Zavrieť

Porady

bezpečne na cestách?

Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

len jedna poznámka - nie ten, čo mi skočí pod auto ako "teľa" bude na vine, ale ja ako šofér... + zákaz činnosti + pokuta + náhrady škody zo všetkých strán + nemôžem mať živnosť pre nesplnenie bezúhonnosti.... preto predpokladám, že z každého dvora, z každej vedľajšej ulice také "teľa" vybehne rovno pod moje kolesá
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

...aj Žitný miloval rýchlu jazdu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

avonka1 Pozri príspevok
...aj Žitný miloval rýchlu jazdu...
Žitný je vagabund obyčajný...
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Žitný je vagabund obyčajný...


Bohužiaľ, takých sú dnes plné cesty...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

avonka1 Pozri príspevok
Bohužiaľ, takých sú dnes plné cesty...
Tak seď doma.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Lacko, a čo tak vybudovať si vlastnú pretekársku dráhu niekde mimo civilizácie, tam sa môžete vybesniť a ohrozíte len sami seba a nie slušných ľudí?
Že srdečne pozdravujem!
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Ja jazdím každý deň stále jednu trasu asi 100 km a nemám tú trasu veľmi rada.Je to Sabinov-Krompachy.Možno to niekto pozná.Je pravda,že tam nejazdí veľa áut,ale cesty sú tam úzke.Jazdí tam dosť veľa náklaďákov a aj autobusy.Vie ma vytočit to,že si niektorí myslia,že sú páni na cestách.Stále to vyjde na mňa,že sa musím uhýbať,pretože chodia po strede cesty.A hlavne teraz,keď sa šmýka a do kopca musím brzdiť.
Ale tak snažím sa to rešpektovať,keďže som "menšia".
A hlavne z čoho mám strach: keď ide predo mnou vrchovato naložené auto drevom. Vtedy si stále spomeniem na film Nezvratný osud...
Ale najhoršie na tom je,že si môžme dávať pozor koľko chceme,keď sa stretneme s bláznom,ktorý neberie ohľad na seba ani na iných...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Cestní piráti ....

0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

buchač Pozri príspevok
Cestní piráti ....

Dobré

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať! Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

calawen Pozri príspevok
Dobré

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať! Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...
nechcem rýpať,takže nič v zlom, ale chodci vedia byť svinsky agresívny keď majú zelenú... domáhajú sa surovo svojej prednosti... keď však idú na červenú resp. 5 metrov od prechodu, domáhajú sa zas ohľaduplnosti s tým, že sa ponáhľajú... Už som dokonca počul aj argument, však ten vodič si rozmyslí či ma zrazí... veď by mal veľké problémy bez ohľadu na to či mal prednosť alebo nie... bohužiaľ, na Slovensku je to tak...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
calawen Pozri príspevok
Dobré

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať! Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...
Na KVP jazdia jak hentí piráti na tom obrázku .....už roky tam platila predtým 40 - ka ...a chlapci z V. B . sa realizovalo vyberaním príspevkov do štátneho rozpočtu....
Ja keď cez KVP mám ísť , tak len výnimočne , aj to čím skôr preletieť , inak sa mi osýpky vyhadzujú ....
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

avonka1 Pozri príspevok
Lacko, a čo tak vybudovať si vlastnú pretekársku dráhu niekde mimo civilizácie, tam sa môžete vybesniť a ohrozíte len sami seba a nie slušných ľudí?
Že srdečne pozdravujem!
Ja jazdím o 10 km/h viac ako je limit a že vraj "vybesniť sa".

Prosím Vás uvažujte realne.

A pokiaľ máte problém s disgrafiou /nepochopenie vyznamu napísaného textu/,
tak sa dajte liečiť !
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Laco-monter Pozri príspevok
Ja jazdím o 10 km/h viac ako je limit a že vraj "vybesniť sa".

Prosím Vás uvažujte realne.

A pokiaľ máte problém s disgrafiou /nepochopenie vyznamu napísaného textu/,
tak sa dajte liečiť !
ono niekedy aj tých 50 je veľa... napr. zastávka MHD pri škole, nemocnici (dôchodcovia sú horší ako deti). Keby ľudia za volantom boli aj predvídaví, kde sa čo môže stať, možno by nikoho nenapadlo stanovovať nejaké obmedzené rýchlosti... načo, veď autá by predsa aj tak chodili podla situácie.
A keďže to takto nefunguje, tak sú obmedzené rýchlosti, ktoré bohužiaľ platia aj vtedy keď sú zbytočné
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

V Cesku teraz sud rozhodol, ze nie kazde prekrocenie rychlosti je mozne povazovat za porusenie predpisov. Konecne nejaky normanly sudca !!
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Laco, s dysgrafiou ( termín ste nám vysvetlili trošku nepresne, ale nevadí- nepreberáme predsa výchovu a vzdelávanie - hoci by niektorým nezaškodilo ) problémy nemám- nemohla by som pracovať tam, kde pracujem :-)
To, čím sa v tejto téme zaoberáme, je vedomé porušovanie predpisov a ohrozovanie seba a hlavne svojho okolia.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ono na jednej strane súhlasím s Lacom, ale zase na druhej strane si Laco musíš uvedomiť jednu vec. Povolená ja napríklad v obci 50 tka. Ak budem mat možnosť a situácia v obci, na ceste, poveternostná mi to bude dovolovať tak pojdem 60 - 65. To je všetko v poriadku. Lenže človek /magor bez pudu sebazáchovy/ sa ma bude snažiť predbehnúť tak musí ísť zákonite rýchlejšie 70-75. Nedajbože natrafí ešte na jedného, ktorý bude musieť zvýšiť na 80-85. A to už sme na rýchlosti, ktorá je štandartne povolená na cestách mimo obce. Tvoje rozmýšľanie nie je zlé, ale ako rozmýšľanie jednotlivca bez pozerania sa na dôsledky. Z úcty k tvojmu veku a najazdeným kilometrom si nedovolím tvrdiť, že si zlý vodič, ale je tam kvantum aspektov. A zase na druhej strane si vezmi. Uzákonili 50 tku v obci. Takže teraz aby si sa vyhol pokute alebo čomukoľvek pojdeš maximálne plus 15 kmh. Keby bola povolená 70 tka v obci tak pojdeš tiež plus 15 kmh /preventívne/. ale je troška rozdiel ísť 65 kmh a íst 85 kmh, však? Zákonodarcovia resp.navrhovatelia rátali aj s touto alternatívou. Že jednoducho ľudia pojdu rýchlejšie. To je jasné. Ale ešte stále sme v tolerancii bývalej 60 tky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

avonka1 Pozri príspevok
Laco, s dysgrafiou ( termín ste nám vysvetlili trošku nepresne, ale nevadí- nepreberáme predsa výchovu a vzdelávanie - hoci by niektorým nezaškodilo ) problémy nemám- nemohla by som pracovať tam, kde pracujem :-)
To, čím sa v tejto téme zaoberáme, je vedomé porušovanie predpisov a ohrozovanie seba a hlavne svojho okolia.
Este mi prosim vysveli, cim ohrozujem okolie, ak sa rozhodnem vedome porusit (casto nezmyselny) predpis.

Prave ucim jazdit svoju dceru, pretoze v autoskole ju nenaucili nic. Samozrejme - ona ako spolujazdec vidi, ze porusujem vacsinu predpisov, preto bolo nutne jej to vysvetlit, aby nezabila seba aj inych.

Teda minule som jej to prave vysvetloval. Napriek nazoru verejnej mienky, a snad aj policie, ci sudov, VEDOME porusenie predpisov nepredstavuje prakticky ziadne riziko (alebo aspon NEMUSI NUTNE predstavovat riziko) pre bezpecnost premavky, zatial co nevedome porusenie vzdy ano.

Snad netreba vela prikladov. Ked precitam znacku obmedznie rychlosti na 40 (teda ked sa sustredim, nekecam so spolujazdcom a pozeram pred seba) tak aj ked sa rozhodnem pokracovat 90, musim zvysit ostrazitost. Minimalne musim vyhodnotit, preco ja tam 40. Ak usudim, ze preto, ze tam tu znacku zabudli cestari, ktori tam uz davno nepracuju, alebo je tam skola, (no prave je nedela 23:00) tak idem 90, ak sa prave konci vyucovanie, tak spomalim, a opat ma nezaujima tachometer, idem tak, aby som nikoho neohrozil - ak treba aj menej ako 40.

Ak sa rozhodnem nerespektovat STOPku, tak O.K. ale musim si byt isty tym, ze sa stiham dobre pozriet na hlavnu cestu. Ak nerespektujem STOPku preto, ze som ju prehliadol, tak to sice moze byt doBra vyhovorka pred sudom, alebo pred vlastnym svedomim, (ak niekoho zabijem), ale nic to nepomoze.

Teda este raz - ak predpisy porusujeme vedome, tak je to O.K. pretoze nikto z kancelarie od stola nemoze vopred odhadnut, ako na danom mieste a za danych okolnosti mame soferovat.

Ak predpis porusujem nevedome, je to pruser, pretoze bud nepozeram na znacky, alebo som sa poriadne nenaucil vyhlasku, a porusujem ju aj vtedy, ked to moze mat fatalne nasledky (pretoze neviem, ze ju porusujem).

Rovnake plati aj v umeni, alebo napr, v architekture. Ktosi mudry povedal - zakony (myslel zakony umeleckej tvorby a estetiky) su tu na to, aby sme ich porusovali, nie vsak ignorovali. Teda ak architekt nieco porusi vedome, moze z toho vzniknut krasne dielo ak ale porusi nieco dolezite pretoze studoval architekturu v Poltari a este sa aj ulieval, dopadne to zle.

Skuste sa zbavit takychto naucenych klise a hned bude na cestach bezpecnejsie.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Myslím si, že je zbytočné navzájom si "vysvetľovať", či je bezpečnejšia jazda rýchla alebo predpísaná... každý máme na to názor a naša diskusia nám ho nezmení...
Osobne považujem prekračovanie povolenej rýchlosti a rôzne "frajerinky" ( pozri zadanie témy ) za bezohľadnosť a aroganciu. Viem, že so mnou, chlapci, nesúhlasíte, ale jednoducho, je to tak. Vážim si život a zdravie nielen svoje, ale aj iných a podľa toho konám.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

suhlasim a to len preto ze vedome porusujes ale uvedomujes si to. nehody su nie preto ze idem napriklad nocnou bratislavou kilo ale ze som si naaahodou nevsimla ze nasnezilo/take aktualne/. znacky su dane preventivne resp.upozornuju na nieco. maju svoj dovod. ak ju nerespektujes ale beries na zretel dovod znacky tak je to ok. ale pozor. uvedomovanie si podstaty znacky aj napriek jej nerespektovaniu je individualne. inac je to u zeny inac u novacika inac u muza inac u hlupaka
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

kaco11 Pozri príspevok
Ono na jednej strane súhlasím s Lacom, ale zase na druhej strane si Laco musíš uvedomiť jednu vec. Povolená ja napríklad v obci 50 tka. Ak budem mat možnosť a situácia v obci, na ceste, poveternostná mi to bude dovolovať tak pojdem 60 - 65. To je všetko v poriadku. Lenže človek /magor bez pudu sebazáchovy/ sa ma bude snažiť predbehnúť tak musí ísť zákonite rýchlejšie 70-75. Nedajbože natrafí ešte na jedného, ktorý bude musieť zvýšiť na 80-85. A to už sme na rýchlosti, ktorá je štandartne povolená na cestách mimo obce. Tvoje rozmýšľanie nie je zlé, ale ako rozmýšľanie jednotlivca bez pozerania sa na dôsledky. Z úcty k tvojmu veku a najazdeným kilometrom si nedovolím tvrdiť, že si zlý vodič, ale je tam kvantum aspektov. A zase na druhej strane si vezmi. Uzákonili 50 tku v obci. Takže teraz aby si sa vyhol pokute alebo čomukoľvek pojdeš maximálne plus 15 kmh. Keby bola povolená 70 tka v obci tak pojdeš tiež plus 15 kmh /preventívne/. ale je troška rozdiel ísť 65 kmh a íst 85 kmh, však? Zákonodarcovia resp.navrhovatelia rátali aj s touto alternatívou. Že jednoducho ľudia pojdu rýchlejšie. To je jasné. Ale ešte stále sme v tolerancii bývalej 60 tky.
Tvoje zmýšľanie zase nie je logické .

Koľko aut sa v jednej chvíli zmestí na vozovku ???

Resp. Koľko pruhov je na ceste ?

V jednej chvíli možu jazdiť súbežne na ceste tak dve vozidlá .

Preto úvaha o reťazení vodičov,ktorí budú chcieť obehnúť jeden druhého v tej istej chvíli je scestná .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať