Zavrieť

Porady

bezpečne na cestách?

Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja takých liepajúcich sa a nervóznych púšťam...ešte im aj bliknem, nech idú

Ale mám rada, ak sa ponáhľam ja, že ma tiež pustia a nezdržujú svojou 40kou
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
To zažil asi každý. Dovalí sa kamión a ide jeden meter za mnou. Človek vidí za sebou len osvetlený múr. Ja osobne to neriešim, nestresuje ma to. Kedysi som jazdila dosť veľkým autom a možno to tak pôsobí. Nikdy som nikoho nepotlačila, tak dúfam, že ani mne nikto nebude pomáhať s úsporou benzínu a nebude ma tlačiť. Keby sa to stalo dúfam, že si nepomýlim plyn s brzdou.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

avonka1 Pozri príspevok
Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?
To je kurz asertivity - nesmies si toho vsimat.

Ja teda predpisovo rozhodne nejazdim (nechcem sa zabit) ale nedavno som sa vracal z vychodu a na Exprese hlasili, ze medzi Trnavou a BA meraju niekde na 60-tke ako tak robia tu dialnicu. Tak som si povedal, ze nech je sranda, pojdem raz v zivote presne 60. Za mnou na mna neunavne blikal dokonca liknovy autobus. Hamoval som celu premavku.

No ale je pravda, ze ta 60 je tam zbytocne - az na vyberanie pokut samozrejme.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

misomiso Pozri príspevok
To je kurz asertivity - nesmies si toho vsimat.

.

Asi najlepšie tak, ...ja si poprípade preklopím spätné zrkadlo a tak sa mi nezdá tak blízko a netrhá mi už žily
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ja to riešim veľmi jednoducho. Nemám rada kamionistov. Nehovorím, že sú všetci bezohľadní, ale už sa mi stalo, že ma jeden z cesty skoro vytlačil a na diaľnici ma dva privreli medzi seba, lebo ma nevidel. On musí dávať väčší pozor lebo je väčší a následky sú omnoho horšie. Väčšínou sú to vodiči z povolania, ktorí berú jazdu ako rutinu. Raňajkujú počas jazdy, obedujú počas jazdy a večeru si počas jazdy varia v kamione. Keď sa na mňa začne lepiť tak mu pár krát dupnem na brzdu a on sa spamatá. Pokiaľ nie, tak to urobím znova. Pomáha to. Síce mám len malú 206, takže by ma zramoval, ale to si nedovolí, pretože akákoľvek kolízia ide na jeho triko. Nedodržal bezpečnú vzdialenosť. Vadí mi ak mi svieti do spätných a následne keď ja budem musieť prudko zabrzdiť tak on to nestihne. Takže ho jemne upozorním, nech prestane.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Myslím, že toto všetko je o disciplíne. Ak je raz v obci 5O, platí pre všetkých rovnako. Už či je to kamión alebo trebárs bicykel. Tiež sa mi dosť často stáva, že sa na mňa niekto nalepí, ale väčšinou to nie sú kamionisti, ale nedočkavci s dvojtýždňovým vodičákom v aute od otecka za milión. Ja sám som medzi kamionistov kedysi patril, jazdil som skoro 15 rokov a je na cestách vidieť všeličo. Nechcem sa zastávať nikoho. Tiež som zažil situácie, pri ktorých so mal srdce o trochu "nižšie", ako je normál, ale to k tej práci patrí. A naozaj dokáže vystresovať vodič, ktorý ide pred vami 60 tam, kde môže ísť 90. Šetrí svoju starú škodovku, lebo na ďalšie si nikdy nenašetrí. Práca vodiča je neskutočne náročná a takmer vždy je to boj s časom. Naháňajú sa minúty, len aby sa stihlo vyložiť alebo naložiť. Nieje nič príjemné, ak prídete do firmy o päť minút neskôr a potom tam trčíte v lepšom prípade do druhého dňa a v tom horšom celý víkend. A to sa nikomu nechce zvlášť, keď tam má byť zadarmo. Ale to samozrejme neoprávňuje nikoho k bezohľadnej jazde, aby obmedzoval alebo ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Nikdy za to nemôže kamión alebo trebárs mala 206. Vždy je to medzičlánok medzi volantom a sedačkou. Ako písal misomiso, netreba si všímať toho uponáhľaného vodiča a v krajnom prípade sa mu radšej vyhnúť. Raz aj jeho niekto dobehne a väčšinou to bolí. Bolo by ideálne, keby sme všetci jazdili tak, ako je predpísané. Ohľaduplne, s istou dávkou tolerancie a rešpektu. Potom by aj záchranári, požiarnici a aj policajti mali oveľa menej práce.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Doplním v podstate všetky názory , aplikácia je vždy iná a závisí aj od okolností .....
Osobne , ak mám čas a viem , že si to môžem dovoliť , tak takého šoféra ešte viacej vydráždim spomalením svojej jazdy ...

Alebo je niekedy fakt najlepšie dať pravý blinker a proste pustiť paka nedočkavého , nech sa ide zabiť ...Veď aj pohrebné služby musia z niečoho žiť ...
Akurát sa modlím , aby takýto dili nešiel oproti mne ...
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

predstav si, že za neprehľadnou zákrutou budeš odbočovať doľava... a on je pár metrov za Tebou... vtedy hádžem blinker s dostatočnou rezervou, ale "lepí mi" , ak musím zastať a púšťať autá z protismeru. Vtedy mi ostáva len modliť sa, aby to kamión stihol ubrzdiť, lebo je to tu navyše dolu kopcom... :-(((
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

kaco11, tiež mám 206-ku! :-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kero64 Pozri príspevok
Bolo by ideálne, keby sme všetci jazdili tak, ako je predpísané. Ohľaduplne, s istou dávkou tolerancie a rešpektu.
No prave - musis si vybrat. Bud "ako je predpisane" alebo ohladuplne.

Uz som to tu riesil v inej teme. Tento novy cestny zakon ide uplne proti vsetkym europskym trendom a je sity iba na naplnanie statnej kasy vysokymi pokutami. Vsetky europske cestne predpisy sa snazia postupne (ci dokonca s predstihom) prisposobit zmenam v hustote premavky a pridavaju clanky, ktore vodicov zavazuju byt ohladuplni. Preto sme aj my v uplynulych rokoch museli napr. prebrat pravidlo, ze na stvorprudovej ceste ak vodic v pravom pruhu brzdi pred prechodom, musi tak urobit aj ten, ktory ide v lavom. Alebo to "zipsove" pravidlo pri zbiehani pruhov, ci budovanie kruhovych objazdov.

Tento zakon sa ale otocil vsetkym slusnym a tolerantnym vodicom chrbtom. Len drobne priklady - hoci za sociku, ked bola nulova premavka platilo, ze vodic vychadzajuci z vedlajsej na hlavnu nesmel toho na hlavnej ohrozit, ale mohol ho obmedzit, teraz (za sucasnej premavky!!!) ho nesmie ani obmedzit. Viem si to predstavit este mozno niekde v Nemecku, kde je casto este aj na vyjazde z pola semafor. No u nas je kopec krizovatiek, kde sa planuje semafor us 15 rokov, no "nie su peniaze" a situacia je tam taka, ze vodici by sa podla zakona na hlavnu cestu nemohli dostat v podstate nikdy.

Dalsi priklad - pri obchadzani stojacej prekazky nemozete obmedzit protiiduce vozidlo. Teda ak sa pred vami do kopca na Donovaly v pravotocivej zakrute pokazi kamion, musite cakat hoci aj dba dni za nim. Ten, ktory ide v protismere nie je zakonom viazany k ziadnej zvysenej opatrnosti z titulu, ze v protismere stoji v neprehladnom mieste prekazka.

Je tam toho viac, ten zakon je v podstate ako sabotaz a zatial sa dari drzat nizsiu nehodovost iba masivnym strasenim vysokymi sankciami. Preto ja jazdim ako doteraz - podla toho, co vidim a tachometer pri tom nepouzivam. Ten mi nic nepovie. Ked je to bezpecne , idem po ceste 1. triedy aj 140, no na druhej strane spomalim preventivne aj tam, kde mi to zakon neprikazuje ak je to nutne. Poznam vela ludi, ktori jazdia podla predpisov a auto maju v servise 2 x do roka. Ja som najazdil nejakych 700 tis v podstate bez akejkolvek nehody. Iste chapete, preco nemam dovod menit svoje navyky.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

avonka1 Pozri príspevok
kaco11, tiež mám 206-ku! :-)
aj ty sa občas bojíš???
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ak sa môžem pridať, všimli ste si niekto, že na nové autá už nemontujú smerovky a v obci sa im zapína obmedzovač na 35-ku? Čím viac je nových áut na ceste, tým viackrát sa mi stáva, že len tak z ničoho nič auto predo mnou zastaví a čaká ... a čaká... tak ho idem obehnúť a vtedy odbočí doľava, skoro ma škrabne a ešte si aj ťuká na čelo, keď zatrúbim, aby si ma vôbec všimol.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

kaco11, bojím sa len kamiónov a poriadne naložených nákladniakov. Paradoxne, kadejaké opancierované tereniaky mi nič nerobia, aj keď mi je jasné, ako by to mohlo so mnou dopadnúť v prípade nehody... :-(
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

iriska Pozri príspevok
Ak sa môžem pridať, všimli ste si niekto, že na nové autá už nemontujú smerovky a v obci sa im zapína obmedzovač na 35-ku? Čím viac je nových áut na ceste, tým viackrát sa mi stáva, že len tak z ničoho nič auto predo mnou zastaví a čaká ... a čaká... tak ho idem obehnúť a vtedy odbočí doľava, skoro ma škrabne a ešte si aj ťuká na čelo, keď zatrúbim, aby si ma vôbec všimol.
... ako keby tie autá mali časovače hlavne na víkend...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Avonka terenak ma ine zrychlenie aj brzdnu drahu ako plne nalozeny kamion.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Iriska nam sa toto stalo ale na motorke a odbacajuce auto bolo v protismere. Videl nas. Isli sme 60 a skoro nas parta pubertakov zabila. Odbocil dva metre pred nami.Mala som sto chuti ich vytahat z auta a vysvetlit si s nimi pravidla cestnej premavky.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

krater Pozri príspevok
ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby
No je takých prípadov veľa, a najhoršie je, ak to končí dopravnou nehodou, vinník samozrejme na audi ušiel, nikto nič nevidel a Ty prídeš o vodičák, lebo policajti napíšu do protokolu, že si nepri spôsobil jazdu, alebo že si sa nevenoval riadeniu a keďže si budeš ďalej "vymýšľať", na správnom konaní na OR PZ Ti to spočítajú aj s úrokom (najvyšia pokuta) a povedia Ti, aby si si z polície nestrieľal a nemáš si vymýšľať bájky.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

krater Pozri príspevok
ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby
myslím, že pri takom predbiehaní nieje problém audina s trojlitrovým motorom, ktorý potiahne a stihne to s rezervou... ale skôr indivídua na slabučkých autách, ktorí to auto tlačia aj ušami a všetci musia uhýňať aby nedošlo k najhoršiemu
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Keď tu tak píšete, čo nemáte radi, tak ja neznášam, keď sa v obci zprava
z vedľajšej cesty(ulice) natlačí nejaký drzobák, ktorý nemôže počkať 3sek. kým prejdem autom a zaradí sa za mňa, ale ja musím brzdiť, aby som mu nenačala nárazník, a keď sa rozbehneme, tak ani nedá blinker doľava a zabočí hneď do prvej ulice doľava, bez toho, aby ma upozornil, a musím druhýkrát brzdiť, aby som mu zase nenačala nárazník. Keby som tak mala chrómový nárazník mal by 2 ďubance....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať