Zavrieť

Porady

2-ročná záruka

to keby som vedela :-)
Nenachádzam odpoveď,tak sa pýtam nanovo.
Pre mňa ako konečného spotrebiľa platí 2-ročná záruka odo dňa kúpi tovaru.Dám niečo reklamovať a predajca-obchod ma odpálkuje s tým,že "on" už nestihol svoju 2-ročnú lehotu od svojej kúpy od nejakého veľkoskladu,predajcu ap. a tým pádom nerieši reklamáciu.
Chcem sa uistiť,že to tak nefunguje.Veď tovar na predajni môžu mať aj 3,5 alebo 10 rokov starý a stále si ho niekto môže kúpiť.Mňa nemusí zaujímať,kedy ho on kúpil.Je to teoretická otázka aj keď má praktický podklad.Ď
Usporiadat
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Je to dohoda??? ak si sam určí dobu záruky???
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
icemonika Pozri príspevok
A ako tomu mam rozumiet, ze sa mozu dohodnut.
Prikladam zarucny list s podminkami...moze toto predajca spravit? a jedna sa o notebook.
Môže, ale nie je mu to nič platné. Ak ti nebude chcieť uznať reklamáciu, tak na neho pošli SOI. Tí mu už klepnú po prstoch. Predajca nemôže svojvoľne skrátiť zákonom garantovanú záručnú dobu.
Možno sa ťa bude snažiť presvedčiť, že môže, alebo že jeho dodávateľ poskytuje takú záruku. To tebe môže byť jedno. Ty máš zmluvný vzťah s predajcom a nie dodávateľom. Riziko znáša predajca.
Pokojne choď NB reklamovať a potom daj vedieť, ako to dopadlo. Ak predajca bude robiť nejaké obštrukcie, napíš a spoločnými silami to vyriešime.
ja tak neznášam, keď si predajca myslí, že môže zavádzať zákazníka....
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
icemonika Pozri príspevok
Je to dohoda??? ak si sam určí dobu záruky???
Určite nie, musel by vyznačiť, že ide o používaný tovar. Toto, čo si poslala však hovorí o tom, že na všetky NB, tlačiarne atď. je záruka 12 mesiacov. Ďalšou hlúposťou je tzv. spotrebný materiál. Ani Občiansky a ani Obchodný zákonník taký pojem nepozná. Na všetko čo predáva sa vzťahuje min. 24 Mesačná zákonná záručná doba. Nech si predajca vraví čo chce.
Kratšiu môže dohodnúť na vybraný používaný tovar, napr: ten čo použil na reklamné účely, ale nie takou formou akou to urobil.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Notebook uz mam doma z reklamacie...prebehlo to bez problemov...a dakujem za pomoc Mgr. Shrekovi :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať