 1 400 000 Slovákov. Ak odtiaľ do konca septembra ujde milión, Pente klapnú zuby naprázdno.

Na čo čakáme? Až bude po 30. septembri, potom už túto zlodejinu neprekazíme.



Pošlite ešte dnes túto správu všetkým, ktorých poznáte a máte ich adresu! Povedzte všetkým okolo vás, čo treba do konca septembra urobiť! Politici nerobia nič v náš prospech, trestuhodne sa ako gorily prizerajú na zlodejinu priamo pred ich očami! Ukážme, že ľuďom to nie je jedno, a že túto drzú zlodejinu prekazia. Moc je v našich rukách do konca septembra.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

potom preco mame vysoke ceny Včerejší Lidovkyotiskly marže obchodů.

Supermarkety
Makro --------------------13,1 %
Spar --------------------19,1 %
Penny --------------------22,9%
Globus --------------------23,2 %
Kaufland --------------------24,4 %
Lidl --------------------31,2 %
Albert --------------------31,2 %
Billa --------------------32 %
Tesco --------------------34,8 %

drogerie

Solvent-Teta --------------------24 %
Schlecker --------------------36,9 %
Rossmann --------------------38,3 %
dr drogerie markt ---------------55 %


nábytek
Ikea --------------------44 %
Kika --------------------67,9 %
Sconto --------------------77,7 %
Jysk --------------------81,9 %

sport
Sportisimo --------------------49,4 %
Hervis --------------------60 %
Hersport --------------------79,5 %


lékárny
Benu-Pharmaland --------------27 %
dr. Max --------------------27,5 %
Lloyds --------------------29,3 %


elektro
Alza --------------------11,2 %
Okay --------------------13,8 %
Fast --------------------20,1 %
K+B expert --------------------20,5 %
Electro World --------------------22,1 %
Datart --------------------33,8 %


hobby
Bauhaus --------------------45,4 %
Baumax----------------------------47,4 %
Hornbach --------------------50,6 %
OBI --------------------66,1 %
Mountfield --------------------69,9 %


oděvy a obuv

Baťa --------------------50,6 %
Marks andSpences ------------56,7 %
C+A moda --------------------82 %
Humanic --------------------90,1 %
Takko --------------------96,6 %
Deichmann --------------------114 %
Camaieu --------------------128 %
New Yorker --------------------143 %
Zara --------------------147 %


luxus
Dior --------------------69,2 %
Hermes Prague ------------------75,2 %
Prada --------------------80,3 %
Louis Vuitton --------------------113 %
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať