Zavrieť

Porady

Hypotéka

Ahojte, je tu síce viacero tém o hypotéke, ale ja by som rada vedieť, čo všetko potrebujem vedieť pri výbere hypotéky. Ide o to, že v každej banke (alebo poradcovia) mi núkajú práve tú ich hypotéku, lebo je "najlepšia", ale sa bojím, že mi povedia len to, čo mi chcú povedať a nevýhody sa dozviem až po podpise zmluvy.
takže potrebujem vedieť:
1. Výška úroku
2. Výška splátky
3. Na akú dlhú dobu je úrok fixovaný
4. Doba splácania hypotéky
5. .... (prosím doplňte ....)
Ďakujem
Usporiadat
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

mona091 Pozri príspevok
mna by zaujimalo:

- poplatok za uverovu zmluvu
- moznost zmenit variabilnu sadzbu za fixovanu a opacne
- poplatok za tieto zmeny
- moznost zmenit predmet zabezpecenia (previest hypo na inu nehnutelnost) a poplatok za to
- moznost klesajucich splatok
- poplatok za vymaz zalozneho prava po ukonceni uveru
- poplatok za vedenie uveroveho uctu
- poplatky za zmeny (napriklad obcianskych udajov)
- moznost predcasneho splatenia a poplatok za to
- moznost ciastocneho splatenia a poplatok za to
- moznost odkladu splatok

zatial tolko
Ďakujem veľmi pekne za podnetné informácie, Mona091. Zapísala som si ich.
Bolo by super, keby boli aj očíslované, .... do poradia ako info v predošlých príspevkoch.
0 0
joo_sk joo_sk

joo_sk je offline (nepripojený) joo_sk

Stanislav 1975 Pozri príspevok
podla mna bude banka akceptovat len nehnutelnost.v dnesnej dobe nie su pozemky pre banku lukrativne a myslim ze ten pozemok ti neuznaju...

aj pozemok je nehnutelnost, len pre doplnenie
0 0
kalinna kalinna

kalinna je offline (nepripojený) kalinna

Ahojte, rada by som sa spytala k teme hypoteka, a to konkretne na zvysenie hodnoty hypotekarneho uveru. Chcem sa spytat, preco mi narastla hodnota hypoteky, resp. preco je konecny aj pociatocny zostatok uveru vyssi (o priblizne o 2%) ako vyska poskytnuteho hypotekarneho uveru. Uver bol poskytnuty s 5-rocnou fixaciou na 30 rokov s progresivnou formou splacania. Viem, ze pri tejto forme je iny pomer rozlozenia splatky istiny a samotneho uroku ako je to u rovnomernej splatky, ale vyska uveru by sa mi predsa menit nemala. Viete mi, prosim, v tomto poradit.
Dakujem pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať