Zavrieť

Porady

bezpečne na cestách?

Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Laco-monter Pozri príspevok
Možno ,

ja sa nehádam, no jazdiť dopredu je pohodlnejšie.

Niekomu to treba vysvetliť takto polopatisticky,hlavne keď vidím ako poniektorí obchádzajú prekážku na ceste s odstupom 3 metre.

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Laco-monter Pozri príspevok
Každý vodič aj vodička musí mať priestorové vnímanie toho kde sa na ceste nachádza jeho auto.
Dá sa to veĺmi dobre naučiť.

Na rovnej ceste mimo mesta pri rýchlosti asi 40 km/h postupne sa približuj ku krajnici,keď počuješ,že pravé kolesa idú po krajnici,skontroluj si to v spätnom zrkadle,

potom pozri na krajnicu krížom ponad stierač,

krajnica a stierač v určitom bode tvoria priesečník

zapamätaj si tento bod

a vždy keď pozrieš na stierač vieš kade ide pravé predné koleso a koĺko máš miesta na ceste smerom ku krajnici.

Ani nemusíš sa dívať do spätého zrkadla, ale občas je to užitočné.
Pri tejto metode sa musis len modlit, aby ti medzitym niekto neprestavil vysku sedadla.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Čo ti bráni zastaviť , a v noci v tme to tomu drbnutému dedkovi patrične VYTMAVIŤ. ???

Nebudete veriť , ale svdomie ....
Tu nejde o " drbnutého " dedka ....

Tu ide o drbnutých politikov , ktorí drbnuté zákony navrhujú a v konečnom dôsledku aj schvaľujú a aj schvália
A potom sadnuť do káry a isť preč ?
kaco11 Pozri príspevok
a viete čo je na tom vytmavovani najlepsie??? Že ten dedo si to rano pamatať nebude
....hm , dočkajte ....veď aj vy budete raz drbnutí dedkovia ....ja nie , ja sa drbnem sám ...

kaco11 Pozri príspevok
ja ti rozumiem, ale ono sa veľmi tažko takýmto ľuďom niečo vysvetluje. Skús to raz. V uniforme a slušne. A aby to malo účinok. Sú to jednoducho starí ľudia.
...s uniformou mi daj pokoj ....už mi len sveter ostal , aj ten len na chalupe nosím ...ostatné som drbol do kontajneru ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kaco11 Pozri príspevok
ale uvedomujes si to. nehody su nie preto ze idem napriklad nocnou bratislavou kilo ale ze som si naaahodou nevsimla ze nasnezilo/take aktualne/.
To, ze nasnezilo si vsimnem podla toho, ze sa to naaadrherne smyka, ako na tanecnom parkete - milujem tem pocit.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Práve som sa zamyslela, jeden chalan od nás "lietal" po obci min. 70 a modlila som sa, aby som ho nestretala v miestach, kde sa 2 autá neobídu ani keby vedeli prechádzať hmotou, párkrát to bola tesnotka a jazdil dosť často... roky som márne čakala, že to niekde napáli (nie že by som mu priala niečo zlé, ale aspoň do hroble by sa mohol zviezť)... až som sa raz dočkala, na obrovské šťastie sa mu nič nestalo, ale jeho prostriedok hrôzy skončil na padrť.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

misomiso Pozri príspevok
Pri tejto metode sa musis len modlit, aby ti medzitym niekto neprestavil vysku sedadla.
samozrejme výška sedadla sa prestavuje v rozmedzí jedného metra .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Laco-monter Pozri príspevok
samozrejme výška sedadla sa prestavuje v rozmedzí jedného metra .
No lenze ked si predstavis pod akym uhlom dopada ten svetelny luc (teda pohlad) z okraja cesty k tvojmu oku, tak kazdy centimeter vysky sedadla predstavuje dost slusnu vzdialenost do boku na ceste.

Ale aj ja som si tak pomahal, ked som mal 14 a ucil som sa jazdit.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludmilla Pozri príspevok
Nemám náhodou viac nacúvané ako ty najazdené dopredu?????
Neviem ludmillka prečo túto vážnu tému mrníkuješ erotikou,hmhm
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac



0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať