Zavrieť

Porady

manželov právnik

dobrý den, prosím, poradte mi, možem chcieť vysvetlenie alebo informácie ohladne manžela a jeho hospodárenia s financiami od jeho právnika? sme pred rozvodom , manžel dostal odstupné, ale odmieta mne aj detom čokolvek povedat o jeho dlžobách, nap. úveroch, nájomnom apod. pričom sa odstahoval a nechce so mnou o tom komunikovať.
ja potrebujem vediet, čo zamýšla, či niečo vyplatil, a neviem, či si možem dovolit íst za jeho právnikom a pýtat tieto informácie od neho, kedže manžel celkom odmieta komunikovat so mnou a už vobec nie o takých vážnych témach ako sú peniaze spoločný majetok a dlžoby.
možem to po právnikovi chciet, alebo nie?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arimi Pozri príspevok
ja so tiež myslím že je to vymáhatelné, ale súri nám to, lebo manžel nás všetkých šokoval a prekvapil odzadu, a teraz sa uvažuje o tom, že byt predáme a dlh tak synovi vráti.a čo ak to synovi nevráti len rozfláka aj dalšie peniaze za byt, a tebe ostane nič a k tomu polovica dlžôb tvojho manžela. Osobne by som s predajom bytu nesúhlasila v momentálnej situácii.

keby som to aj urobila, možem si pri vysporiadaní bsm potom tento diel nárokovat? alebo skor možem ho zažalovat za to, že mna i ostatné deti o toto pripravil? bolo to vždy také kritické? že robil dlhy a ty si o tom nevedela alebo sa to začalo len teraz ked prišiel o prácu? asi trebalo začať skôr riešiť situáciu

a dá sa to aj ako samostatne žalovat ho za to, že nespláca dlh synovi, pričom sa zaviazal, že ho platit bude?
zaviazal sa písomne synovi, že ten dlh bude splácať on? Ak nie tak veľmi ťažko ho zažaluješ.
odpoved v texte
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

a svedkovia, ako syn napr. alebo ja nestačia? že sa zaviazal ústne splácat dlh? kritické to bolo, ale išiel na liečenie a potom sme verili, že sa dá do poriadku a aj sa zdal v poriadku, ved pracoval, aj žil normálne...
no len teraz som bola na bytovom vyplatit čast dlhu. ostatné na splátky, ale chcem dnes ešte to predbežné opatrenie podat, aby nemohol nakladat s majetkom...lebo už mám informácie, že on aj s jeho kolegynou predávajú náš byt /ona robí aj ako realitná maklérka a samozrejme chce z toho vytlct prachy, aj on začína v tejto oblasti a ešte by sa nakoniec obohatili spolu aj na predaji nášho bytu - no absurdné niečo, ale je toho schopný/...
takže predbežné opatrenie a kolko by to asi mohlo trvat na súde? to tam akože len podám a súd si ma zavolá či ako to je?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

možem žiadat výživné na deti, jeden stredoškolák, druhý vysokoškolák 25 ročný, ešte počas manželstva?do rozvodu? kedže si manžel prenajíma byt a vlatsne sa odstahoval, pričom nájomné na tomto byte neplatí...ja viem že to nepatrí do tejto témy, ale nemám čas už vyhladávat...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arimi Pozri príspevok
možem žiadat výživné na deti, jeden stredoškolák, druhý vysokoškolák 25 ročný, ešte počas manželstva?do rozvodu? kedže si manžel prenajíma byt a vlatsne sa odstahoval, pričom nájomné na tomto byte neplatí...ja viem že to nepatrí do tejto témy, ale nemám čas už vyhladávat...
Na deti do 18 rokov žiadaš výživné ty, na deti od 18 rokov a vyššie tj. plnoleté musia žiadať výživné sami.

Takže vysokoškolák si musí požiadať o výživné sám. A môžete to urobiť aj teraz pred rozvodom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arimi Pozri príspevok
a svedkovia, ako syn napr. alebo ja nestačia? že sa zaviazal ústne splácat dlh? kritické to bolo, ale išiel na liečenie a potom sme verili, že sa dá do poriadku a aj sa zdal v poriadku, ved pracoval, aj žil normálne...
No na takých svedkov ako si ty alebo syn by mohol namietať, že ste sa proti nemu spikli a účelovo klamete. Lepší by bol svedok, ktorý nie je z rodiny.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

rada by som verila, že to synovi urobit nemože, že by to zaprel, ale po tom, čo spravil za dva mesiace už verím, že mu celkom preskočilo z tých školení a že urobí čokolvek, aby sa nedostal do basy...sfalšoval moje podpisy na poistkách a zmluvách kúpnopredajných a zobral mi auto na moje meno, neodhlásil, neprihlásil, nepoistil, vyše polroka jazdá na českých značkách, jedna pokuta za druhou, zobral mi kreditku na moje meno, tú som stihla zablokovat, ale to ostatné je v riešení...mne asi tiež už z toho preskočí, mám na to len dva dni vybavit všetko, zas idem do práce na dva týždne do zahraničia...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arimi Pozri príspevok
...sfalšoval moje podpisy na poistkách a zmluvách kúpnopredajných a zobral mi auto na moje meno, neodhlásil, neprihlásil, nepoistil, vyše polroka jazdá na českých značkách,
podaj na neho trestné oznámenie, za podvod... čo sa týka falšovania poistiek ... policajti ťa nasmerujú ako dalej ..
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

prišla mi dnes predvolánka k rozvodu, poradte mi, čo by som tam mala také uviest v odpovedi a či tam mám všetko toto čo čom popísala hore uviest...lebo on žiada syna do opateri, čo ja ale odmietam takému magorovi strpiet, len mámproblém, že som dva týždne v rakúsku a len dva doma...a na to sa on s právnikom odvoláva...no ale zase na druhej strane ked poviem, že je šialený a zrejme na drogách, alebo duševne chorý, je možné, že to jeho šialené podnikanie zvedie na duševnú chorobu a viac od neho neuvidím ani korunu a všetko za neho zacvakám ja sama...
všetko čo tam uviedol sú klamstvá, čo ja viem vyvrátit, ale zas sa chciem aj rýchlo rozviest...
ešte som sa nerozvádzala, tak neviem :-)))
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak budete s navrhovaným rozvodom súhlasiť, nieje dôvod prečo by to súd naťahoval. So synom bude problém, lebo dva týždne v mesiaci neviete zabezpečiť opateru... iba ak treťou osobou... A tie vaše tvrdenia by ste pred súdom musela dokázať... inak sa nimi súd nebude zaoberať a bude ich považovať len za účelové.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ja mám dvoch starších synov a sestru, ktorí sa o najmladšieho starajú tak či tak, ked som preč, a tak to bolo aj ked manžel pil, ale ide o to, či to všetko uvádzat už kvoli tomu, že nechcem, aby ho muž dostal do opateri...aby sa to zase dlho nevlieklo, lebo potrebujem urýchlene vysporiadat tie dlžoby...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

arimi Pozri príspevok
ja mám dvoch starších synov a sestru, ktorí sa o najmladšieho starajú tak či tak, ked som preč, a tak to bolo aj ked manžel pil, ale ide o to, či to všetko uvádzat už kvoli tomu, že nechcem, aby ho muž dostal do opateri...aby sa to zase dlho nevlieklo, lebo potrebujem urýchlene vysporiadat tie dlžoby...
v rozvodovom konaní sa vyťahuje na svetlo toľko špiny, že už to málo navyše vadiť nebude... Ak nechcete aby dostal syna do výchovy, musíte súdu dokázať, že napriek tomu, čo ste uviedla, dokážete sa o jeho zdravý vývoj postarať lepšie. Alkohol patrí k dosť zásadným dôvodom na to aby súd začal pozerať aj po iných alternatívach. Aj tak to nebude vybavené na prvom pojednávaní... lebo zrejme po vašom vypočutí bude súd predovlávať dalších svedkov, resp. zhromažďovať ďalšie dôkazy, aby rozhodol o zverení do výchovy, či už jednému, alebo druhému.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať